Tři roky po vampýrském incidentu se upíři vracejí do amerického maloměsta. Vede je uhrančivá Regina a její zájem je především soustředěn na mladíka Charlieho, zodpovědného za smrt Reginina bratra. Podaří se jí ho kousnout a unese ho do tajuplné vily. Charlie je však připraven bojovat… (oficiálny text distribútora)

Olafsson

Podobně kvalitní jako jednička.. Akorát bych řekl méně legrace, více "hororu" a temnoty... Stejně jako u FN říkám: Na osmdesátky parádní počin, i triky překvapivě kvalitní.. Bavil jsem se... ()

horor2

Velký propad, co se kvality týče! Hlavní pozitivum filmu jsou herci z prvního dílu a sexy hlavní záporačka Julie Carmen. Jinak totální zklamání! Tommyho Lee Wallaceho miluji kvůli TO (1990), ale tady toto.... :-( ()

Pitryx

V hlavní roli zase ten nesympatický herec. Naštěstí to kompenzuje hezoučká Tracy Lind. Stejně jako první film mne toto nebavilo, ale musím uznat práci maskérů. Takže stejně jak v prvním filmu jim tady vzdávám hold a dávám dvacítku. Zbytek je jen nudná slátanina s pomalým dějem zralým na usnutí. A je to celé zbytečně dlouhé. ()

PamelaJJK

O chlup lepší než první díl, ale pořád propadák. Neomlouvá to ani doba vzniku. Myslím, že i na tu dobu to celkově muselo působit směšně až trapně. Pár finálních triků snese uznání, ale celkově to je fakt průšvih. Absolutně nedoporučuji, je to ztráta drahoceného času. ()

Elessar.

Na podobnej úrovni ako prvý diel. Hoci ten ma bavil o trochu viac. Zlo nikdy nespí a zvykne sa vracať ako nejaký bumerang a u takýchto filmov to platí dvojnásobne. ()

MFZB

Rozhodne sa mi táto dvojka páčila viac. Ubralo sa trocha z humoru ale zase sa pridalo po stránke hororovej, čo ma teší. Neviem prečo mi prvý diel tak nesadol a už som si aj o tomto myslel, že to bude tragédia, ale naopak, o dosť viec sa mi táto dvojočka videla. Ešte uvidíme čo zaujímavé prinesie re-make. Už sa naň teším... ()

JesterKruger

Přiznám se k těmto věcem: 1) tenhle film jsem viděl hned poté, co jsem si pustil první díl Hrůzné noci (Noc hrůzy) 2) Nevím proč, ale tvář zmutované Amy mi na plakátu k druhému dílu příjde více děsivější (Jako dítě jsem viděl oba dva obaly, a tenhle obal jsem viděl jako první). Upřímně moc jsem od toho nečekal. Jsou filmy, u kterých je fajn, aby se pokračovalo v ději, ale jsou i filmy, které měli mít jenom jeden díl, a neměli by pokračovat dál. Pak je to tím pádem natahováno. Film Noc hrůzy je jedním z nich. Měl být jenom jeden film, a nemělo se pokračovat. Tento film mě fakt nudil (kromě konce), ale objevilo se pár dobrých scén. Jako pokračování filmu Noc hrůzy je toto ostuda. Jen by mě zajímalo, proč je na plakátu k dvojce tvář Amy, když tu Amy vůbec není. ()

montel

Charlie (William Ragsdale) se vzpamatovává z útoku svého upířího souseda pomocí psychiatra. Do města se ale brzy upíři vracejí v podobě party, kterou vede Regina (Julie Carmen), sestra upíra, kterého Charlie zabil s pomocí svého přítele,mocného zabijáka upírů Petera Vincenta (Roddy McDowall). Regina má proto na oba velkou pifku...Úspěšné pokračování hororové komedie. Tentokrát vidíme více upírů,více krve,ale na velikost jedničky to nedosahuje. Přesto je druhá Hrůzná noc příjemné pokoukání se skvělým závěrem.60% ()

Quick888

Mazec film. Poprvé jsem ho viděl tak v 92 když mi bylo tak 10, a byl jsem z toho unešen. Nikdy nezapomenu na začátek, když si to partička upírů v čele s Reginou (jedině Julie Carmen) nastoupí do výtahu a Charliemu v křesle málem padne brada na zem. K tomu ta hudba, mazec. Pro mě asi nejpůsobivější scena celého filmu. Jinak dobrá hororová komedie která mi nezpusobila noční můry :), jak všechno ostatní. Proto to hodnocení. ()

xxxblade

no po shlédnutí jedničky mě tento snímek moc nenatchl. Ano více upíru více akce a více brutality ale meně humoru, pro mě tak trochu ztratil nadeh jedničky. ale přesto na staří fimu spokojenost.Efekty dobré , ale podle mě v jedničce lepší. Tady jde proste vidět na prvním dílu , že někdy méně je více.\kdyby se toho drželi tvurci i u dvojky vznikl by určitě další špičkový snímek. Moje hodnocení je mezi 3 a 4 hvězdami ()

bratr_jezek

Volné pokračovaní vrací do hry nejen chlapce Charlieho, který se zase zaplétá s podivnou partičkou lidí kolem fanatické Reginy, podezřelé z možného vampýrismu, ale hlavně opět fantastického Petera Vincenta, zabijáka upírů z televize (Roddy McDowell). Tato postava si opět zaslouží svou hvězdu navíc, protože trochu drsnější dvojce dodává patřičnou dávku komiky, o drsnější strunu se stará hlavně to, že už Charlie a jeho dívka nestojí proti jednomu upírovi, ale celé, velmi povedené, partičce. ()

handz

Jsem jeden z těch málo kterým se dvojka taky líbí více než klasická jednička. Hudba Brada Fiedela je zde opravdu atmosférická (zvlášť při tanci hlavní upírky s Charliem) Upírka krásná a démonická, hlavní hrdina působí konečně více sympaticky. Velký posun je vidět v úrovni triků, některé stojí vážně zato. Celkově má film mnohem více temnou "80s" horrorovou atmosféru a příběh není zas tak blbej jak by člověk čekal. Je vážně zarážející jak moc je tenhle díl oproti jedničce opomíjenej. zvláštní znamení: Upírka na old-school kolečkových bruslích! ()

Zbygniev

Velmi slabé pokračování skvělého hororu. Film mě příliš nenadchl. Stačí jen jedno shlédnutí a dost. Chybí tady zkrátka někdo jako Chris Sarandon, který skutečně udělal z noci opravdovou hrůzu. Nikdo nedokázal tady podat takový výkon jako on. Jedinný skvělý Roddy McDowall to drží celé trochu nad vodou. Měl to vzít do rukou znovu Tom Holland. ()

Wiceman

O tomhle pokračování jsem dlouho neměl ani páru. Až teprve nedávno na mě vykouknul z horory.cz a já si řekl: ,,Whatahel, co bych se na to nepodíval". Mno a teď si říkám, že měl zůstat nepovšimnut. Masky se zhoršily, hlavní herecká dvojice sice pořád hraje v pohodě stejně jako v prvním díle, ale co tomuhle filmu chybí je pořádnej záporák. Není nad kvalitu nad kvantitou. Jerry byl sice slizoun, ale démonickej slizoun. Regina (jeho ségra) je akorát na pěst a ti její kumpáni jsou snad ještě horší. Film se mi líbil o podstatně méně než jednička. Přidejte k tomu blbé masky a nenáviděný osmdesátkovo-devatesátkový look a máte to jen za slabé 2 *. ()

sun.eagle

Budu trošku neobjektivní, protože tenhle film spolu s prvním dílem jsem měl na VHS pod názvem Noc černých havranů, a začátkem 90 let tu kazetu sjížděl pořád dokola.  Dvojku jsem měl asi raději, je tam víc postav, cool vlkodlak, ještě víc cool upírka na kolečkových bruslích, svižnější děj, víc mrtvol.  Musím říct, že jsem teď po letech(27.11. 2021) film znovu viděl a  na rozdíl od spoustu jiných 80s hororů zas tak moc nezestárnul a rozhodně nespadnul do kategorie směšných. Jasně je tam spoustu děr a nelogičností, které jsem jako děcko neviděl, ale whatever, je to pořád zábavný horor, a čistá esence žánrové filmařiny 80 let. ()

Dočká se kultovní Noc hrůzy pokračování?

Dočká se kultovní Noc hrůzy pokračování?

17.11.2020

Režisér Tom Holland (Dětská hra) pracuje na pokračování svého klasického upířího hororu Noc hrůzy z roku 1985. V tuto chvíli si jistě mnozí z vás říkají, že Noc hrůzy přeci už má jednak pokračování z… (viac)