Seobok

Ki Heon (Gong Yoo) trpí neustálymi migrénami, spôsobenými nádorom na mozgu. Ostáva mu nanajvýš rok života. Chce žiť, no zároveň vie, že prichádzajúca smrť je trestom za veci, ktoré spáchal v minulosti. Keď ho kontaktuje jeho bývalý šéf s pracovnou ponukou, dostáva novú šancu na život. Je ňou Seobok –  tvor, ktorého stvorili v laboratóriu, a aj keď vyzerá ako človek, má v sebe niečo viac ako my. Použitím Seobokovej kostnej drene sa dá vyliečiť akákoľvek ľudská choroba. Ki Heon dostane za úlohu Seoboka sprevádzať pri prevoze na utajené miesto. Ocitá sa tak so Seobokom na ceste, na ktorej sa ho snaží chrániť pred silami, ktoré ho chcú zničiť. Zároveň sa mu stáva starším bratom, ktorý ho učí, ako funguje tento svet a dáva mu odpovede na jeho otázky týkajúce sa ľudskej túžby po živote. (Alex358)

Flopik

Veľmi zaujímavý počin a Kórea opäť boduje. Skôr ako akčné je to taká sci-fi konverzačka medzi hlavnými predstaviteľmi kde Yoo má previesť Seoboka do laborky, a pri tom ich prepadnú, zradia a hlavný hrdina sa postupne skamaráti s klonom. Je to skvelo natočené, dobre sa nato pozerá a teší ma aj hlbší celkový význam. Akcie pomenej, mohlo byť predsa len viacej. Soundtrack sa mi páčil a koniec výborný. U mňa zaslúžené 4*. ()

dannyyy

Tak konečně i Jižní Korea má svého X-Mena. Na Koreu klasicky hezký koukatelný film s dobrými efekty. Dalo se z tohoto námětu ale vytřískat rozhodně více. Bylo to spíše ukecanější než akčnější. Škoda. ()

warrenur

Bezny sci-fi namet, ale celkom fajn spracovany, ale az prilis filozofujuci. Kazdopadne pekne vizualne i zvukove efekty pri pouziti "schopnosti". Herecky priemer, klasicke korejske "pozerstvo" a "coolovost". :) ()

Mamlas

Korejci vymutovali klona s telekinetickými schopnostmi a nepojmenovali ho kupodivu Hyundai, ale Seobok. Já mu budu říkat Ijáček. Hodinu a půl sledujeme neuvěřitelnou nudu o tom, jak se Ijáček a jeho opotřebovaný ochránce ponevírají po světě a Ijáček poznává, jak to tady chodí. Nedívatelná ubíjející nuda, ze které zaujmou jen tak asi tři věty ze scénáře. Ke konci máme jakési finále. Je to jen pár minut, ale aspoň nějaká troška přijatelné akce. (15%) ()

Lex.San

Seobok je akční film vhodný pro celovečerní sledování. Snímek, kde rychlejší sekvence střídají pasáže plné otázek o smrti a smyslu života, by mohl dost lehce zabřednout do patosu a klišé, ale světe div se, tady to docela funguje a je se na co koukat – 3* (7/10) ()

Heywood

Korejci opět ukázali, že na to mají. Dusná atmosféra boje o technologickou převahu v podobě nesmrtelného člověka na pozadí globalistů, co si hrají na Boha nabída komorní drama dvou hlavních hrdinů, kdy jeden to má "za pár" a druhý vnímá, že nemůže mít ani to málo, co má každý obyčejný člověk. Šanci si o sobě rozhodnout. Cenou je nesmrtelnost... a kdo by o ni vlastně stál, pokud by neměl totalitní myšlení? Více než sci-fi (se skvělými efekty) je to takové Lemovsko-Clarkovské přemítání, které se chvilkami trochu vleče, ale takový film se uhonit nedá. Kdo čeká blockbuster bude zklamán, kdo chce chvilku zastavit čas a vypustit své všední starosti, ten si film užije. 70% ()

Mukade

Seobok vyzeral takmer ako Majka z Gurunu, right?! lol.................... Keby bol scenár lepší, niektoré scény, dialógy, repliky neboli také akési patetické a "proti srsti", tak by to bolo za 4 možno aj 5*. Podobný kórejský  Manyeo (2018) je v tomto ďaaleko lepší. ()

goauld

Spíše než sci-fi, to je konverzačně-dilemační drama. Sem tam se mihne kousek akční vložky, ale bohužel děj spíše uspává, než aby budil zvýšenou diváckou pozornost. Konec to trochu zachrání, ale více než na lepší dvojku to bohužel nemá. ()

caesar_sauce

Vcelku standardní korejská produkce, malíček levý nohy nahoru za omočení v moří sájfáj. Slzopudný závěr nepřekvapí, naopak překvapí absence rozvinutí témy "Kluk užívající konečně volnýho života", z toho se kurvadrát inšalláh dal vytěžit majlant. Stejnětak obrátit hlaveň závěrečnýho výstřelu jiným směrem, zadělalo by na výživnější konečník = mnohem zapamatovatelnější celkodojem = potenciál dvojky lepší jedničky. Škoda spíš, ale neurazí, no. Pade plus trochu. ()

skorpik42

Pre mňa film na zamyslenie, bolo tu podaných niekoľko filozofických otázok, nad ktorým sa nie je zlé zamyslieť. Herecké výkony boli výborné. Akčné scény dobre spracované. Pravdepodobne mi tento film bude ešte nejaký čas ležať v hlave. ()