Spisovateľ Melvin Udall (Jack Nicholson) žije osamelo v luxusnom manhattanskom byte. Napriek tomu, že už napísal viac ako šesťdesiat úspešných kníh s príbehmi plnými lásky, on sám je čudák, ktorý nenávidí všetko a všetkých - a navyše trpí množstvom rôznych drobných obsesií... Je posadnutý hygienou, takže si do reštaurácie nosí vlastný plastikový príbor; umýva sa vždy najmenej dvoma mydlami; na ulici sa vyhýba akejkoľvek nerovnosti a neprekračuje čiary; neznáša telesný dotyk a starostlivo dbá o desiatky drobných denných rituálov... Zo škodoradosti hodí do šachty na odpadky malého psa svojho homosexuálneho suseda, maliara Simona Bishopa (Greg Kinnear), vo svojej obľúbenej reštaurácii nemilosrdne vyhodí od „svojho“ stola mladý židovský pár a vzápätí hrubo urazí svoju obľúbenú servírku Carol Connellyovú (Helen Hunt). Sympatická žena žije sama so svojim malým synom Spencerom (Jesse James), ktorý trpí ťažkou formou astmy. Na počiatku veľkých zmien v živote menovaných je banda, ktorú Simon pristihne pri vlámaní sa do jeho bytu. Zlodeji ho surovo zmlátia a utečú. Kým maliar skončí v nemocnici, jeho priateľ Frank Sachs (Cuba Gooding Jr.) rázne donúti Melvina, aby sa medzitým postaral o jeho psíka Verdella (psi Jill, Timer a Billy). Napriek počiatočným nezhodám si na seba spisovateľ a pes rýchlo zvyknú natoľko, že keď sa Simon vráti z nemocnice a pes sa k nemu neochotne vráti, Melvin prepadne depresii. Keď navyše vo svojej obľúbenej reštaurácii zistí, že „jeho“ servírka Carol musela zostať kvôli chorému synovi doma, spraví scénu, po ktorej ho majiteľ za potlesku ostatných hosťov vyhodí na ulicu. Melvin sa rozhodne Carol vyhľadať... (TV Doma)

k4n9ur

Je to příjemný film, ale někdy mezi 90-120 minutami by mohl skončit, pak už je to jen dokola a už to jde přes mrtvoly a nakonec je to už až protivné. ()

Riddick77

Když něco sedne, tak to sedne a tohle Nicholsonovi sedlo jako prdel na hrnec... :-) Totální spokojenost a i přes to, že nemusím Helen Hunt a nemůžu vystát Grega Kinneara, tak tohle se velmi povedlo a už teď se těším, až si to znovu pustím. ()

GodComplex

Prijemna romantika s tradicne vybornym brucivym frontmanem Jackem Nicholosonem, cele je to ale brutalne prehodnocene. Je to moc ocividny standard, mainstream, nic extra zajimaveho, nic unikatniho, prilis normalni, film, kterych jsou okolo dalsi stovky, takze z ceho prameni to prepiskle hodnoceni? Nemluve o tech maximalne otravnych a vlezlych vedlejsich gay rolich. 6/10 ()

MikO_NR_1909

Vynikajúci mix romantiky, komédie a pár dráma prvkov sú veľmi vhodne rozpoložené, nevyrušujú sa a dlhšia stopáž mi absolútne neprekáža. Ani minútu by som neodstránil (to svedčí o režisérskom remesle). Ďalšou super vecou je, že pribúdajúcimi minútami sa kvalita filmu neustále zlepšuje, scenár sa zhusťuje, čo býva vo väčšine prípadov paradoxne naopak. A nevadí ani tak žiarivá čitateľnosť, ktorá z nej sála. Skvelí herci v čele s úchvatnou Helen Huntovou a fenomenálnym Jackom Nicholsonom. ()

numi

Jack Nicholson ve vrcholné formě. On by strčil do kapsy kohokoli, i kdyby se na roli úplně vykváknul a před kamerou by to flákal, ale tady to navíc vypadá, že si dal sakra záležet. A s sebou tak strhnul i ostatní. Ať už Helen Hunt, Grega Kinneara či toho malého psíka s roztomilým kukučem... ;) Scénář je napěchovaný geniálními hláškami a černohumornými gagy takového kalibru, že by i Monty Pythoni koukali (tvůrci si na ně samozřejmě ve filmu vzpomněli alespoň jednou "recitací" jejich písně...), a romantická linie je tak nepravděpodobná, že ji sežerete i s navijákem. Moc příjemná komedie, u které jsem se hodně nahlas pobavil. [září 2006] ()

buldock

Tak laskavý a lidský film jsem dlouho neviděl a celá trojice hlavních protagonistů je jednoduše skvělá. Málem bych zapoměl na toho chlupatého čtyřnohého, ten byl taky vynikající. ()

Bat55

Toto je presne typ komédie, u ktorej len čakáte, kedy sa nabažíte hlášok a reakcií od Nicholsona. A čo je najlepšie?Ono sa ich fakt dočkáte. Nicholson je tradične výborný a Helen Hunt, ako časníčka, zdatne Jackovi sekundovala a Oscary sú právom zaslúžené. Film plný krásnych scén (hlavne záver) a plný skvelých, no pritom hrubých a nezdvorilých hlášok od Jacka, ktorý proste 2x milý zrovna nie je. Nicholson len dokazuje aký je to týpek a ako mu čierne okuliare a jeho ďábelský úsmev pristanú. /85%/ ()

blackrain

Osobně si vůbec nedokážu představit, že by Melvina hrál někdo jiný. Tahle role byla zkrátka a dobře spíchnutá Jacku Nicholsonovi přímo na tělo a ostaní herci mu skvěle sekundovali. Jack Nicholson dokáže zahrát prostě cokoliv. Co se týká dialogů, tak byly skvěle napsány. Vlastně já můžu na tenhle film pět jenom a jenom samou chválu. ()

kaylin

Tenhle film prostě miluji. S tím se nedá nic dělat. Herecké výkony jsou zde tak úchvatné, že mi i po několikerém zhlédnutí padá brada, protože to, jak Jack Nicholson dokáže hrát naprosto celým tělem, to je skoro až neuvěřitelné. Helen Hunt je mu skvělou soupeřkou/partnerkou a výborně mu sekundují i další - Greg Kinnear a Cuba Gooding Jr. A to ani nemluvím o Verdellovi. Ten pes je neskutečný. Výborná romance s naprosto skvělými hláškami. ()

suicide

Jack Nicholson je výborný herec, svůj um i nadání má přímo vepsané ve tváři, je tak jasné, jaké role se mu hrají snadno. Role Melvina mu padla dokonale. Scénáristům se podařilo vytvořit postavu, která sama dokázal udržet film nad vodou. Neříkám, že samotný film by byl nějak špatný, ale místy byl velmi rozvláčný a 2 a čtvrt hodiny jsou trochu více, než by měla romantická komedie, která stojí a padá s výkonem jediného herce, mít. Nadprůměrné 4* z filmu udělalo to, že někdy jsem vážně padal smíchy. "Jak to, že vždy tak přesně popíšete ženu?" - "Představím si muže a vezmu mu mozek a zodpovědnost." ()

Remedy

Nicholsonův Oscar je právem zasloužený, protože to, co Jack na plátně předvádí, je neuvěřitelné. Zpočátku mě akorát rozčiloval český překlad "Lepší už to nebude", který budí negativní dojem, přičemž originální název ničím takovým neoplývá... Jinak - jak u většiny filmů s těmi 5* váhám, u "As Good As It Gets" jsem neváhal ani na chvíli.) ()

rt12

Není co dodat vše je zde napsáno. Z vlastní zkušenosti vím jak tyhle lidi fungujou a věřte, lepší už to nebude. ()

stration

To se dá vidět opravdu kdykoliv. Skvělé herecké výkony, hudba, režie. Recept na dobrou náladu v kterémkoliv ročním, denním i nočním období. ()

MATADOR

"Kam se zdejchli vaši teplí kámoši?". No osobně pokud bych znal pana Udalla, tak bych se před ním taky pokaždé radši zdejchnul, jelikož takovým mrzutým a náladovým dědkům je třeba se vyhejbat. Ale pokud je blíže poznáte, můžete zjistit, že nemusí být tací jako jejich obal a tak je to se spoustou věcí i v normálním životě. Jack Nicholson má komediální talent v krvi a tady mu to jde náramně dobře. Radost sledovat jeho herecký um. "Smrdí to tu jako ve vopičárně!" "Život není těžkej, protože na Vás byl zlej, ale proto, že jste nasraný, že ty druhý jsou šťastný." (Melvin Udall) ()

PogoJoe

Už přes deset let jeden z mých úplně nejoblíbenějších filmů. Proč? Protože jsem duše romantická a Melvin Udall - to je jedna z nejoriginálnějších figurek dějin filmu a díky bravurnímu ztvárnění Jackem Nicholsonem mám tuhle postavu fakt rád. Tuhle komedii znám nazpaměť, dokážu si ji vychutnat, pořád si ji jednou za čas pouštím a strašně moc se na ni vždy těším. Takových filmů moc nemám. ()

Bones!

Vynikající výkon Jacka Nicholsona, neméně skvělá Helen Hunt, jako jeho pravý opak, k tomu Greg Kinnear, který rozhodně není"jen do počtu" a vznikne dokonalá komedie, na kterou se múžete podívat kolikrát je vám libo...Navíc název perfektně vyjádří, co si myslím o komediích...:-) ()

togaf

Jack Nicholson v romantické komedii. No nezní už tahle věta sama o sobě zajímavě? Výsledek je úžasný, Jackův cynismus je to pravé koření pro tenhle typ filmů. Spousta skvělých hlášek a k tomu vtipně napsané postavy. A krásná Helen. Nelze odolat. ()

Lucjen

Jack Nicholson hrá koncert aký môžme vidieť o pár rokov neskôr v "Lepší později nežli pozdě". Ale ten sa dejovo rozhodne nemôže vyrovnať tomuto snímku. Nicholsonovi Melvin sadol perfektne a ako postavu som ho mala každou minútou radšej a radšej :) Jeho chovaniu som rozumela a "frajer ktorý je vnútri citlivý"by bol určite trápny... bol, keby to nebol Jack Nicholson. Helen Hunt je okúzľujúca, občas išla správne na nervy. Kinnear im skvele sekunduje a osviežuje :) Film určite nie je na plných 5* ale hodnotím prvý dojem a posledný ktorý vo mne film zanechal a nemôžem inak. ()