Spisovateľ Melvin Udall (Jack Nicholson) žije osamelo v luxusnom manhattanskom byte. Napriek tomu, že už napísal viac ako šesťdesiat úspešných kníh s príbehmi plnými lásky, on sám je čudák, ktorý nenávidí všetko a všetkých - a navyše trpí množstvom rôznych drobných obsesií... Je posadnutý hygienou, takže si do reštaurácie nosí vlastný plastikový príbor; umýva sa vždy najmenej dvoma mydlami; na ulici sa vyhýba akejkoľvek nerovnosti a neprekračuje čiary; neznáša telesný dotyk a starostlivo dbá o desiatky drobných denných rituálov... Zo škodoradosti hodí do šachty na odpadky malého psa svojho homosexuálneho suseda, maliara Simona Bishopa (Greg Kinnear), vo svojej obľúbenej reštaurácii nemilosrdne vyhodí od „svojho“ stola mladý židovský pár a vzápätí hrubo urazí svoju obľúbenú servírku Carol Connellyovú (Helen Hunt). Sympatická žena žije sama so svojim malým synom Spencerom (Jesse James), ktorý trpí ťažkou formou astmy. Na počiatku veľkých zmien v živote menovaných je banda, ktorú Simon pristihne pri vlámaní sa do jeho bytu. Zlodeji ho surovo zmlátia a utečú. Kým maliar skončí v nemocnici, jeho priateľ Frank Sachs (Cuba Gooding Jr.) rázne donúti Melvina, aby sa medzitým postaral o jeho psíka Verdella (psi Jill, Timer a Billy). Napriek počiatočným nezhodám si na seba spisovateľ a pes rýchlo zvyknú natoľko, že keď sa Simon vráti z nemocnice a pes sa k nemu neochotne vráti, Melvin prepadne depresii. Keď navyše vo svojej obľúbenej reštaurácii zistí, že „jeho“ servírka Carol musela zostať kvôli chorému synovi doma, spraví scénu, po ktorej ho majiteľ za potlesku ostatných hosťov vyhodí na ulicu. Melvin sa rozhodne Carol vyhľadať... (TV Doma)

Triple H

Nuže, choroba ma donútila silvestrovať pekne slušne doma a tak som sa rozhodol venovať v posledný deň roka pozornosť programu našich televízií. Z neodolateľnej ponuky zahŕňajúcej o. i. také bonbóniky ako Kredenc, celú trilógiu Kameňák (no proste mňam), či Norbita si jeden skutočne nevedel od dobroty vybrať a preto som zvolil neutrálne Brooksov posledný poriadny režisérsky zárez. Nevidel som ho už hádam 10 rokov aj viac a úplne som zabudol o aké podarené dielko sa jedná. Dokonca by som povedal, že určité veci viem ako človek starší (homo senior) oceniť lepšie ako pred rokmi. Výborný scenár a výborní herci. Helen Hunt je tak ukážková normálna, fajn ženská, že by som s ňou kľudne vyrazil aj pod chomút a iba tajne dúfal, že po rokoch polotovarovej stravy jej figúra nenakynie do magdopavelekovských rozmerov. Nicholson je frajer a v zásade sa jedná o jeho labutiu pieseň ako leading mana. A furt má šarm, lišák jeden. Greg Kinnear bol BTW výborný tiež - ten chlap by si zaslúžil omnoho viac dobrých úloh. Skrátka feel-good film, pri ktorom nemám pocit, že niekto uráža moju inteligenciu, ktorý nie je prehnane osladený a zromantizovaný hollywoodom a ktorý dokáže vyvolať na tvári úprimný úsmev. Palce hore, aj tie na nohách. ()

Sfinkter

Je příjemné sledovat, jak ze tříhvězdičkového filmu udělá jeden herec film pětihvězdičkový. Samozřejmě společně se sympatickou Helen Hunt. ()

honx

Přiznám se, že když jsem film viděl poprvé, nevěnoval jsem mu příliž pozornosti a stěží to byly 4*. Asi to bylo proto, že jsem měl zrovna své "období Nicholsonových filmů" a byl jsem na něj "zvyklý" , ale po druhé projekci, zhruba za rok, jsem počet hvězdiček přehodnotil, Jack zde doslova exceluje a role opravdu patří k jeho nejlepším! U filmu jsem se velmi bavil a doporučuji ho jako přijemný nedělní oddech po obědě. ()

Tyny

Fenomenální snímek, který jak pobaví, tak chytí za srdce. Jack v roli starého mrzouta, který trpí tzv. poruchou OCD a svůj den má naplánovaný dopředu. Pokud něco není tak, jak má, udělá cokoliv proto, aby to bylo takové, jako vždy. Jackovi tahle role strašně sedla, a jaká ne, že jsem se nemohla odlepit od obrazovky. Ty nezapomenutelné hlášky a pohledy, které kolikrát mluvili za vše. Krásný, neokoukatelný, originální a svěží film.Pravý příklad toho, že i ten nejtvrdší ledovec někdy roztaje. I ten největší mrzout má srdce, které dokáže druhému dát. "Tak obludo teď běžte a sežeňte mi Carol ať mi donese něco k jídlu." -- "Dobrý den kvůli Vám jsem celej den nejed..." --"Jak to děláte, že popíšete ženu tak dobře?" "Představím si chlapa, vynechám rozum a zodpovědnost" ()

Ryuuhei

Co v chápáním mém nyní není, je tak vysoké hodnocení. Dle něj se to povedlo, mně to ovšem nesedlo. Byl jsem taktéž stejně divný - obsedantně kompulzivní. Víc k tomu však nevymyslím. Film není tak dobrý, myslím. 60% ()

Lachtaan

Milý romantický film s nádechem dramatu, naprosto vybočující z žánrových klišé, které milostné snímky provázejí. S panem Nicholsonem jsem prozatím neviděl skoro nic, jeho zdejší zprvu cynická, posléze milá role mě ovšem navnadila dohnat všechny jeho legendární kousky. Jeho zdejší hlášky jsou neodbouratelné a hezky vyvažují místy až přeslazené téma. ()

Mrkvič

Helen Hunt moc nemusím. Grega Kinneara taky ne. Nicholson je fajn, ale mezi mé oblíbence také nepatří. I tak mám u filmu 4 hvězdičky. Nyní jsem film viděl znovu a je to prostě hodně fajn příběh o nápravě nerudnýho/nemocnýho chlapíka. I na tu Helen Hunt se mi dobře koukalo. Hlavně jde ale o moc dobře napsaný a zrežírovaný film. O hercích, jak je nemusím, tak také musím pět jen chválu. ()

danoo

Po prvom vzhliadnutí to bolo *****.Teraz, s odstupom času za poctivé ****, ale len vďaka oskarovému J. Nicholsonovi. Postava hysterky v podobe oskarovej H.Hunt mi jednoducho vadila. Na jednej strane má na stene bytu "tisíc" krížov, cudne si kryje poprsie presvitajúce cez mokré tričko, no predtým si je to pre istotu pripravená rozdať s akýmsi chlapom hneď po prvom rande. Tomu sa hovorí pokrytecká tichošľapka. Celkovo veľmi zle napísaná rola. ()

Endyis

jak snadno by se dal tenhle snímek posrat. Stačilo třeba neangažovat Jacka Nicholsona a film by se mohl nechat spláchnout do záchodu jakožto sentimentální kýč. Ovšem James L. Brooks je na to příliš chytrý člověk a věděl, co musí učinit. Roztomilý nenáročíný počin na pomezí snesitelné lovestory opepřené dramatem a inteligentní komedií... 80% ()

LadyDevil

Jedním slovem prostě dokonalost! Žeru úplně všechny výlevy, monology, dialogy, výrazy pana Udalla a opravdu klobouk dolů před Jackem Nicholsonem..nedovedu si v týhle roli nikoho jinýho představit..všechny postavy jsem si tak oblíbila, že i v běžným životě si na ně vzpomenu, přirovnávám a i dávám podle nich přezdívky..často používám hlášky, kterých je tady opravdu hromada..tohle je můj milovanej film a vždycky zlepšovák nálady - až z toho občas bolí koutky..:-) ()

Dawid199

Opravdu perfektní dílo, po Přeletu nad Kukaččím Hnízdem nejlepší film, jaký jsem s Jackem Nicholsonem viděl. Příběh již po první scéně člověka dokáže vtáhnout a do konce filmu nepustit. Další věcí, která se mi na filmu moc líbila byl jeho spád. Na konec musím samozřejmě "vypíchnout" perfektní herecké výkony jak již zmiňovaného Jacka Nicholsona, tak i Helen Hunt, Grega Kinneara a Cuby Goodinga. ()

anli

Skvely scenar,skvela rezie a skveli herci-co dodat?Nadherne,poucne,romanticke a velmi vtipne!!Da se videt porad a porad a pokazde je to super!!! ()

Iroquaise

staromilské, ryzí, vtipné, dobré...výborné postavy a herecké výkony...ku prospěchu věci je dlouhá stopáž filmu... vztah obou se může zvolna vyvíjet a plynule procházet různými fázemi... ()

lennyd

Melvin Udall (Jack Nicholson), postarší mrzout, je postrachem všech, kdo s ním přijde do styku - sousedů, kolemjdoucích nebo návštěvníků kavárny, kteří si dovolí sednout na jeho oblíbené místo. Jediný, kdo jej dokáže jakžtakž zpacifikovat, je protřelá čísnice Carol (Helen Hunt). Ale Melvin má i druhou stránku osobnosti, která se někdy prodere na povrch - když je jeho soused Simon (Greg Kinnear) přepaden, Melvin se mu postará o psa. Stejně tak, když se dozví, že Carolin syn je vážně nemocen, sežene jí dobrého lékaře... K filmu by stačily napsat pouhá dvě slova, která by řekla vše - Jack Nicholson. Opravdu, herecký koncert tohoto génia, který ani na vteřinu nesleze z obrazovky (a když už sleze, musí se Helen Hunt a Greg Kinnear, ač výteční herci, setsakra otáčet, aby diváka u obrazovky udrželi). Až doteď jsem jako vrchol Nicholsonova herectví považoval Přelet nad kukaččím hnízdem, případně O Schmidtovi, ale tímto filmem se oběma výše zmíněným více než vyrovnal. Výborná romantická komedie (možná trochu víc komedie, než romantická), co si víc přát? ()

noriaki

Románek bez chemie ve filmu bez mozku. Láska sice hory přenáší, ale že by dokázala přenést i takového s prominutím idiota, jako je Melvin Udall, tak tomu se mi nechce věřit. Nezbývá než slepě obdivovat účinnost moderních antidepresiv a přijmout chování postav tak, jak je. A to se mi příčí. Jack Nicholson a Helen Hunt dělali co mohli, proti prapodivnému scénáři a zbytečně roztahaný ději se bohužel snažili marně. Bez emocí mi film přinesl jen prázdný zážitek. Potěšila mě dvojice Taub a Cuddy. ()

BoncheR

Ak by hlavnú postavu hral ktorýkoľvek iný herec ako Jack Nicholson, nebolo by to ono. Ak by Jack Nicholson nemal taký perfektný hlas, obočie a úsmev, nebolo by to ono. Ak by Hans Zimmer nezložil tú perfektnú znelku, nebolo by to ono. Ach, celý film bolo ono . Až na pár kozmetických chybičiek veľmi podarený snímok. Len trochu premrštená stopáž. (( 85% )) ()