Spisovateľ Melvin Udall (Jack Nicholson) žije osamelo v luxusnom manhattanskom byte. Napriek tomu, že už napísal viac ako šesťdesiat úspešných kníh s príbehmi plnými lásky, on sám je čudák, ktorý nenávidí všetko a všetkých - a navyše trpí množstvom rôznych drobných obsesií... Je posadnutý hygienou, takže si do reštaurácie nosí vlastný plastikový príbor; umýva sa vždy najmenej dvoma mydlami; na ulici sa vyhýba akejkoľvek nerovnosti a neprekračuje čiary; neznáša telesný dotyk a starostlivo dbá o desiatky drobných denných rituálov... Zo škodoradosti hodí do šachty na odpadky malého psa svojho homosexuálneho suseda, maliara Simona Bishopa (Greg Kinnear), vo svojej obľúbenej reštaurácii nemilosrdne vyhodí od „svojho“ stola mladý židovský pár a vzápätí hrubo urazí svoju obľúbenú servírku Carol Connellyovú (Helen Hunt). Sympatická žena žije sama so svojim malým synom Spencerom (Jesse James), ktorý trpí ťažkou formou astmy. Na počiatku veľkých zmien v živote menovaných je banda, ktorú Simon pristihne pri vlámaní sa do jeho bytu. Zlodeji ho surovo zmlátia a utečú. Kým maliar skončí v nemocnici, jeho priateľ Frank Sachs (Cuba Gooding Jr.) rázne donúti Melvina, aby sa medzitým postaral o jeho psíka Verdella (psi Jill, Timer a Billy). Napriek počiatočným nezhodám si na seba spisovateľ a pes rýchlo zvyknú natoľko, že keď sa Simon vráti z nemocnice a pes sa k nemu neochotne vráti, Melvin prepadne depresii. Keď navyše vo svojej obľúbenej reštaurácii zistí, že „jeho“ servírka Carol musela zostať kvôli chorému synovi doma, spraví scénu, po ktorej ho majiteľ za potlesku ostatných hosťov vyhodí na ulicu. Melvin sa rozhodne Carol vyhľadať... (TV Doma)

dr.fish

Původně jsem na premiéře jásal a měl tuto komedii za nepřekonatelný hit. Po letech jsem se podíval znovu a musím bohužel poznamenat, že scénář vyčpěl a zbyla herecká kreace Jacka Nicholsona, která je jako vždy bezchybná. Zbytek mi dnes přijde hrozně povrchní a neživotné. Asi jde hodně o náladu, ve které se na to kouká. Ve filmu je několik silných míst, ale jinak se to neskutečně vleče a závěr úplně vybouchl. 139 minut je prostě moc i na Nicholsona...60% ()

campix

Hodně netradiční romance, která dává vyniknout hereckému umění Jacka Nicholsona. Celý film totiž nebudete vědět, zda tomuto zahořklému postaršímu muži, který má viditelně svých problémů dost, máte vůbec fandit nebo ne. Stopáž je na romantický film poměrně štědrá, ale i to dá vyniknout budování vztahu mezi Nicholsonem a Helen Hunt. Hodně podivného vztahu, ale rozhodně jednoho z nejzajímavějších, co se romantických drama komedií týče. Film je rozkročený do tolika poloh, že je to až s podivem, jak dokáže fungovat i když předvádí takový emoční veletoč. Jeden z restů různých top žebříčků splněn a rozhodně to stálo za to. ()

MJMilan

Co k tomuto snímku říci? Byl mi někdo někdy svým ultra hygienickým chováním tak sympatický, jako Jack Nicholson v tomto skvělém filmu? Myslím, že postavy v tomto snímku z hlediska charakterových vlastností byly naplánovány opravdu skvěle. ()

wendelin9

Opravdu jedna z nejlepších komedií, které jsem viděla.... Jack zkrátka zahrál egoistického, zlého a stárnoucího blba dokonale a Helen, která je jeho pravým opakem dodává filmu jakousi harmonii, kterou budete chtít viděz znovu, znovu a znovu :) ()

moviefilm

Celkom príjemný romantický film s excelentnými hereckými výkonmi hlavných predstaviteľov (OSCAR bol bez debaty zaslúžený).Skvelá hudba, scenár a celkovo je Tak dobre, ako sa len dá taký príjemný zábavný filmček... ()

daEmoNickY

Kdyby stačilo na ty žabky 3x udělat poklonu, 1x podraz a 1x hrdinský čin, tak mám na prutu tolik zářezů, že by nestačilo na maso pro ryby. ()

sator

Zkoušel jsem film dokoukat na po třetí kvůli lidem, které mám rád a film se jim moc líbil, ale já prostě filmu ani proměně hlavního hrdiny neuvěřil, protože nic takového co by ho mohlo změnit sem nezaznamenal...Co se týče humoru, tak ten sem tam snad nezaznamenal...Na druhou stranu pro mne byli velmi přesvědčivé reakce i výkony všech ostatních... ()

vesper001

Myslím, že neznám nikoho, kdo by byl úplně spokojený se svým životem. Každému něco chybí. Někomu partner, někomu lepší partner, někomu ideální partner, někomu práce (dtto), peníze (dtto), bydlení (dtto), pár lidí by si přálo mír na světě a většina by uvítala levnější pivo. Postavy této multinominované komedie na tom nejsou jinak. Sympatické číšnici Carol chybí chlap, hyperobsesivnímu spisovateli Melvinovi chybí Carol, homosexuálovi Simonovi chybí finance a smetákovému psisku Verdellovi chybí Melvin. Ovšem Carol si představuje zachovalejšího přítele, než je stárnoucí a línající osel, který se bojí šlápnout na kanál, dotyčný osel má pro změnu alergii na čtyřprocentní menšinu, černochy a psy, a Simon, když dostane od života přes hlavu, se začne chovat jako vejce naměkko. A všichni si musí zodpovědět stejnou otázku – budou si cestu ke štěstí aktivně klestit, nebo ho najdou v přijetí faktu, že lepší už to nebude? ()

alisa.upir

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů :) Vždycky jsem se u něho tolik nasmála, Jack Nicholson tady hraje opravdu neskutečně. A těch frází, které člověk nedostane z hlavy :) ()

URBAN

Asi jsem divný nebo to prostě nebyl můj šálek čaje, ale příběh o otravném sousedovi není to co bych chtěl dvě hodiny sledovat. Podle mě to nemělo hloubku nebyla to ani komedie a celkové nemastné neslané. ( 8.1.16/MAC ) ()

andrii

..., ale blíží se. Zkrocení zlého muže. On jako člověk debutuje. Neomlouvá se, jen už nehází střepy po okolí. Třepící životy dává dohromady. Už ne na jazyku jedovaté, v očích má šípy Amorovy. S vytouženým cílem. Zasáhnout cit. ()

sir-dave

Jedna z těch komedií na úrovni bez teen narážek a fekal humoru. Jack Nicholson zde hraje dost potrhlého chlápka, kterého hrál na výbornou a já sám ho měl plné zuby. Zápletku tady dělá seznamování se s dost tolerantní Helen Hunt a přicmrdává jim tam homo Greg Kinnear. Milá komedie. Byl bych nejšťastnější chlap, kdybych to uměl ocenit. ()

eJacques

...Ksichty Jacka Nicholsona mě prostě dostávají, i když jen tak vejrá do blba, vypadá jako blázen... Romantika o podivínovi, který nesnáší celý svět, ale kvůli ženské se snaží být lepším člověkem... Sranda, ale podobný film z roku 2003 Lepší pozdě nežli později je o něco lepší, a přitom tady na CSFD dost shozený... ()

Decker

Jedna z nejlepsich romanticky komedii devadesatych let a jedna z nejlepsich neli nejlepsi od Jacka Nicholsona. Jeho neuroticky, protivny, hystericky a dokonale zahrany Meliv Udall je prehlidkou genialniho hereckeho projevu Jacka Nicholsona. Scenar je napadity, ma spad, je svizny, chytry a rozhodne jsem se nenudil. Nicholsonovi vyborne sekunduji Helen Hurt a Greg Kinnear, ktery hraje homosexualniho umelce Simona, kteremu Melvin ma hlidat psa ikdyz ho bytostne nesnasi. Pribeh nakonec vyplyne v hrejivem dojeti, ale rozhodne ne v patosu preplnenem happy endu. Jednoduse budete mit pocit, ze jste ty dve hodiny ztravili u prijemneho, inteligentniho a vkusneho snimku. ()

Vraccas

Podle mě přehodnocený. Český dabing je strašný až na klasickýho Nicholsona. Nicholson jako vždy má roli uzavřené, agresivní, pravdomluvné a výbušné osoby což mu skvěle sedí +*. ()

chelseaman22

Tak vážně nevím, jak by to dopadlo, kdyby místo Jacka hrál kdokoliv jiný. Pro kohokoli jiného by to bylo hotové mission impossible. Strašně nudný film, jež je zároveň geniálně ladění do formátu ONE MAN SHOW. Nic proti možnému talentu Helen Hunt, ale Jack prostě zastínil ÚPLNĚ všechny včetně Hanze. Celosvětový výdělek k 18. 12. 2012: $314,178,011..........258. nejvýdělečnější snímek historie ()