Spisovateľ Melvin Udall (Jack Nicholson) žije osamelo v luxusnom manhattanskom byte. Napriek tomu, že už napísal viac ako šesťdesiat úspešných kníh s príbehmi plnými lásky, on sám je čudák, ktorý nenávidí všetko a všetkých - a navyše trpí množstvom rôznych drobných obsesií... Je posadnutý hygienou, takže si do reštaurácie nosí vlastný plastikový príbor; umýva sa vždy najmenej dvoma mydlami; na ulici sa vyhýba akejkoľvek nerovnosti a neprekračuje čiary; neznáša telesný dotyk a starostlivo dbá o desiatky drobných denných rituálov... Zo škodoradosti hodí do šachty na odpadky malého psa svojho homosexuálneho suseda, maliara Simona Bishopa (Greg Kinnear), vo svojej obľúbenej reštaurácii nemilosrdne vyhodí od „svojho“ stola mladý židovský pár a vzápätí hrubo urazí svoju obľúbenú servírku Carol Connellyovú (Helen Hunt). Sympatická žena žije sama so svojim malým synom Spencerom (Jesse James), ktorý trpí ťažkou formou astmy. Na počiatku veľkých zmien v živote menovaných je banda, ktorú Simon pristihne pri vlámaní sa do jeho bytu. Zlodeji ho surovo zmlátia a utečú. Kým maliar skončí v nemocnici, jeho priateľ Frank Sachs (Cuba Gooding Jr.) rázne donúti Melvina, aby sa medzitým postaral o jeho psíka Verdella (psi Jill, Timer a Billy). Napriek počiatočným nezhodám si na seba spisovateľ a pes rýchlo zvyknú natoľko, že keď sa Simon vráti z nemocnice a pes sa k nemu neochotne vráti, Melvin prepadne depresii. Keď navyše vo svojej obľúbenej reštaurácii zistí, že „jeho“ servírka Carol musela zostať kvôli chorému synovi doma, spraví scénu, po ktorej ho majiteľ za potlesku ostatných hosťov vyhodí na ulicu. Melvin sa rozhodne Carol vyhľadať... (TV Doma)

shinlove

Je to prostě vynikající film od začátku až do konce. Jsem nadšený, že jsem tento film shlédl a že jsem viděl koncert Nicholsona a Hunt na filmovém plátně 5* ()

eeddiiee

Velmi povedená a zábavná komedie s trošku americkým koncem. Nejvíc mě rozesmála věta bručouna Melvina "Seznamte se, servírka Carol, teplouš Simon" ()

Olafa

Úžasně vyvážena kombinace komedie a dramatu. Herci jsou úžasní všechen do jednoho, ale Jack Nicholson je přece jen o něco lepší. Ten film má tolik rozměrů, že se na něj můžu dívat i po sté a nikdy mě nepřestane bavit a dojímat. Úžásné. ()

CID7

Nádherná komedie s J. Nicolsonem. Už sem se tedy dlouho tak pěkně nezasmál. Sázka na film s JC-většinou nezklame. ()

matracak42

Kdo viděl tento film, jistě zjistil, že zná několik DĚDKŮ, kteří mají přístup k životu stejný jako pán - Jack Nicholson ve filmu s tímto názvem. Jenže nakonec to lepší bylo a jeho taneční kreace a přiblble směšný pohled Vás musel buď naštvat nebo rozesmát. Mě vnitřně a pošetile rozesmával až skoro do nepříčetna - ach jo jsem cholerik ()

Fill16

Je to neuvěřitelné, ale je to možná můj první film v mém životě, z kterého jsem uměl nazpaměť množství dialogů a dokonalých hlášek díky zvukové stopě, která se mi jakýmsi nedopatřením nahrála na magnetofonovou pásku (opravdu, vážně nekecám - je to možné!). A když jsem poté uviděl tento film i s obrázkem, zážitek byl ještě intenzivnější ... :) Stále dobrá romantická komedie s neuvěřitelným Jackem Nicholsnem i po letech. ()

epsyn5

"No tomu bys nevěřila, já si musím jít koupit sako a tebe sem pustí v domácích šatech." :D.....tenhle gag mluví za vše... ()

mikul

90 minut z celkového filmu s úsměvem na tváři, to umí jen málo filmů. Kdyby jsem měl možnost poznat takového člověka jako je ve filmu Jack Nicholson, asi bych vypěnil hned při prvním pohledu:-), ale jako filmová postava je úžasný, a už sám o sobě je na pět hvězdiček. Díval jsem se na tento film a nevěděl co je zač, což se nestává, ale kdyby jsem věděl, že to je americká komedie, které je nesnáším, tak by jsem si tento film nepustil, což by byla velká chyba ()

Gabra

Film, u kterého jsem zaznamenala, že čím jsem starší, tím je lepší... A pak, že lepší už to nebude. Herecké kvality, které nám jsou předvedeny, nás natolik zaujmou, že si ani neuvědomíme, že jde o romantický žánr - většinou ne tak inteligentně zpracovaný, leč Jack s Helen dokazují, že i romantika může mít IQ. ()

Tomulka

Bezkonkurenční Jack Nicholson a neodolatelná Helen Hunt společně s dokonalým scénářem. Prostě klasa každým coulem. Film mně baví pokaždé když jej vidím. ()

Vikmal

Jack Nicholson je záruka kvality, v tomto filmu to více než potvrdil - skvělá komedie, ve které mu zdatně sekundují Helen Hunt a Greg Kinnear. ()

Spike86

Komedie, které vtiskl tvář Jack Nicholson, jehož je to v podstatě one man show. Podobných rolí má za sebou po vícero. Trochu trhlý, leč dobrý, scénář, ve kterém nechybí úsměvné scény. Film dobře plyne a nenudí. 80% ()

P@\/EL

Dobrá komedie, která se ze začátku rozjede v slušném tempu a přinese několik humorných situací, ale pak už to jde jen z kopce, jelikož tvůrci vsází spíše na romantiku na úkor humoru, což není zrovna mým šálkem kávy. Co se mi však líbilo nejvíc byly někdy až sarkastické hlášky Melvina, který nemá s nikým slitování. A nakonec nemůžu si vůbec pomoct, ale ten závěr byl docela předvídatelný. ()

montel

Melvin Udall (Jack Nicholson) je starý mrzout žijící v jednom newyorském bytě. Jediné co si přeje, je mít klid na psaní a každý den dostat jídlo ve své oblíbené restauraci. Nejvíce ho štve jeho soused homosexuál se svým malým psem. Vše se začíná měnit, když má Melvin onoho psa na pár dní hlídat a navíc velké nutkání jít na rande se svou oblíbenou servírkou Carol (Helen Hunt)... Jack Nicholson předvádí perfektní výkon a nutil mě vydržet až do konce i když mě film zase až tak moc nebavil. Že by ale jeho postavu Melvina mohl mít někdo rád, dost pochybuju. 60% ()

mimuzik

Lepší už to rozhodně nemohlo být. Skvělá černá komedie s vynikajícím Jackem Nicholsonem, který v roli totálního despoty byl přímo nesnesitelný ale zároveň skvělý. Další herecké obsazení nemělo chybu, oscaři jsou právem ve správných rukách. ()

Odbornik___

V Cr je to Gott, ve svete filmu Nicholsen. Kazdy film s Jackem v hl. roli je vybornej co dodat.....Tady mi malinko nesedla charakteristika postavy - Melvina. Jinak je tam Jack..... ()

Svadbos

Skvelá komediálna dráma, natočená podľa scenára režiséra Jamesa L. Brooksa a Marka L. Andrusa, berie diváka na emocionúlnu púť na ktorej nechýba smiech, ale ani slzy. ()