Spisovateľ Melvin Udall (Jack Nicholson) žije osamelo v luxusnom manhattanskom byte. Napriek tomu, že už napísal viac ako šesťdesiat úspešných kníh s príbehmi plnými lásky, on sám je čudák, ktorý nenávidí všetko a všetkých - a navyše trpí množstvom rôznych drobných obsesií... Je posadnutý hygienou, takže si do reštaurácie nosí vlastný plastikový príbor; umýva sa vždy najmenej dvoma mydlami; na ulici sa vyhýba akejkoľvek nerovnosti a neprekračuje čiary; neznáša telesný dotyk a starostlivo dbá o desiatky drobných denných rituálov... Zo škodoradosti hodí do šachty na odpadky malého psa svojho homosexuálneho suseda, maliara Simona Bishopa (Greg Kinnear), vo svojej obľúbenej reštaurácii nemilosrdne vyhodí od „svojho“ stola mladý židovský pár a vzápätí hrubo urazí svoju obľúbenú servírku Carol Connellyovú (Helen Hunt). Sympatická žena žije sama so svojim malým synom Spencerom (Jesse James), ktorý trpí ťažkou formou astmy. Na počiatku veľkých zmien v živote menovaných je banda, ktorú Simon pristihne pri vlámaní sa do jeho bytu. Zlodeji ho surovo zmlátia a utečú. Kým maliar skončí v nemocnici, jeho priateľ Frank Sachs (Cuba Gooding Jr.) rázne donúti Melvina, aby sa medzitým postaral o jeho psíka Verdella (psi Jill, Timer a Billy). Napriek počiatočným nezhodám si na seba spisovateľ a pes rýchlo zvyknú natoľko, že keď sa Simon vráti z nemocnice a pes sa k nemu neochotne vráti, Melvin prepadne depresii. Keď navyše vo svojej obľúbenej reštaurácii zistí, že „jeho“ servírka Carol musela zostať kvôli chorému synovi doma, spraví scénu, po ktorej ho majiteľ za potlesku ostatných hosťov vyhodí na ulicu. Melvin sa rozhodne Carol vyhľadať... (TV Doma)

mls

Keď som pred pár rokmi vzhliadol v televízií toho postaršieho uja, ako preberá Oscara, nevedel som kto to je. Tento film mi ho však dokonale predstavil. Nie je to síce nič viac ako romantická komédia, navyše s Helen Hunt, ktorú veľmi nemusím, lenže slovo "komédia" tu vďaka Nicholsonovi naberá silnejší význam ako u jej grantovských, či bullockovských sestier. ()

Kochanski

skvělé. miluju hlavně Grega Kinneara, který by měl být o 100% známější! Jack je vždycky tak skvělý, že snad ani nemá cenu hodnotit. Miluju také toho psa(a všechny skeče s ním)!!! ()

Mary19

Moc povedená romantická komedie. Vynikající scénář a přímo špičkové herecké výkony Helen Hunt a Jacka Nicholsona... 85% ()

Rokle

Není to žádná podbízivá romantika. Není tam žádný kladný mužský hrdina - spíše pěkný despota. Ale je to film od srdce, který můžu vidět kdykoliv a pokaždé mě rozesměje a pohladí po duši. ()

Jocker94

Jack Nicholson ve své životní roli. To, co předvádí, je neuvěřitelný herecký výkon a zejména scény s Gregem Kinnearem jsou doslova geniální. Nejlepší komedie, jakou jsem kdy viděl. ()

Illioplius

Nebolo to originálne, nebolo to zaujímavé, nebolo to ani vtipné… Rozmýšľam, aké to bolo. Nudné a zdĺhavé. Postavy boli vykreslené veľmi plytko a nedôveryhodne. Okrem toho mi všetci traja poriadne liezli na nervy: akože mizantropický spisovateľ s OCD (na prvý pohľad náramne vtipná kombinácia), avšak jeho spisovateľská stránka bola vo filme takmer až prehliadnutá, jeho mizantropická stránka bola zobrazená omnoho menej než by mohla (pozrite si napr. Já už budu hodný, dědečku!) a jeho OCD bolo spracované takým tým neodborným americkým štýlom, že by mu to neuverilo ani malé dieťa. Prvých päť minút filmu to psisko neznášal, druhých päť minút ho už zrazu miloval – to mám akože niekomu uveriť? Čo sa týka hysterickej čašníčky precitlivenej na svoje decko, tá mi liezla na nervy najviac – celou svojou neznesiteľnou osobnosťou. Homosexuálny maliar tam bol celkovo tak navyše, ten akoby ani žiadnu osobnosť nemal. Nevýrazný týpek, akých je vo svete celá hromada. Dej filmu bol nemastný-neslaný, veľmi divným spôsobom vzíduvší a bez hlbšej myšlienky. Nehovoriac o tom, ako bol predvídateľný a bez menšieho prekvapenia. Pre mňa skrátka dve a štvrť hodiny na nervy lezúcej nudy. ()

Iwiiik

Roztomilá komedie s nedostižným Jackem v hlavní roli, který hraje to, co mu jde nejlépe. Mrzutého, vyšinutého dědka, zdánlivě neschopného akceptovat jakéhokoliv člena lidské či zvířecí rasy. Navíc je postava Melvina obtěžkána tak požehnanou škálou psychóz a obsedantních poruch, že by o něm Freud mohl napsat román. Obrovské Nicholsonovo charisma a cit pro herectví, však umožní divákovi spatřit v tom starém, nerudném vypelichanci, hřejivé náznaky empatie a láskyplného lidství. Většinu nedostatků filmu s přehledem stírá herecký koncert Jacka a Helen, a proto se na As Good As It Gets tak moc hezky dívá. ()

chrispe

Moc mi to nesedlo. Nicolson je jako vždy super, ale Helen Hunt mi nikdy nebude sympatická a vlastně ani Greg Kinnear. Do koho jsem se ale zamilovala byl nádherný grifonek, kterýho bych chtěla domů. :) Tak třeba jednou! ()

Adm.Nelson

Takto - nasratý Nicholson je perfektný, zamilovaný Nicholson už trochu prehráva. Taktiež to, ako Carol na večeri vyštartovala po Melvinovi, sa mi zdalo dosť hrrr, celý čas nič a zrazu toto. Ale inak je to mimoriadne vtipná a inteligentná romantika, z ktorej si najskôr zapamätám smutné oči malého jorkšíra a Grega Kinneara (z hlavnej trojice bol na Oscara imho práve on). 8/10 ()

canucks333

Nádherný film presne podľa môjho gusta. Rovnaký štýl rozprávania ako pri filmoch Život je krásny (1997), Nedotknuteľní (2011). Film je celý čas, príjemný, vtipný, nápaditý, s úžasnými hereckými výkonmi na čele s excelujúcim Jackom Nicholsonom , Helen Hunt a Gregon Kinnearom . Táto trojka sa skutočne výborne dopĺňa a nahráva si na množstvo gagov, ale aj silnejších momentov. Herecky, dialógovo a hlavne nápadovo bezchybné. Výborná réžia Jamesa L. Brooksa založená na dobre vymyslenom a prepracovanom scenári krásne všetko dopĺňa. Fantastické dialógy, humor a hlavne množstvo myšlienok, ktoré sa nijako nevnucujú ale prichádzajú postupne a krásne s dejom. Fantázia... Videl som 1X v českom dabingu -------------------------- 100% ()

Fujara777

ÁNO: Prekvapivo pekný výkon herca menom Cuba Gooding Jr. Jemný humor aj, v podstate, opatrná romantika. Chlapi sú skrátka chlapi a ženy nikdy nenájdu takého, ako by si predstavovali. A to platí aj opačne. NIE: Čože? Tak ja som sa až tak nesmial. A malo ísť o komédiu. A vôbec, priemerné herecké výkony. Príbeh rozhodne nenadchne, i keď je možno mierne iný (než tucet ďalších). ()

Rathalos

Kto nevidel tento film,moze fakt lutovat,na to sa pozera tak uzasne,ze som sa parkrat pristihol s otvorenymi ustami,najlepsia romanticka komedia,aku som kedy videl,Jack Nicholson urcite nie je z planety Zem,jeho herecke vykony su obdivuhodne,klobuk dole pred nim,Helen Hunt bola taktiez presvedciva a zaroven okuzlujuca,radost sa na nu divat,ale pochvalu si zasluzi aj Greg Kinnear ci Cuba Gooding Jr.,no jednoducho povedane,reziserovi Jamesovi L. Brooksovi sa podarilo natocit genialnu zalezitost...:-) ()