Spisovateľ Melvin Udall (Jack Nicholson) žije osamelo v luxusnom manhattanskom byte. Napriek tomu, že už napísal viac ako šesťdesiat úspešných kníh s príbehmi plnými lásky, on sám je čudák, ktorý nenávidí všetko a všetkých - a navyše trpí množstvom rôznych drobných obsesií... Je posadnutý hygienou, takže si do reštaurácie nosí vlastný plastikový príbor; umýva sa vždy najmenej dvoma mydlami; na ulici sa vyhýba akejkoľvek nerovnosti a neprekračuje čiary; neznáša telesný dotyk a starostlivo dbá o desiatky drobných denných rituálov... Zo škodoradosti hodí do šachty na odpadky malého psa svojho homosexuálneho suseda, maliara Simona Bishopa (Greg Kinnear), vo svojej obľúbenej reštaurácii nemilosrdne vyhodí od „svojho“ stola mladý židovský pár a vzápätí hrubo urazí svoju obľúbenú servírku Carol Connellyovú (Helen Hunt). Sympatická žena žije sama so svojim malým synom Spencerom (Jesse James), ktorý trpí ťažkou formou astmy. Na počiatku veľkých zmien v živote menovaných je banda, ktorú Simon pristihne pri vlámaní sa do jeho bytu. Zlodeji ho surovo zmlátia a utečú. Kým maliar skončí v nemocnici, jeho priateľ Frank Sachs (Cuba Gooding Jr.) rázne donúti Melvina, aby sa medzitým postaral o jeho psíka Verdella (psi Jill, Timer a Billy). Napriek počiatočným nezhodám si na seba spisovateľ a pes rýchlo zvyknú natoľko, že keď sa Simon vráti z nemocnice a pes sa k nemu neochotne vráti, Melvin prepadne depresii. Keď navyše vo svojej obľúbenej reštaurácii zistí, že „jeho“ servírka Carol musela zostať kvôli chorému synovi doma, spraví scénu, po ktorej ho majiteľ za potlesku ostatných hosťov vyhodí na ulicu. Melvin sa rozhodne Carol vyhľadať... (TV Doma)

amanda7

Neuveriteľne vydarená záležitosť s Jackom Nicholsonom, ktorého zbožňujem. Funguje to ako maximálna pohodovka a ak potrebujem zlepšiť náladu znova to pozerám. Táto poloha Nicholsonovi veľmi sedí a ja mu to žeriem. Samozrejme, že jeho herecká genialita filmu výrazne pridáva na hodnote ale ani jeho spoluhráči nie sú mimo. A dokonca som ochotná veriť, že by sa Helen Hunt mohla do neho zaľúbiť. ()

revere

Lepší už to být nemuselo, pokud bych tohle neviděl. Škoda, že tím v českých distribucích odstartovala série těch "Lepších ... bla bla bla", kterým chybí všechno, co tenhle film má. ()

WilliamWalla

Greg Kinnear bol skvelý. Helen Hunt bola skvelá. No po vzhliadnutí filmu som si položil jednu otázku: Je Jack Nicholson najlepší herec všetkých čias? Pravdepodobne áno. Výkon, ktorý podal v tomto snímku bol viac ako brilantný, ako keby si povedal, že všetkým predvedie ako sa to naozaj robí. Povedal by som, že je to najlepšia komédia akú som kedy videl. 5* bez debaty! ()

Martinko991

Nemám čo napísať všetky chváli na herecké výkony hlavných postáv napísali už predo mnou, film takisto skvelý a radím medzi to najlepšie čo som videl a nie len v rámci žánru. ()

Erichan

Áno, mám slabosť pre 90tky, áno, mám slabosť pre Jacka Nicholsona a áno, mám slabosť pre cynizmus. A keď k tomu prirátam hudbu Hansa Zimmera a skladbu I love you for sentimental reasons (hrajúca aj na mojej svadbe), no nemám o čom a za mňa tutových 5*! ;) Každopádne, nájsť dobrú komédiu, ktorá nie je plná prdov či prílišnej presladenosti alebo naopak drámy, začína byť úloha pre profesiu Indiana Jonesa, a preto som strašne rada za tento nadčasový snímok (už len kvôli tomu, že móda je dosť neutrálna a nie sú viditeľné žiadne mobily ;) ). Prosto veľmi milé, láskavé a postavou Jacka Nicholsona veľmi príjemne iné :) ()

Larikazka

Tahle komedie mě hodně pobavila, Jack Nicholson se v té roli evidentně přímo vyžil. Pohodovej a oddechovej film, kterej stojí za podívání. Jediné co mě mrzelo, že konec se vlekl, jak tasemnice ze závodní jídelny. Nebejt toho, bylo by to na plnej počet. ()

enoemis13

Nicholson vážne hral skvelo, ale aj tak OCD ... ako na vine je scénar, on to zahral dobre, ale kompulzívny človek ... toto nie ... potom postava Hunt liezla na nevry, Hunt ako herečka mi lezie na nervy vždy, ale tu ako servírka s psychickými problémami (za toto dostať cenu akadémie?)... pár vtipných momentov tam bolo (Nicholson), pozrieť sa to dalo, ale dosť som sa pri tom nudil (od bodu kedy idu do Baltimoru, celá druha polovica filmu... možno som to nepochopil)... 55% ()

sherpa

Za mne pecka. Každou reprízou nacházím nové a nové detaily, které mne v názoru utvrzují. Třeba to, že mi Nicholson připadá čím dál víc ošklivější, ale je to geniální PAN herec a to je nejdůležitější. Když to pak porovnám s prvoplánovými krasavici, tak se ta propast geniality jenom a jenom prohlubuje. ()

Bogrant

Všetci zúčastnení sa snažili tak dobre, ako sa len dalo, a výsledkom je, síce nie veľmi sympatická romanca, ale zato výborne zahraná. Nicholson akoby sa snažil všetky svoje predchádzajúce temné postavy vtesnať do jednej, nakoniec ich ovládnuť a svojským spôsobom povzniesť na tu svetlejšiu stránku povahy. Naozaj skvelý výkon v zaujímavej komédii. ()

Awer

Klasika. Taková ta evidentní už od natočení. Hezký příběh plný kýčovité, ale jakože cool morálky. Člověku připadá sprostý nemít ten film rád a rozebírat ho. Tak to nebudu dělat. ()

Bragi66

Ano, je to sofistikovaná herecká komedie s ověřeným Jackem Nicholsnem jako autistickým a zlým spisovatelem a jakoby neohrabanou Helen Hunt. K tomu přiteplalý problém. Dobrá konstrukce, ale tak nějak z toho ční prvoplánový kalkul. Dá se to přijmout, je to velmi dobře odvedená romantická komediální práce. ()

malyLibor

Naprosto skvělý film. S každým shlédnutím lepší a lepší. Není to komedie, při které by se člověk válel smíchy. A není to romantický film, který by člověka přesladil. Nicméně pro mne je to velmi romantické, velmi příjemné... a velmi děsivé, protože v Melvinovi se jasně poznávám. No, co už. Každý jsme nějaký. A jak tady psal Houdini, všichni (i lidé jako já a Melvin) mají šanci najít toho druhého! ()

Ludva

[2009-05-16] * Parádní koncert Nicholsona a Huntové v kombinaci se skvělými a vtipnými dialogy a výborným scénářem. ()