Spisovateľ Melvin Udall (Jack Nicholson) žije osamelo v luxusnom manhattanskom byte. Napriek tomu, že už napísal viac ako šesťdesiat úspešných kníh s príbehmi plnými lásky, on sám je čudák, ktorý nenávidí všetko a všetkých - a navyše trpí množstvom rôznych drobných obsesií... Je posadnutý hygienou, takže si do reštaurácie nosí vlastný plastikový príbor; umýva sa vždy najmenej dvoma mydlami; na ulici sa vyhýba akejkoľvek nerovnosti a neprekračuje čiary; neznáša telesný dotyk a starostlivo dbá o desiatky drobných denných rituálov... Zo škodoradosti hodí do šachty na odpadky malého psa svojho homosexuálneho suseda, maliara Simona Bishopa (Greg Kinnear), vo svojej obľúbenej reštaurácii nemilosrdne vyhodí od „svojho“ stola mladý židovský pár a vzápätí hrubo urazí svoju obľúbenú servírku Carol Connellyovú (Helen Hunt). Sympatická žena žije sama so svojim malým synom Spencerom (Jesse James), ktorý trpí ťažkou formou astmy. Na počiatku veľkých zmien v živote menovaných je banda, ktorú Simon pristihne pri vlámaní sa do jeho bytu. Zlodeji ho surovo zmlátia a utečú. Kým maliar skončí v nemocnici, jeho priateľ Frank Sachs (Cuba Gooding Jr.) rázne donúti Melvina, aby sa medzitým postaral o jeho psíka Verdella (psi Jill, Timer a Billy). Napriek počiatočným nezhodám si na seba spisovateľ a pes rýchlo zvyknú natoľko, že keď sa Simon vráti z nemocnice a pes sa k nemu neochotne vráti, Melvin prepadne depresii. Keď navyše vo svojej obľúbenej reštaurácii zistí, že „jeho“ servírka Carol musela zostať kvôli chorému synovi doma, spraví scénu, po ktorej ho majiteľ za potlesku ostatných hosťov vyhodí na ulicu. Melvin sa rozhodne Carol vyhľadať... (TV Doma)

Sany33

Jacka Nicholsona po tomto filme asi uznávam ešte viac ako doteraz. Dostáva sa vo filme do takej roviny akú by zrejme nezahral hocikto. Nemôžem viac písať lebo by som vám vyspileroval celú pointu ale vo finále sa jedná o veľmi príjemnú snímku, ktorá dokáže ako dojať tak aj rozosmiať a to si na podobných filmoch veľmi cenám. Kasting je tiež veľmi dobre obsadený a dodáva filmu všetko potrebné aby si ho divák užil naplno. Aj napriek svojmu veku nestráca kúzlo a jeho posolstvo sa dá implementovať do bežnej praxe aj v tomto období. 86% ()

davidek

Snad se na mě nikdo nebude zlobit, ale takhle ujetýho človíčka viděti, k zemi ho poslati a s botama se projíti. Nádherná černá komedie. Akorát mě mrzí, že ten pes nevypadal jak Jack Nicholson ()

Kurikmoon

Waw,... Ani neviem, čo mám, k tomu napísať... Hmm,... A nejaká dokrútka by nebola? =D Ako som zo začiatku filmu nechápal, čo na tomto všetci videli, tak nenachádzam na konci slov. A naozaj som sa bavil, nasmial. Pekné, jemné, uveriteľné, zábavné a.... No, zas nemám slov. ()

šerminator

Geniálně odporný, sobecký misantrop v podání Jacka Nicholsna. Celý film graduje a když už vezmete Jacka na milost, tak se zase zachová naprosto odporně. K tomu všemu to je ještě romantický film !!! ()

vyfuk

Je to povzbuzující. V současné chvíli jsem neviděl ani jeden jediný film, který by mě nějak zvlášť "osvítil". Až na tento! Po hrozné pesimistické době jsem zhlédl film, u kterého jsem se zasmál, cítil se normálně, pohodlně a přirozeně. Konečně jste mě našel pane Brooks. ()

Autogram

Keď aj mňa ako zarytého odporcu romantických konverzačiek táto zaujme, tak musí byť výnimočná. Výnimočnou ju robia herecké výkony dvoch hlavných postáv a tiež scenár nabitý vtipom aj myšlienkou. A tiež vývoj deja, ktorý ide vždy iným smerom, ako sa zdá, keď protivný sused dvakrát za minútu povie niečo tak dobré, ako sa len dá, aby všetko dovtedy povedané zostalo rozbité v črepinách na podlahe. –––– Ako to robíte, že tak dobre poznáte ženy? – Predstavím si muža, ale vezmem mu rozum a zodpovednosť. –––– Kvôli vám chcem byť lepší človek. – Toto je najkrajší kompliment v mojom živote. –––– Vaša pleť, dlhá šija, línia chrbta... Kvôli vám vznikli jaskynné kresby. ()

JustMeeKatie

Za normálních okolností bych se na tento film nejspíš nepodívala, což by byla docela velká škoda. Lepší už to nebude je přesně ten typ filmu, na který se dá podívat během nudného odpoledne nebo večera. Není to teda film, který by vám nějakým způsobem změnil život, ale jsou tu hezky ukázány lidské vztahy. Ze začátku jsem byla z postavy Melvina tak trochu rozpačitá. Na jednu stranu jsem věděla, že je to masivní blbec, pak mi došlo, že nejspíš trpí nějakou mentální nemocí a nakonec mi ho bylo i líto. Nedokážu si představit, že by tuto roli ztvárnil někdo jiný než Jack Nicholson. Pro něho byl Melvin jako dělaný. Skvěle mu tu sekundují i krásná Helen Hunt a pohledný Greg Kinnear, potěšila i přítomnost Cuby Goodinga Jr. Já s filmem byla spokojená a líbilo se mi sledovat, jak se každá z postav časem mění a stává se lepším. ()

Jaro.Krafcik

Poriadne natiahnutá a ničím zaujímavá komédia. Teda ničím, jack nicholson zaujal a celé to tu ťahá. Priznajme si ale , že mal aj lepšie filmy. Tento film som tak dlho odkladal a odkladal a vôbec neľutujem. Nejako má to celé nezaujalo a tých 85% je neoprávnených. Ale ako sa hovorí 100 ľudí 100 chutí. Pár dobrých scénok bolo. 3* ()

manonfire

Popři celkové kvalitě filmu mě tedy zejména dostal Greg Kinnear. Měl dostat oskara za vedlejší roli, protože ty jeho uplakané oči a ta neuvěřitelná něžnost, jakou si jen dokážu představit v mužské podobě, byla odzbrojující a přesto nepůsobil záměrně teploušsky afektovaně, jak to u ztvárnění homosexuálů bývá.80% ()

P1tr

Velice povedený snímek plný lidského dramatu i neodolatelného humoru. Jack Nicholson si pro Oscara došel velice severénně! ()