Mach, Šebestová a čarovné slúchadlo

• Česko Mach, Šebestová a kouzelné sluchátko (viac)
Komédia / Rodinný / Fantasy
Česko, 2001, 94 min (Alternatívna 101 min)

Zdá sa, že kúzelné sluchátko dokáže naozaj všetko. Hoci aj prepísať kreslenú rozprávku do sveta ľudí a tak sa Mach, Šebestová a Jonatán ocitnú vo vilke malého mesta, kde žije babička s vnukom Jakubom, ktorého rodičia sú služobne v Číne. Lenže to, čo je v rozprávkovom svete celkom bežné, medzi ľuďmi hraničí s bláznovstvom. A tak jediné, čo k tomu možno ešte dodať je, že vypukne totálny chaos. A to je sluchátko stále v moci chlapca s okuliarami a dievčaťa s červenou mašľou. Čo ale v prípade, keď sa sluchátka zmocní niekto nepovolaný? (STV)

Pitryx

Tak spor o zneuctění animovaného seriálu nechám stranou. Okomentuji jen příšerné herecké výkony všech zúčastněných. Autoři asi nepřišli na jiný nápad než na pračlověka, nebo nebylo na jiné masky. Na druhou stranu některé triky vcelku ušly. A někdy jsem se i místy bavil. Jen ta stopáž mně přišla zbytečně dlouhá, nevím jak dětem. Podruhé asi ne. V závěrečných titulcích je uvedeno, že ve filmu byly použity záběry z filmu „Adéla ještě nevečeřela“. Musím přiznat, že ani na podruhé, když jsem to hledal, jsem ty záběry nepostřehnul. ()

ostravak30

Problém filmu je v podstatě základní dějová linka, která neexistuje. Tvůrci si vypůjčili epizody ze seriálu a nenápadně je implementovali do filmu. Jak neandrtálci tak zmizení školy, alespoň co se tak pamatuji, se v seriálu objevilo. To vše je zmotané do krádeže sluchátka a faktu, že realita animovaného seriálu je odlišná od té, co známe my. Tím si tvůrci zadělali na velký problém, neboť děj pěkně roztříštili, čemuž pomáhá i anabáze se Savojskou královnou. Jediná cesta ven tak byla možnost, že by byl snímek zázračnou porcí srandy. Jenže film je zbytečně složitý a toho humoru zase tolik není. Já jsem se nejvíc pobavil ve scénách s Petrem Nárožným a Jiřím Lábusem, ale to je na čtyřiadevadesát minut poněkud málo. ()

majk_n

Tak ubohé herecké výkony jsem už dlouho neviděl a divím se, že tohle si takový režisér jako pan Vorlíček nedokáže ohlídat. Nebo se všichni naši režiséři bojí mít na naše "hvězdy" vysoké nároky? ()

rafix

Jako malý jsem se díval na Večeníček o Machovy a Šebestové a věrném psím kamarádovy Jonatánovy. Tenhle hraný film se povedl a je dokonalý. ()

Toumyk

Ale no tak zas taková hrůza to není...sice není nad kreslenou klasiku, ale rozhodně to není odpad, který patří do spodní dvoustovky... ()

Marquis odpad!

to uz je sakra kumšt umět natočit dle večerníčku Macha a Šebestové celovečerák- hranej. Už výběr herců- děs. Příběh? Děs. Kde je ten humor i pro dospěláky, kde je tan neuvěřitelná ukecanost. Když už , měla to být groteska ala Skřítek od Vorla a možná by to natočit šlo s tím, že by tam hodně mluvil Nárožný. To by mohla být sranda. Takhle si je určitě nikdo nepředstavoval. Nechápu Vorlíčkovu dlouhodobou ztrátu vkusu. Prostě přišla revoluce a ten člověk pracuje bez invence ztratil svůj rukopis. ()

HellFireFery

Strašně rád bych dal odpad, ale za výkony našich legendárních herců v čele s Nárožným, Zázvorkovou, Janžurovou či Lábusem, jsem se slitoval. A taky - vždyť jsou to moji oblíbenci Mach a Šebestová. :-) Ovšem - tenhle film je skutečně špatný a malí hrdinové jsou opravdu slizáci! ()

Aeres odpad!

Óda na "malou hrudku zeleného hnusu, již jsem objevil v podpaží jednoho letního jitra", od úvodních titulků až do konce... žumpa českého filmu konečně dosáhla troškovského dna... Kaviárové tousty porevoluční kinematografie. Bravo. Za peníze se v ČR podepíše každá "hvězda" i ke gastronomickému pornu tohoto typu. ()

eMeMko

Chcete zprznit výborný animovaný seriál? Není nic snazšího, natočte k němu hraný pseudofilm. Vorlíček by s tím svým řemeslem měl vážně už seknout. Jak jinak si totiž vysvětlit, že těch pár jeho posledních filmů se zde potácí v černém hodnocení? Nekvalitní a zmatený scénář, prkenné herecké výkony (převážně dětských představitelů) a příšerný zvuk, to je jen rychlý výčet některých "kvalit" tohoto snímku. Korunu tomu všemu nasazuje šílený remix úvodní písničky, který hned na začátku filmu evokoval, že to bude opravdu nezapomenutelný zážitek. Není se však čemu divit, když výběr hudby měl na starosti člověk, který si říká DJ Jonathan Sysel. Jednu hvězdu dávám za pár scén, které mě opravdu rozesmály, a to hlavně díky triu Lábus, Nárožný a Kraus. ()

pafka odpad!

Neda se nic delat, snad poprve musim udeli Odpad. Je to strasny. Tento film by se mel vyucovat jako odstrasujici pripad, proc zacit delat kontaktni zvuk, nebot tyhle postsynchrony jsou snad nejhorsi, co jsem kdy videl. Vylozene lituju ten herecky ansabl, ktery zde byl naprosto zneuzit neschopnymi tvurci. ()

Dixieboy odpad!

Téměř nikdy film za odpad neoznačuju, ale tohle už nešlo jinak... Vše špatně! Otřesné obsazení dětských herců... dobří herci se debilně pitvoří ... scénář a námět úplně na hovno... a ta příšerná paruka Jarmily Švehlové! :( ()