Mach a Šebestová

• Česko Mach a Šebestová (viac)

Kdo by neznal těchto původních 13. úsměvných kreslených příběhů (Večerníčků), jedné povedené dvojice školáků, a všech jejich přátel. (Karlos80)

Hismael

Proč to dělat jednoduše, když to jde udělat složitě. A takové je to v této české pohádce plné soudruhů se vším. Autoři vymysleli zajímavé příběhy i postavy, které Petr Nárožný všechny skvěle namluvil a zároveň i odvyprávěl příběh, ale určitý cit, co je vhodné ukazovat dětem v roce 1976 jim trochu chyběl a tak nejen pes Jonatán musel vydržet poměrně nepříjemné situace. I tak se ale Mach a Šebestová zapsali do historie a dnes po 40. letech je zná téměř každý. ()

Petroff

Pán ztratil brýle.... a brýle se bez brýlí špatně hledají... Mirek Dušín Mach a Jarka Metelka Šebestová ale pánovi pomůžou brýle najít a dostanou za to "mobila s přáními" ... Této de fakto nejdůležitější postavě celé ságy není v příbězích Macha a Šebestové věnován prakticky žádný prostor. Nevíme odkud pán přišel, kam míří, jeho sociální zázemí ...jeho původ... nevíme o něm vlastně nic. Přitom nebýt jeho, česká pohádka by byla o dost chudší... Milého pána poslat z fleku do Bohnic, protože dát dvěma dětem za nalezení brýlí moc přát si cokoli na světě, to je trochu hustý kafe, no né? Tím spíš, že mohl vytáhnout sluchátko z kapsy a přát si své brýle na nose, že ano... Tohle je ale fakt stupidní komentář, viďte? :D ()

Adam Bernau

Hele, Machu, jseš praštěnej pavlačí? Kongeniální spojení Macourek - Born - Nárožný ve službách Večerníčka. Žáci 3.B rozhodně patří mezi 100 největších Čechů. Podle některých komentářů ale s "odbytou výtvarnou stránkou". Ach jo. Večerníček vždycky dbal na vkus, originalitu, osobitost. Jaký "lepší" výtvarný formát by podle vás měl dát Machovi a Šebestové? ()

Mukunda

Mě se tento večerníček nikdy nelíbil. Hlas vypravěče mi neseděl, nikdy jsem nepochopil, proč si říkají příjmením a akce hrdinů se sluchátkem mě štvaly už kvůli principu "proč to dělat jednoduše, když to jde složitě." Snad jen Jonatán mi byl sympatický... Dvě hvězdy proto, že horší hodnocení si to přeci jen nezaslouží. ()

marhoul

Mach a Šebestová je moje srdcovka! To je prostě kombinace tvůrců, které ohromně obdivuji a podezírám z užívání zakázaných látek, neboť jejich humor je totálně za čarou humoru běžného. :-D Macourek, Born, Nárožný! tým snů! Když přivedli k Šebestům člověka neandrtálského a oni... " chudáci zrovna večeřeli..." :-) :-) :-) Miluji!!! ()

• Když Mach se Šebestovou šplhají Kropáčkovou dýchací trubicí horolezecky vzhůru, zeptá se Mach Šebestové, kde má kýbl s rejžákem, protože ho budou ještě potřebovat. Šebestová mu odvětí, ať ženský starosti laskavě přenechá jí a vystrčí k němu nohu, kde má kýbl zavěšený na kotníku. Jenomže chvíli před tím je záběr na šplhající Šebestovou i na její dvě nohy a ani na jedné z nich nemá pověšený kýbl. (rikitiki)
  • Keď Šebestová požiada o milión mačiek, sú 2 reklamné tabule. Na prvej je nápis "JEZTE RYBY!" a ryba, na druhej "PIJTE MLÉKO!", fľaša a pohár plný mlieka. Keď mačky zmiznú, na prvej reklamnej tabuli zostane z ryby iba kostra, na druhej je fľaša prázdna a pohár prevrátený. (SuchSoft)
  • Petr Nárožný namlouval napsané texty bez existujících animací, tedy nešlo o dabing, což jak říká byla jeho záchrana, protože dabing mu nejde. Ta překotnost dialogů nebyl záměr, ale bylo přesně na vteřinu dané kolik musí mít jednotlivý díl stopáž. (sator)