"Muzikál totalitního věku" je podtitul snímku Kouř, ve kterém vycházel Tomáš Vorel ze svého druhého pověstného školního filmu ING. (1985), jenž zde však doznal mnoha změn. Zůstala vlastně jen osa příběhu: mladý inženýr přichází na své první působiště se záměrem pracovat, což se však v bizarních poměrech éry posledních let totalitní křeče ukáže být šokujícím výstřelkem. Mirek svým neobvykle normálním postojem uvede do chodu běh "místních" dějin, a tak společenské zlo (zosobněné nekompetentními šéfy) je aktuálně svrženo spravedlivě rozhořčeným, probuzeným davem a jsou nastoleny nové pořádky, které však v mnohém začínají připomínat pořádky staré, obrácené naruby. Na scénáři spolupracoval s Tomášem Vorlem vedoucí jednoho z divadel Pražské pětky, Lumír Tuček z Recitační skupiny Vpřed. Snímek má poetiku typickou pro zmíněné společenství: prolínání vážného s nevážným, ironie s obdivem, reality s bizarností, skutečnosti s absurditou. (oficiálny text distribútora)

gemi

Po čase měním rozhodnutí a k původním čtyřem hvězdám přihazuji pátou. Pořád se mi honí hlavou ty neuvěřitelně chytlavé rytmy typu "...povídejte jak jsem divnej...". Film je prošpikovaný kultovními scénami ("...ty taky tančíš?!" "Je to tak. Jsem jeden z nejlepších tanečníků disco.") A hlavně - Arnoštek je prostě boží! ()

marusaj

Smršť gagů a muzikálových čísel na pozadí zakouřeného normalizačního balastu. Tomáš Vorel se svými výtečníky z Pražské Pětky na výletě v industrializované depresi. Bizarnost, kterou mám moc rád. ()

m4xp4yn3

Obsahově dobré, ale herecky místy až příliš divadelní. Stejně tak hudební složka mi dnes už přijde zastaralá a texty písní často nedotažené. ()

markotter

Tenhle film je o to lepší, čím je dál od dob komunismu a Vy jste ve věku, že jste tu dobu zažili, ale začínáte na ní zapomínat. Vzpomínám, že v době uvedení jsem z něho nebyl moc odvázanej, ale čím častěji si ho pouštím, tak musím hodnocení zvedat a stále tam nacházím nové a nové věci, které mi s odstupem času přijdou úplně boží. ()

Valkyria

Parádní kousek! Kultovní film plný hlášek! Někteří si tento filmík zamilují, jiné neosloví. Nic mezi. :) Vůbec Sklepáci mají samé parádní kousky nabité originalitou. Všechny postavy jsou "sami za sebe" a každá Vás osloví svým způsobem... A hlavně, Arnoštěk... ten je prostě boží! Je to fajn? Je to fajn.. je to fajn :) ()

BigBang

Trvalka. Pouštěli jsme si tento film často na posezeních s přáteli. Letos jsem ho s určitým časovým odstupem viděl znovu, na velkém plátně v kině. I když necháme stranou známý sklepácký styl a humor, jakoby léty síla tohoto filmu rostla. Vizuální a hudební stránka mě uchvacují. Nemohl jsem se nabažit dlouhých záběrů továrních chodeb, dvorů, kanceláří a ubytoven a krásné filmové hudby k tomu. ()

VeeDee

"To je dobrá pruda teda!" ...ten film ale rozhodně ne! Bavím se pokaždé, když ho pouštím všem svým známým, co ho ještě neviděli. To prostě musí každý vidět! ()

Roner

Asi nestravitelnější kus od sklepáků, bych řek. Skvělej humor a texty písniček. Artoštek je prostě boží ! Atd...Prostě prošpikovaný hláškama a každej správnej čechoslovák to musí vidět ! ()

Armin82

Tohle je ale řádně ujetá záležitost :-D Socialisticky laděnej, retro snímek s ujetýma textama, rozesměje snad každýho suchara. Škoda jen,že první polovina filmu je fakt super, ale pak to tempo dost uvadá a začínal jsem se nudit. Nicméně herecký výkony jednotlivých postav stály opravdu za to, hlavně Arnoštkův teplej stýlek byl bezkonkureční. Scéna z diskotéky je fakt legendární a mě rozsekala ještě jedna. Čtvrtníčkovo protestní vrh luštěninové dobroty zpátky po kuchařkách, to už jsem se skoro udusil smíchy :-D --->80% ()

ZnalecH

V 90. létech se určitě jednalo o film týkající se nedávna, takže byl asi oblíbený. Bohužel jsme v době, kdy film už moc nedává smysl a navíc je to ještě muzikál... ()

Franc1s

Výborný kousek. který i v dnešní konkurenci se neztratí. Výborné chytré skladby, zajímavé postavy a výrazný originální vizuál, který se neztratí. A pak přijde Arnoštek s diskotékou a je vymalováno :) 8/10 ()

MFF KV nabízí velkou nabídku filmů

MFF KV nabízí velkou nabídku filmů

22.06.2019

Letošní ročník MFF Karlovy Vary se koná od 28. června do 7.července a opět přináší atraktivní nabídku filmových titulů. Zahajovacím filmem bude snímek Po svatbě, který doprovodí tvůrčí delegace –… (viac)