American Horror Stories

• USA American Horror Stories
USA, (2021–2023), 14 h 23 min (Minutáž: 38–52 min)

Paris Jackson, Matt Bomer, Sierra McCormick, Billie Lourd, John Carroll Lynch, Aaron Tveit, Naomi Grossman, Cody Fern, Charles Melton, Danny Trejo (viac)

American Horror Stories je voľné pokračovanie oceneného antologického seriálu od Ryana Murphyho a Brada Falchuka s názvom American Horror Story. Týždenný antologický seriál bude v každej epizóde predstavovať iný hororový príbeh. Od roku 2011 tvorcovia AHS nanovo definovali hororový žáner rôznymi časťami, v ktorých sa objavil strašidelný blázinec, sabat čarodejníc, putovná šou čudákov, strašidelný hotel a samotná apokalypsa. Televízny seriál vychoval zástup oddaných fanúšikov, ktorí netrpezlivo čakajú, aké hrôzy prinesie ďalšia kapitola. (Disney+)

Recenzie používateľa stitch7 k tomuto seriálu (10)

Ba'al (2021) (S01E05)

Zatím určitě nejpovedenější epizoda, moc se mi líbil plot twist. Jen to vysvětlování na konci šlo určitě vymyslet jinak, než takhle doslovně a Matta mohl hrát někdo charismatičtější. Billie Lourd ale jede! <3 ()

Koniec hry (2021) (S01E07)

Zbytečný dovětek, ve kterém není jasné, co se stalo doopravdy a který není schopný sám hrát podle vlastních pravidel. Duchové jednou nemohou ze dveří, jednou zase jo... Doufám že do murder house se už vracet nebudeme 😵‍💫 ()

Aura (2022) (S02E02)

/// I když jsem během sledování byl párkrát příjemně napjatý a Gabourey Sidibe mám velmi rád, dávám tři hvězdy. Epizoda působile velmi zkratkovitým dojmem a způsob jejího natočení mi něčím dost vadil. Závěrečný plot twist má navíc fakt jednoduché řešení, i když se samozřejmě tvářil velmi dramaticky :-D ()

Jazda (2022) (S02E03)

/// Od dvou hvězd to zachránila hláška "nikam nechoď". Bellu Thorne jsem svého času měl rád v Shake It Up, ale na vážnější role to asi fakt není. Ať už má znít naštvaně nebo vypadat vyděšeně, je na ní strašně vidět jak se snaží se soustředit. A to přiblbé vysvětlování na konci, aby náhodou někdo třeba nedejbože něco nepochopil - to už je ale bohužel takový trademark posledních AHS. EDIT: Ne, je to fakt slabota. ()

Dojičky (2022) (S02E04)

/// Ehm... a dál? To tam někdo při natáčení začal ťukat na hodinky ať pohnou, nebo co měl znamenat ten unáhlenej konec? :D Tenhle díl mi přijde jako fakt promarněný potenciál. Především kvůli uspěchanosti a kvůli tomu, že autoři asi zapomněli, že jsou v osmnáctém století. Nejvíc zaujmou opravdu šťavnaté nechutnosti. ()

Krvavá Mary (2022) (S02E05)

/// Už jsem ani moc nedoufal, epizoda ale příjemně překvapila. Legendu o krvavé Mary autoři pojali po svém a několikrát překvapili. Snad jen trochu lépe sestříhat a dotáhnout nějaké detaily - na bodnutí do oka se myslím neumře :D ()

Nejlepší kámoš (2023) (S03E01)

/// Když vezmeme v potaz, že to míří spíš na gen-z a jde spíše o hodně light horor, nemám s tím problém. Jednoduchý námět mě vtáhnul, bavil mě celou stopáž a na konci i lehce překvapil. Takže pohoda. ()

Daphne (2023) (S03E02)

/// Nezbývá než souhlasit s komentářem Williama_, tohle je Black Mirror za tři pade. A s odfláklým koncem, kvůli kterému ubírám hvězdu. ()

Tasemnice (2023) (S03E03)

/// Something for the gays. Dojičky v minulé řadě byly určitě nechutnější. Tasemnici nejvíc škodí, že je její příběh tak uspěchaný. Ke konci se to bohužel opravdu začne rozpadat a finále moc neuspokojí. ()

Orgán (2023) (S03E04)

/// Další průšvih z dílny Manny Coto. Ještě že jim je už konec, pardon. Aneb jak použít co nejmíň... ani u většiny zúčastněných nechci říkat herců a na závěr dodat plot twist z mysli žáka školou povinného. Nepřekvapivé, děsně natočené. Ztráta času. ()