American Horror Stories - Season 2

(séria)
USA, 2022, 6 h 13 min (Minutáž: 40–50 min)

Denis O'Hare, Cody Fern, Max Greenfield, Gabourey Sidibe, Judith Light, Alicia Silverstone, Kristine Froseth, Dominique Jackson, Quvenzhané Wallis (viac)

hrumsrt

V čekání na 11. sérii původního AHS dorazili další "stories". Při pocitech, které zanechala série předchozí jsem byl na vážkách, zda se do toho napodruhé vůbec pustit. Nakonec jsem si počkal až vyjdou všechny epizody a dal si to celé naráz. A oproti první sérii tedy jde o lepší výsledek. Druhá série je daleko funkčnější v konceptu "stories" a každý příběh stojí sám o sobě. Jenže vyjma tří epizod nejde opět nejde kvalitativně o co stát a podle mě nefunguje ani tolik jako horor, naopak pomrkává po kultovním pořadu "Believe or not". Přestože v některých segmentech jde o opravdu povedenou sérii a opravdu ty nejlepší kusy najdeme právě zde v druhé sérii, tak zase nějaký medián je lehký podprůměr a to je zase děsná škoda. Nevyrovnanost jednotlivých epizod a klasicky sestupná tendence tak zanechává nakonec diváka s rozporuplnými pocity. Už nechci partičku teenagerů, tohohle je plný internet.. Nezbývá než doufat, že tohle jsou jen taková tréninková cvičení na poctivou a funkční další sérii AHS. 60% ()

novoten

Nová osmička příběhů sice čerpá daleko lépe z vlastních zdrojů a až na jednu výjimku se do původního seriálu nevrací, kvalitě to ale nepřidává, naopak - a to dost výrazně. Většina nápadů totiž končí moc brzy, zkratkovitě klopýtá do konce nebo na nás klíčový zvrat vychrlí v poslední chvíli. Někdy se dojede na stokrát viděný obraz, ale v jednom případě na nedostatek soudnosti. Epizoda Dojičky je natolik bizarní, nechutná, do sebe zahleděná a bláznivá, že jsem jí jednu milostivou hvězdu udělil jen za představu, že všichni scénáristé, jejichž přírůstek se do finálního výběru nedostal, uvidí s šokovaným výrazem na obrazovce právě tohle. Naopak vítězem je pro mě s přehledem Necro. Odvážný nápad tu staví na hlavu obvyklá (zdaleka nejen hororová) klišé a vyznává lásku romantickým příběhům, stejně jako se jim poťouchle posmívá. ()

Vabr

Rozhodně mnohem lepší než první série, která byla totální propadák (až snad jen na jeden díl nebo dva). Tady se tvůrci poučili a namísto brakových námětů začali (většinou) vymýšlet relativně normální příběhy a pochopili taky, že nemá smysl díly mermomocí nesmyslně propojovat s původním AHS - to fakt totiž nefungovalo. Příběhy byly určitě nápaditější a kvalitativně obstojnější. Za mě je jasným topem nejen z 2. série, ale z celého AHS Stories, Necro. Ten díl měl říz, sympatické postavy (Madison Iseman je už od pohledu sympatická), skvělou kameru, gradaci, nečekané zvraty a parádní finiš, a to to bylo „pouze" drama - žádný horor. Byl to zkrátka přesně takový ten díl, u kterého vidíte, že AHS tu kvalitu má pořád někde v sobě, ale to se bohužel posledních pár let moc neprojevuje. Dalším highlitem byl Domeček pro panenky - jednoduše AHS kvalita sama o sobě, jak má být - kvalitní originální nápad a skvěle vybudovaný příběh, bohužel ten konec pokulhává. A jako poslední Krvavá Mary a Facelift - vše velmi dobré, až na konec. Naopak nejhoršími díly byly Milkmaids, Drive a Lake - díly naprosto o ničem (zvláště Lake), dlouhé, scenáristicky amaterské sra*ky a první dva jmenované i sra*koidní celou svou existencí. Celkově je celá série určitě posunem vpřed, naneštěstí stále v drtivé většině dílů tvůrci ku*ví konce - překombinují je několika zvraty naráz a vznikne z toho nakonec ten nejhorší možný závěr, jaký jde. Vyhodnocení: Rád bych viděl Madison Iseman i ve třetí sérii ()

William_

Za zmínku stojí jen první dva příběhy + Nekro, které se alespoň snaží působit kvalitně, jsou v nich přesvědčivé herecké výkony, nezklamou a především se v těch prvních dvou objeví  známé tváře z AHS jako Denis O'Hare či Gabourey Sidibe. Zbytku se vyhněte jako čert kříži, je to ztráta času. Ani 2. série se nepoučila z chyb té první a stále tu jsou tupé postavy, stupidní zápletky s ještě horším vyvrcholením. U většiny zúčastněných jsem si říkal jestli to jsou opravdu herci (obzvláště Bella Thorne ve 3. epizodě musela být castingový omyl). Suma sumárum doporučuji jen první 2 epizody které svítí červeně (a pro nebojácné jedince i díl "Nekro"), a na ostatní se vy*erte a sjeďte si raději znovu AHS. ()

dubinak

2. série: Musím ocenit to, když je tvůrce schopen naslouchat hlasu lidu a slovům kritiky. Po docela velkém fiasku s první sérií je totiž vidět snaha odprostit se od původního AHS, které se mělo neustálou potřebu rozpitvávat do detailu. Druhá série už je opravdu čistá antologie, která sice pořád nemůže nabídnout těch kvalitních dílů tolik, jak bychom si asi přáli, ale alespoň ty první dva díly byly hodně nadprůměrné a další dva celkem slušné. Druhá půlka už začala poměrně upadat, i když ještě díl Necro byl zajímavý svým konceptem. Ač to není bůhví co, můžu stoprocentně říct, že první sérii jsem sotva dokoukala, kdežto tady jsem se na každý díl celkem těšila. ()

• Na začátku epizody hraje píseň „#1 Crush“ od Garbage. (Duoscop)