Skupina náctiletých dívek s hrůzou zjistí, že každé přání má svou cenu. (mikki089)

filmfanouch

Bloody Mary byla jedním z kandidátů na téma nadcházející 11. série American Horror Story, v hlasování ovšem nakonec nevyhrála. Přesto bylo rozhodnuto, že na Bloody Mary dojde alespoň v rámci jedné z epizod American Horror Stories. Známá urbanská legenda tak měla rozhodně potenciál, proto ve finále zamrzí, že i v rámci American Horror Stories dochází k námětu, který by vlastně sloužil jako ideální námět pro levný slasher od studia Blumhouse. Jenže zde se jeví pouze slabě a nevyužitě. Jestli předchozí epizoda Milkmaids dokázala vrátit naději, že by zbylé epizody nemuseli stát za to, 5. epizoda dělá akorát krok zpět. Radost je rozhodně sledovat Dominique Jackson v titulní roli této epizody, kdy z ní i díky správné vizáži a hereckému projevu jde ten správný děs a rázem tak zamrzí, že nemůže dostat více prostoru. Klidně i v rámci celé 1. série, která by se primárně soustředila právě na Bloody Mary (i když stojí za zamyšlení, zda by vlastně takový koncept utáhl celou jednu 1. řadu). Kdo poté zná legendu o Bloody Mary, tvůrci s postavou pracují tak trochu po svém a je to poměrně svěží pojetí. Jenže se dá snadno čekat mnohem víc a stačí tak jen čekat, kdy se tato epizoda pomalu profiluje jako ta nejhorší z celého dosavadního American Horror Stories. Ani uchopení SJ Maina Muñoze dvakrát zajímavě není, ať skrze práci s atmosférou či nějakými těmi zajímavými audiovizuální nápady, z celé této epizody čpí jen rutina. Zamrzí i přítomnost Quvenzhané Wallis, šikovné mladé herečky, která již v 9 letech získala nominaci na Oscara za svůj výkon v Divokých stvořeních jižních krajin a následně se objevila ve 12 letech v řetězech či titulní roli adaptace muzikálu Annie. Již brzy 19-letá herečka je poté nadále poměrně šikovná, na tuto epizodu je ovšem jejího talentu vlastně úplná škoda. Není to vlastně dvakrát zábavné sledovat, především to ovšem nevyvolává ani nepříjemné pocity a ani náznaku děsu, které tato antologie slibuje už ze samotného názvu. Celé American Horror Stories tak po 2. sérii ještě více působí jako skladiště nápadu pro klasické AHS, kdy někomu bylo líto je hodit do koše a zkusit je zpracovat alespoň v rámci jedné epizody. A díky tomu se ukazuje, že na hanbě většina z nich zůstala právem. Bloody Mary bohužel patří mezi přesně ty. Tato epizoda přesto má své momenty a v posledních minutách přeci jen chytí něco jako potřebný dech a dokáže i příjemně překvapit neočekávaností vývoje. Ale je to pořád tak trochu málo. Zachraňuje sice hodně, Bloody Mary přesto poukazuje na fakt, že vůbec není jisté, zda poslední 3 epizody 2. série American Horror Stories vůbec stojí za to. Může sice dojít na další Dollhouse či Milkmaids, naneštěstí ovšem může dorazit i právě druhá Bloody Mary.... ()

Trevor

Jedna z najtmavších epizód seriálového sveta v dejinách ľudstva, otrepaná téma zlej bububu bielej tety, zlých bielych bububu ujov otrokárov, návrat k jednej zo sérii AHS vktorej Kathy Bates doslova excelovala. Ak toto mala byť celá nová séria AHS tak je dobre že tomu tak nakoniec nie je, celkovo to spracovanie nie je úplne zlé ale neprekvapilo ničím, tak ale aspoň to prekonalo Sandmana. ()

stitch7

/// Už jsem ani moc nedoufal, epizoda ale příjemně překvapila. Legendu o krvavé Mary autoři pojali po svém a několikrát překvapili. Snad jen trochu lépe sestříhat a dotáhnout nějaké detaily - na bodnutí do oka se myslím neumře :D ()

Scarecrow7

Po posledních dvou dílech jsem už ani v nic ani průměrného nečekal. Díky tomu jsem byl poměrně mile překvapen, protože epizoda Bloody Mary je vcelku solidní díl. Sice se nedotahuje na první, Dollhouse, ale je to konečně něco, u čeho si člověk neříká, kde to má vlastně vůbec pointu a proč to existuje. Konec byl sice takový nic moc, ale vcelku to hodnotím kladně. Herecky tam byly i příjemné tváře. Co ale musím vypíchnout jsou ty intra každého dílu, na ty se pokaždé těším. Po Freak Show rozhodně nejlepší. 4* ()