Pár sa odváži stráviť noc v jednom z najznámejších strašidelných domov. (Disney+)

filmfanouch

Finále 1. série American Horror Stories se vrací nejen na počátek celé série, ale též na počátek původního American Horror Story. I tentokrát se totiž vracíme do Murder House a uvidíme tváře nejen známé z prvních dvou dílů Stories, ale také postavy známé z klasického American Horror Story. A sem tam dokonce i návštěvy z jiných sérií. Na finále 1. série American Horror Stories je ovšem nejzajímavější jedna věc- metahumor!   Už úvod finále jasně naznačí směr, kterým se poslední díl 1. série spin-offu klasického AHS vydá. Jedná se o zajímavý nápad, který je naštěstí nápaditě využit. Nejen, že se dočkáme plno odkazů na klasické American Horror Story, ale i koncept celého příběhu zní nápaditě. Společně s prvními dvěma epizody patří finále rozhodně mezi nejlepší epizody American Horror Stories, což je paradoxní díky tomu, že stojí právě na 1. sérii klasického AHS s názvem Murder House. Dle všech těch náznaků je možné, že tohle je definitivně poslední návštěva známé lokace a rozhodně se není za co stydět.   Game Over rozpracovává linky z 1. série American Horror Story i prvních dvou dílů American Horror Stories s názvem Rubber (Wo)Man. Vrací se dávno známé postavy, zároveň se ovšem představí i postavy nové, přičemž dvě nové hlavní postavy jsou zdrojem k zajímavé zápletce, která má fungující emocionální dohru. Především se ovšem za pochodu přichází s novými překvapeními a tato epizoda American Horror Stories je rozhodně prozatím tou nejnápaditější. A navíc tu velmi dobře funguje hororová atmosféra, o poznání silněji než v případě většiny epizod.   Další stylově zvolené úvodní titulky, kontinuální budování mytologie a především zásadní dohra na celou linku s Murder House. Prozatím sice nadále zamrzí, že nejlepší díly American Horror Stories jsou ty, kteří se vracejí k původnímu AHS, furt ovšem lepší než nic. Dylan McDermott si na malém prostoru dokáže návrat do role Bena Harmona užít a pak už jen následují momenty jako opětovný nástup Twisted Nerve či závěr, který naznačí, že s Murder House možná úplný konec není. Přesto by seriálu možná přeci jen prospělo, kdyby přestal být závislý na původním American Horror Story a začal tak trochu stát na vlastních nohách.   Po 1. sérii má American Horror Stories ke klasickému American Horror Story sice daleko, minimálně první, druhá, pátá a právě sedmá epizoda ukázali, že tam ten potenciál určitě je. 2. série má co zlepšovat, American Horror Stories ovšem prozatím v součtu vyloženě nepohořelo..... ()

Vabr

Celej díl je sra*koidní, a to podle mě záměrně, takže je pouze na divákovi, zda ho bude hodnotit 100% vážně, nebo trochu nad tím mávne rukou. Já jsem sice nad tím trochu mávnul rukou, ale 2* z toho opravdu nevykouzlím, když herecké výkony byly opět strašné, bohužel jsme se vrátili znovu do Murder Housu (doufám že už opravdu naposled!) a příběh byl zase na ,,úrovni". Celej díl nedává smysl, byla to celou dobu jen videohra? a duchové z původního AHS a AHStories existují ve stejném světě jako normální lidský svět, kde v televizích běží normálně AHS? Nechápu. Nechápu to jako celý vznik tohoto povídkového seriálu. ()

pumpkinqueen

Za mě všechno špatně. Finální díl mě přesvědčil o tom, že návrat do slavného Murder house nebyl dobrý nápad, nepovedl se již na začátku a nenapravil to ani na konci. Jestli tohle měla být nějaká pocta první sérii, pak ve mně nevyvolala vůbec žádné emoce, přišla mi zbytečná a raději bych zůstala u nesouvisejících příběhů. Ono to prostředí je sice fajn, ale ty postavy, se kterými jsme se seznámili již v první a druhé epizodě, ty jsou jedna velká katastrofa. Docela věřím, že nestavit vše na dvou protivných zamilovaných holkách, koukalo by se na to podstatně lépe, ale tohle bylo úplně o ničem. Nápad s videohrou se mi naopak líbil, ale nemohl zachránit to, že vše mezitím bylo strašně nudné. ()

helraiser

Perfektní zakončení série a v podstatě taková pocta a zároveň zakončení první řady původního seriálu. Navíc se potkáme se spoustou postav z puvodního seriálu. Za mě naprostá bomba a naprostá spokojenost. Jsem opravdu zvědavej na druhou řadu, s tímto seriálem jsem zatím velice spokojen a svou existenci si obhájil. ()