Brad Pitt je na čele skupiny nájomných vrahov s najrôznejšími schopnosťami a kreatívnymi spôsobmi ako pripraviť jeden druhého o život. Ich jednotlivé úlohy sú prepojené, no zároveň dýchajú jeden druhému na krk. A to všetko na pozadí nezastaviteľnej nonstop jazdy naprieč Japonskom. (Itafilm)

david141474

16, krásné číslo. Dnes 4.8. jsem byl po 16 v kině, ale vraťme se k recenzi. Hmmmm, co na to říct? Nemám absolutně slov. Tenhle film mi doslova vyrazil dech. Navíc to byla předpremiéra a to tomu finálnímu hodnocení velmi pomohlo. Lidi se smáli, já taky, prostě skvělá atmosféra v sále 2. Děj je skvělej, každá sekunda tohohle filmu neskutečně baví a pořád se tam něco děje. Jen je škoda že je to jeden z posledních filmů Brada Pitta. Jak Jim Carrey, tak Brad Pitt letos končí kariéru. A to není dobrý pro filmový vesmír. Svět takhle přišel o 2 skvělé herce, které tady jen tak nenajdete. Bullet Train je jeden z nejlepších filmů Brada Pitta a to neříkám jenom proto že jsem na tom byl v kině, ale jako fanoušek Brada Pitta. Viděl jsem skoro všechny jeho filmy a tohle je jeden z nejlepších. Songy taky velmi dobře vybraný. Nechci spoilerovat, ale zazní song od Engelberta Humperdincka což byla 2 nejlepší scéna z filmu. Prostě a jednoduše, tenhle film je velmi povedený a finále je nejlepší část filmu. I love it! Doporučuju všem kterým už bylo 15 a nevadí jim slušná a velmi povedená akce, která zvedá filmu kvalitu a humor taktéž! 10/10 Tento film zatím vede co se týče filmů z letošního roku. (Velký Špalíček - 4.8.2022) ()

Tomko87

Takúto kalbu som veru nečakal. Zmes Tarantina a Johna Wicka sakramenaky fungoval. Každá postavička vo vlaku bola niečim iná, a inak šialená. Viem prečo mám rád Pitta, prakticky od detstva. Jeho postava nemotorného a nechápavého najomného zabijáka je proste dokonalá. Od Joe King(ovej) som po Princeznej čakal niečo viac, ale dobrá bola tu. Len som čumel ako sa pribehy vo vláčiku medzi sebou preplietali až do finále. ()

fandimir

Jít do kina na tenhle film byl naprosto spontánní nápad, ale ukázalo se, že to byla skvělá volba. Akce je tu vyvážena skvělými hlášky a vtipnými scénami a finální rozuzlení příběhu je taky výborné. U mě to rozhodně zatím bude bojovat s top gunem: Mrvík z Hořovic o nejlepší film roku. /100%/ ()

bonovox

Akčná pecka roka. S trailerov som sa na to príliš netešil ale výsledný efekt je takmer dokonalý. Brad Pitt je v úlohe Lienky neskutočný. Podobne aj ďalší zabijaci sú veľmi dobre napisani a herecky zahrati. A k tomu množstvo vtipných hlášok, scén a cameo úloh. K dokonalosti chýba málinko...85% ()

tybro

Akční nářez (ne, nejde o nový salám) s vymazleným, prošpikovaným (fakt nejde o salám) příběhem. Dějem tak svěžím, jež se náramně hodí v současném parnu a parádně rozčeřil stojaté vody. Hudební téma skvěle podtrhovalo každý kousek zmíněné podívané. Zkrátka starý fláky pořád táhnou. Casting vyšel na jedničku. No a ty metafory, ty byly božíí. Skvěle se film hodí i jako reklama na cestování vlakem po Japonsku ( i když flaša vody za 3 kila). PS: kdo by to byl řekl, že Aaron Taylor-Johnson je ten capart z před 19ti lety starého snímku Rytíři ze šanghaje . ()

Lendak

Kventýn Tarantíno si požičal Džona Knôta, posadil ho do Šikámdzenu a nechal ho tam kosiť ruskú yakuzu a citróna s mandarínkou, aneb jedna z najoriginálnejších akčných komédií za posledné roky. David Leitch dokázal že je majstrom akcie a po novom aj majstrom rozprávania. Či už vďaka božímu scenáru plný zvratov a prekvapení, po skvelo napísané postavy, kde každá jedna postava tu je dostatočne rozvinutá, aby si človek mohol vybrať svojho obľúbenca. Bradd Pitt ako vrah ktorému sa lepí smola na päty, alebo Oreo dvojičky Taylora-Johnsona a Tyree Henryho. Joey King tu poprvý krát ukázala že vie hrať, ale furt som mal celú dobu chuť jej ten jej baťôžtek napchať do riti. Jednoducho každý si tu nájde svoje. (nečakane) Skvelo natočené scény s úžasnou choreografiu a strihom striedajú extrémne vtipné scény, kde sa aj dozvieme že Mašinka Tomáš pomáha deťom sa vyznať do ľudí a po celý film sa hľadá kto je Diesel. Tie vtipné scény ale niekedy vymenia za vážne kde sa furt hovorí o osude a o šťastí a ono to bolo fajn, až do toho finále kde osud zaznel asi v každej druhej vete. A to finále je kapitola sama o sebe. Budovanie záporáka posrali tým že ukázali jeho tvár a neskôr sa to zmenilo na hrozný digiborde alá Rýchlo a posrato. Ale tu si z toho aspoň robili srandu. NábojVlak je jedna z najoriginálnejších akčných komédií za posledné roky. 8 a pol Mašiniek Tomášov z 10. ()

SamGee

Odvtedy, čo režisér David Leitch s Chadom Stahelskim natočili Johna Wicka, ubehlo veľa vody. V súčasnosti, Leitch produkuje i režíruje akčné filmy (Atomic Blonde, Deadpool 2, Hobbs a Shaw). Na starosť si zobral akčnú komédiu Bullet Train.       Názov Bullet Train odkazuje na japonský rýchlovlak, v ktorom sa odohráva jeden príbeh. V úvode sa stretneme s chlapíkom menom Ladybug (Brad Pitt). Ten má za úlohu nájsť kufrík a vystúpiť na najbližšiu zastávku. Hneď, ako nastúpi na vlak, o kufrík majú záujem aj iní, či už ide o dvojicu nájomných vrahov (Aaron Taylor-Johnson, Brian Tyree Henry), sociopatickú tínedžerku (Joey King) alebo zúfalého otca (Andrew Koji).    Páči sa mi, ako režisér dáva jednej postave toľko priestoru, aby stihla zarezonovať u divákoch a povedať viac niečo o sebe. Zároveň, režisér postupne odkrýva nielen pravú podstatu misie, ale aj prepojenosť medzi protagonistami. Bohužiaľ, informácie sú podané chaoticky a divák sa v nich stráca. Našťastie vo finále sa všetko objasní.     Herecké obsadenie ťahá film hore. Brad Pitt si užíva rolu smoliara a jeho reakcie na danú situáciu sú na nezaplatenie.  Aaron Taylor-Johnson a Brian Tyree Henry ako súrodenci sa skvelo dopĺňajú, Joey King presvedčivo hrá mladú manipulátorku a herci hrajúcich členov yakuzy podávajú slušný výkon. Škoda rapera Bada Bunnyho a herečky Zazie Beetzovej, ktorí sa dlho neohrejú na obrazovke.     Akčné sekvencie pod réžiou Leitcha sršia kvalitou, svižnosťou a uletenosťou, najmä v poslednej tretine. Samotný humor obohacuje akciu a dodáva snímke nadhľad. Chválim aj vizuál s kamerou. Hoci hudba sa nevyskytuje často, dokáže zapôsobiť v akčných scénach. Čo sa týka počítačových trikov, sú v poriadku.       Bullet Train je zábavnou novinkou, ktorá ponúka pestrú paletu postáv, podarený výber hercov, precíznu akciu a vtipné dialógy. Vďaka týmto ingredienciám si užijú tento film všetci, aj nenároční diváci aj fanúšikovia akčných komédií.      Príbeh: 7/10,  Herci: 8/10,  Humor: 8/10,  Akcia: 9/10,  Hudba, CGI: 6/10,  Vizuál, kamera: 7/10,  Celkovo: 7,5/10. ()

Modular

Co jsem od filmu čekal? Nějakou levnou kopii týpka, kterému zabili psa, a tak šel vyvraždit mafiány v japonském vlaku. Co jsem nakonec dostal? Překvapivě dobře natočený snímek s zábavným příběhem, hvězdným obsazením a skvělými speciálními efekty. Po všech těch filmech v tomto roce, na nichž jsem byl v kině, jsem opravdu nečekal, že takhle jednoduše vypadající film tak královsky zabaví. Jak jsem již zmínil, scénář je napsán s nadsázkou a humorem, který je actually zábavný a nebudete mít chuť se v kině na místě zastřelit. Emocionální sekvence jsou aspoň trochu vážné a dokážete je přijmout s úsměvem na tváři (teda, ne doslova, ale víte, jak to myslím), oproti jiným snímkům tohoto roku (konečný fight v Strangeovi byl fakt otřesný). A ty akční? V těch hodně rychle pochopíte, proč je film označen omezením pro 15 a výše a budou vás sakra hodně bavit. Jednoduše bych doporučil všem milovníkům akčního žánru a doporučuji si na to zajít do kina (pokud si tuto recenzi čtete ještě, když film v kině je :)). ()

meda2016

Huh! Řežba. Než vám dojde pointa vtipů, už přes úsměv dostáváte. Jsou pseudo-situační, je to však hlavně dějová vysvětlivka, a jsou dětsky americké nebo psychotické. Monology a dialogy nedají vydechnout, to je na jednu stranu přehnané ale na druhou vše jako do sebe zapadá a mám dojem, že bych si film užil i podruhé a pointy radostně očekával. Navíc hudba použitá ve stejném duchu. Srovnání s krvavými snímky Tarantina kulhá hlavně na nedospělost gagů. Dějové zvraty připomínají hravost Coenů. Ale - zábava slušná, až se stydím. Není to zlehčení Japonska, šinkanzenu a Jakuzy? ()

Naghavi

Příběh, akce, krev, humor, všeho do sytosti a navíc s parádním castingem, kamerou i režií...Prostě zábava na oddech. Viděno v kině. 90% ()

Heywood

Vše souvisí se vším a všichni s každým a když u toho teče krev, padají výstřely, létají meče a vybuchují bomby má to náboj na dobrou černou komedii. A tady náboj byl. Pitt si střihl roli, kde se neztratil. Joey King nemám rád, takže nehodnotím, ale ostatní výkony byly výborné. (Bullock se jen mihla a ty plastiky má fakt vyhlazené). Kdo byl v Japonsku tak ví, že tam vlaky jezdí na vteřinu a zabezpečovací systém mají dokonalý, takže filmík si přidal trochu toho katastrofáku, aby to v konci mělo grády (to drnkání brzdících drátků o sebe nemělo chybu). Hada viděti, mrtvoly potkati také platilo, a kdo pamatuje Fargo, tak surovosti tu také nechybí. Dva bratři toho až moc namluví a plán pomsty je mírně překomplikovaný (ostatně vrah pro jistotu není vidět více jak 5 sekund, takže štěk), ale spád to má a vidět se to dá vícekrát. 80% zasloužených a s tím soudtrackem... tomu se nedalo nic vytknout. ()

hony23

Brad Pitt v akční komedii o zabijákovi, kterému se původně snadná mise vymkne z rukou a ocitne se ve vlaku plném dalších zabijáků. Celá zápletka je sice hodně slaboduchá, ale akční scény se povedly a závěrečná řežba mě donutila přidat ještě 4.hvězdičku pro jinak průměrný film. ()

Beer11

Akční nářez s přestávkami na vtipné dialogy. Hromada (zabijáků) známých tváří Hollywoodu v prostředí neokoukaného Japonska v rychlovlaku s více než jednou mrtvolou v kupé. Propletení vazeb daných postav v ději je zábavné a originální. Místy mi to připomíná film MISSION IMPOSSIBLE co se týče počítačových triků. Líbí se mi zde zakomponování detailního popisu daného úkonů nebo věci s jasným vysvětlením zpátky v čase co se následně projevuje do aktuální dané situace. Tomu porozumí spíše lidé co film viděli.  Yakuza se na poslední zastávce vyskytuje s meči, automatickými zbraněmi i maskami na tváři, což je za mě COOL. ()

Arcisit

Slátanina typu Grey man, ale tady se z toho můžou lidi posrat kdežto v Grey manovi to hrozně vadilo. No rozhodně je to jednohubka a člověk u toho nesmí moc přemýšlet a zkouknout se to dá. Po druhé už to určitě vidět nemusím a 80% si to nezaslouží stoprocentně. ()

RNDr.Strom

Líbí se mi, jak některé snímky dokážou zachytit atmosféru doby svého vzniku, a ještě navíc samy o sobě vyznít vtipně a stylově. Je to zároveň hrozná blbost, děsně milá hříčka a na jiné úrovni skvělej dobovej vzkaz. A to se mi líbí. ()

Další Jurský svět natočí David Leitch

Další Jurský svět natočí David Leitch