Po šesti měsících na sólové misi najde osamělý astronaut (Adam Sandler) na palubě záhadného tvora a s jeho pomocí zachrání svoje manželství. (Netflix)

Shitonit odpad!

Ani skifi, ani drama. Megaroztahaná plytká sračka, která jakoby se měla vrátit do dob Ikarie XB1, nebo tak něco? Hnusnej mluvící babouk, přitrouble sandlerovskej Adam, a toto málo zabalený do lacinejch kulis, jest krutě zalitý bezbarvým příběhem. Nerad bych se někoho dotk, ale je to sračka. ()

faraoon odpad!

Pokud by byl Renck , (však nedejsatan), oslepen těsně po geniálním Černobylu stejně jako "Hanuš" po sestrojení Orloje zůstala by mu věčná sláva ve filmovém pekle. S naprosto nepochopitelných důvodů natočené zbytečné pseudoscifi s vykradeným scénářem z mizerné a stejně tak zbytečné knihy emigranta Kalfaře. A hlavně z jakého důvodu ??? Jak může Amický divák pochopit Kalfařovu nadsázku, českou malost a mizernost komunismu ??? Těšil jsem se moc na filozofující minimalistické drama one man show a dostal jsem tento odpudivý brak přetékající myšlenkovými zvratky, který by se mohl stát alespoň průměrným brakem kdyby byl natočen černobíle, bez zvuku a titulků a maximálně do třiceti minut alespoň délky, protože hloubka v něm není prachžádná. Zmeteček upatlaný z nicnehrajícího, poletujícího Sandlera se setrvalým výrazem majitele viru HIV, u kterého, zdálo by se, už sádlo obalilo mozek natolik, že nevyžblebtnul jedinou souvislou myšlenku, jakoby stav beztíže vykonal nenapravitelné degenerativní změny na synapsích. Kokpit vycpaný prázdnotou hloupých myšlenek a Mulliganové rusalkoidní unylosti doráží šestice fasetových očí směšného, přichcíplého šeptouše homoarachnita po zánětu černého kašle, načež se celý projekt ve finále rozpadá na rozpačitý a zbytečný hvězdný prach. Pafilm dělá ostudu nejen našim lidem a české inteligenci, ale nepřináší nikomu nic. Naštěstí lze (nelze!!!!) srovnávat nahlouplého Spacemana s obsahově podobným, však myšlenkově nepřekonatelným Strongovým "Do neznáma", průměrným Pittovým Ad Astra natož s Damonovým Marťanem. Ještě, že tento odpad nevytekl z naší produkce a tak posílám na vesmírné smetiště Netflix i s celou posádkou. ()

šakal007

Přiznám, v prvním poločase jsem málem usnul nudou, pak to ale dostalo šťávu a myslím, že 3 hvězdy jsou slušné hodnocení  Chybně se často uvádí, že ve filmu hrají roli komunistické reálie - mluví se tam o České republice, nikoli ČSSR. Chvílemi má člověk blíž k pavouku Hanušovi než hubenému člověku :) ()

tlesk

Možná je to scénářem, možná za vším stojí snaha Netflixu oslovit americké publikum (o čemž svědčí i zkrácení názvu). Tady už jen spekuluji a vlastně je ona snaha o srozumitelnost úsměvná, když kniha v Americe uspěla a film i tak, jak je, rozhodně nebude nějakým velkým mainstreamem. Zůstává jen rádoby artová vyprázdněná nuda s hezkými efekty a retro interiérem vesmírné lodi, kterou místy zachraňuje překvapivě civilní Adam Sandler a jeden roztomilý (ano, myslím to vážně), moudrý vesmírný CGI pavouk se zádumčivým hlasem Paula Dana, milující Nutellu. Produkce Netflixu bohužel knižní předlohu osekala o to, co knihu alespoň v mých očích dělalo výjimečnou. O ostudném nevyužití českých reálií, na kterých dílo rovněž staví, ani nemluvě. Celé to trochu zavání tím, že scénárista, adaptující román do scénáře příliš nepochopil, o čem to celé je. Zůstává jen lehce nadprůměrné, prázdně filozofující drama. Přitom se zde i tak najde několik povedených scén a knižních replik. Jen si na ně musí člověk počkat skoro až do samého závěru. A to je obrovská škoda, z níž silně vane promrhaný potenciál… ()

PetriK12

Pokus o nějaký nízkorozpočtový Interstellar ? Kdyby tam byl někdo jinej než Sandler, možná by tomu šlo i věřit .... celý film nedává vůbec smysl, není tam vidět hlava ani pata..... tohle měli skartovat a ne po třech letech pustit ven... :( ()

Dejvecd

"You go wherever I go, and I go wherever you go. Right, Spaceman?" // Fakt som nečakal, že by som niekedy videl práve Adama Sandlera v tak depresívnej (?) existenciálnej ceste za poznaním samého seba, odlúčenia, lásky, samoty... A aj keď tento film v niektorých momentoch vizuálne nepôsobil úplne najlepšie (hl. v častiach s Hanušom, kedy sa jednalo o taký vizuálny mišmaš), tak príbehovo a herecky doručil absolútne maximum, ktoré nie len že poteší československé publikum, ale má na to uchvátiť aj to celosvetové. 9/10 ()

Mamlas odpad!

Sandler jako letí kamsi do vesmíru, dlouho, a už mu z toho hrabe. Na zemi má ženu, ta dělá prd, ale taky jí hrabe. Skoro 2 hodiny můžeme sledovat v detailu Sandlera, pod všemi možnými úhly, jak teda kamsi letí a vykládá si při tom nějaké hovadiny se svým přeludem. Jeho přeludem je naprosto trapácký kreslený pavouk. Ke konci už jsou s trapáckým pavoukem takoví kámoši, že jsem čekal, že budou mít sex. Ale ani to se mi nesplnilo. To by bylo za 1 hvězdu určitě. Na a pak to skončí tak nějak doztracena. Chujovina jak mraky, nuda jak sviňa, 98% stopáže dobrá jen na přetočení. ⬇️ 3% ()

hrumsrt

U filmů s Adamem Sandlerem na Neflixu nikdy nevíte, zda to je ten kvalitnější pokus, anebo jen další "vražda", jelikož přesně není známo s jakými intervaly se střídá tahle kvalita a kvantita. A Kosmonaut z Čech nakonec zůstává někde přesně na pomezí... Meditativní zážitek o pochybování o realitě, i sobě samém, který bude obhajován i díky českým reáliím, ale faktem zůstává, že to je pořád málo.. Skoro někdy až takový low-cost Interstellar, který táhne především kosmická atmosféra a silné osobní pojítko. Ale na druhou stranu všechno, co si hlavní hrdina - Jakub Procházka - představuje během svého osamělého letu napříč vakuem, je těžce mimo, jen aby to navíc přešlo do jakési ezo hoňky, ve které absolutně neví, co dělá..  A než aby někdo skutečně vsadil na trauma z odloučení a zůstal v civilní rovině, tak to žene jak Nolan (no z Česka).. Ano, tradičně meditativní zážitek v podobné rovině jako třeba Moon, ale kromě nějakých existenciálních rozvah to dost splývá s prázdnotou vesmírného prostoru kolem.. 50% ()

Rayen1

Četl jsem knihu, asi dva roky zpátky, a pamatuju si, že jsem s ní měl celkem problém ji dočíst. Nebyla blbá, ale byla na mě trochu meta. A stejnej problém jsem měl i s filmem. Na můj vkus je ten film stejně meta jako kniha. Hlavní problém je pro mě Sandler, nemůžu se prostě zbavit pachuti toho, že hraje v tupejch komediich jako Zohan, a vážný role to pak strašně narušuje. Na druhou stranu se mi líbila tiziva atmosféra samoty v kosmu a Hanuš byl creepy, i když byl svým způsobem good guy. A i loď byla vtipně osmdesatkova, kdyby Češi měli komickej program, určitě by vypadala takhle. Hlavní padouch byla podle mě kráva Lenka. Jako, za mě je to na hranici tři a čtyř hvězdiček, ale čtyři dát nemůžu. ()

Recenzon

Dost jsem se těšil na to, až si film pustím. Neskutečně mě to oslovilo, a dokonce předčilo mé očekávání. Nejvíce mě bavily rozhovory mezi Jakubem a Hanušem, které byly strašně zajímavé a neskutečně pozoruhodné. Musím dodat, že Hanuš je absolutní borec a neskutečně sympatický tvor a nikdy by mě nenapadlo, že kvůli filmu si budu přát, abych měl za kámoše mluvícího přerostlýho pavouka (fakt jako doufám, že nějakej Hanuš vyleze zpod mojí postele a začne si se mnou povídat o mých pocitech duši a o vesmíru). A ta hudba ta hudba je neskutečně klidná a magická a fakt jsem měl pocit, jako kdybych byl na meditativním kroužku. Ale nejvíc se mi v hlavě uchytil konec, který byl opravdu skvělý a neskutečně dobře udělaný snad po všech stránkách tak moc, že jsem bulel. ()

Gardis

Fantastické zpracování skvělým Adamem Sandlerem. Z knižní předlohy režisér vytáhl to nejlepší a film je takovým klasickým dramatem, jaký má být. ()

Rooseman

Za mě jeden z nejlepších filmů Adama Sandlera. Funguje to překvapivě dobře. Občas se jeví scény lehce komicky a zdánlivě tomu místy chybí hloubka, i když se o ni Spaceman kontinuálně snaží. Vlastně jsem dlouho neviděl film, který by tak viditelně rozjímal sám o sobě a přitom místy vypadal úplně triviálně. Ale jde o zádumčivou, smysluplnou artovku, která hovoří srozumitelně a svým způsobem taky poeticky. Netflixový divák odejde nespokojen, milovník hloubavých jednohubek si v tom najde svůj smysl. ()

Kanalizato

Otevre Czechconnect a prvni vidi nejakyho inda, tak jako urcite. Nasleduje vieokonference v realnem case mezi Jupiterem a Zemi a to bez jakehokoliv spozdeni....ach jo... a to jeste neuteklo ani 5 minut filmu. ()

shade000

Paradoxne mne sa to veľmi páčilo. Artové spracovanie predovšetkým drámy a až potom sci-fi. Adam Sandler je tu pre mňa niečo ako Eddie Murphy v Mr. Church. Je veľká škoda, že sú títo herci často zaškatuľkovaný ako predovšetkým komici, pritom dokážu veľmi dobre zahrať aj vážne role. Soundtrack od Maxa Richtera už tradične skvelý. Mnohým odporúčam, najprv prečítať knihu a až potom pozrieť film... ()

Nathaniell

Vůbec to není špatný film. Jen si myslím, že všichni, kdo čekali další ulítlou komedii se Sandlerem, museli být po právu zklamáni. Což by vysvětlovalo zdejší hodnocení. Jasně, chybky se najdou. Astronautova žena říká občas fakt divný věci. Pavouk pojmenovaný Hanuš? když by k němu mnohem lépe šel - Piškotek? Hmm... Jenže když to vezmeme kolem a kolem, tak jsme viděli Sandlera v dramatu, což je změna. Klobouk dolů, že se jedná a psychologicky hodně zajímavý příběh. Že je český? No a co? Vlastně celkem chápu, že se za hranice nedostane víc námětů, když vidím, za co stojí. Ve vší úctě. Hrdost? Bývávalo... 4* ()

Kebabkony

Docela velká nuda. Emoce tu jsou hlavně skrz manželský pár, ale všechno je tu strašně na sílu a ve finále to vlastně nefunguje. Ty pasáže mimo vesmírnou loď jsou slabota a moc světlých chvílí tu není. Za mě trochu zbytečný film. Sandler by spíš měl zůstat u komedií, protože tento žánr mu nejde. 5/10 ()

cernakus

Nenávist vůči sandlerovi muze směle souperit s nenavisti k snyderovi. Objektivne jde o typickou cechackovstinu. Coz je uzasne, ze to dokazali takhle natocit amici. Sandler hraje fenomenalne a emoce, osamelost, sebezpyt, frustrace to vse zahrava jak elitni divadelni herec. Ten chlapek dramaticke role zvlada snad jeste lepe nez ty komicke. Komornost je sice lehce frustrujici ale takhle to ten trotl kalfar napsal. To ze se amici rozhodli jet podle predlohy kvituji. Zejmena kdyz si uvedomime ze jde o buzflix. Hudba skvele pasuje. Vizualni stranka je skvela, pavouk strasidelny a libivy zároveň. Technicka stránka, na to ze to NENI sci-fi, velmi logicka a konzistentni. A neni tam zadna buzno-femino-negri propaganda. To ze petr je cikan je naprosto cajk. V dobe kdy by cechystan mohl poslat kosmickou lod pred rakostanem bude cikanska populace tvorit tak 50% obyvatel ;-) Jedna hvezda dolu za ceskou předlohu, ale jinak to je za plny pocet. ()

ikre

Koukám, že recenzenti se tu dělí na ty, kterým se to líbilo, a na ty, kterým se to nelíbilo. Já s dovolením zařadím do skupiny těch, kterým se to nelíbilo. Což nutně neznamená, že jde o špatný film. Ale asi jsem se na něj neměl dívat. Nalákal mne název a také přívlastek na CSFD "dobrodružný" (koukám, že ho někdo mezitím změnil na "psychologický", což je určitě správnější). Pro mne tedy hodně nudný film s nesmyslnými dialogy Sandlera s pavoukem. Některé pasáže mi přišly spíše jako komedie, což asi nebylo cílem (např. prezentace sponzorů). Musím říct s naším velikánem, že v polovině filmu jsem to nevypnul jen proto, že jsem byl zvědavý, zda druhá polovina bude stejně slabá jako ta první. A byla ještě horší. P.S. Nemáte pocit, že na film od Netflixu tam bylo hrozně málo černochů? No, aspoň jeden Ind. ()

Facerr

No tyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy vole! Za klub nenáročného diváka ...tohle fakt ne. Hvězdu si tahle meta-art-nuda zaslouží akorát za soundtrack a možná za Hanuše. Ten byl mimochodem nejdřív zajímavým zjevením, ale postupem času z něj začalo hrabat snad i mně. ()

Kosmonaut z Čech nabírá další hvězd

Kosmonaut z Čech nabírá další hvězd

16.04.2021

Filmová adaptace knihy Spaceman of Bohemia českého autora Jaroslava Kalfara přibrala další hvězdu. Poté, co se projektu ujal Adam Sandler spolu s režisérem Černobylu Johanem Renckem, se nyní k… (viac)

Adam Sandler v adaptaci české knihy

Adam Sandler v adaptaci české knihy

27.10.2020

Před časem jsme informovali, že kniha českého spisovatele Jaroslava Kalfaře žijícího v USA The Spaceman of Bohemia alias Kosmonaut z Čech se dočká filmového zpracování od streamovací služby Netflix.… (viac)