74letý ještěr jménem Leo a jeho želví kamarád se rozhodnou uprchnout z terária školní třídy na Floridě, kde žijí už desítky let. Poslední ročník základní školy viděný očima třídního mazlíčka. Unavený 74letý ještěr jménem Leo je ve stejné třídě na Floridě po celá desetiletí se svým želvým kamarádem. Když se dozví, že mu zbývá už jen rok života, plánuje útěk, aby si vyzkoušel život venku. Místo toho se ale zaplete do problémů svých úzkostných studentů, jako je nemožně zlý suplující učitel. (tribican)

anais

První půlka se znuděnou želvou a ještěrem Leem v akvárku je skvělá. V momentu, kdy film opustí princip "jeden víkend - jiné dítě", tempo a zábavnost trochu vymizí. A nebavili mě písničky, které děj nikam neposouvaly. Mám pocit, že do současných animáků už prostě moc nepatří, zvlášť když se film tváří jako soudobá, lehce nekorektní komedie, která čerpá spíš ze sandlerovsky uhozené komiky než klasického Holywoodu. Ale i přes těch pár nedostatků je to od Netflixu skvělý vánoční dárek pro děti ()

oveckaoa

Leo je 74letý ještěr co zjistí že se dožívá 75 let a chce ještě něco zažít než zemře. První chce utéct do divočiny pak si to rozmyslí a radí dětem s problémy pak radí i suplující učitelce a ta se ho chce zbavit. Na můj vkus je tam strašně moc písní a minimálně 100 krát tam zazní slovo úžasný ani vtipy se moc nepodařily navíc ty prvňáci vypadají jak mentálně postižení a Netflix si  tam opět narval ty feministické hovna nějak nechápu ani smysl toho, když kluk zpívá o menopauze . 2 hvězdy za toho poníka jedna navíc za film. 60 procent P.s. proč ta želva mluvila jak buzna? ()

M.i.k.e

dobrá animace, fajn příběh a Sandlerův hlas hlavnímu ještěřímu hrdinovi dost sedí. Přesto mě ale Leo nějak extra neoslovil. Velký podíl na tom má fakt, že jde z jedné třetiny o muzikál a bohužel ne moc dobrý. Prakticky ani jedna písnička není jakkoliv výrazná a zapamatovatelná a to je u muzikálů (i těch částečných) celkem potíž. Na jedno shlédnutí je Leo nicméně úplně ok a hlavně děti se u něj bez problémů zabaví...60% ()

Domineus

Mám veľmi rád animáky, ktoré nie sú čisto detské, no majú v sebe aj čo to pre dospelých. A presne to Leo splnil, v podstate každá veková kategória si v ňom mohla nájsť to svoje. "Zvierací psychológ" bol podľa mňa veľmi slušne spracovaný aj graficky (hlavne to spracovanie najmenších detí stálo fakt za to :D) a nechýbalo aj viacero vtipných situácií. Čo už podľa mňa tak dobré nebolo boli muzikálové pasáže, no ani tam to nebolo vyložene zlé. Netflixu sa animované filmy v posledných rokoch naozaj daria, možno škoda, že to nebolo o 10 minút kratšie. 80% ()

Padme_Anakin

Leo si mě získal od samého začátku, je to nesmírný sympaťák, který plánuje utéct ze školního akvária na svobodu.. Jedná se o zábavný, milý, vtipný, nápaditý animák pro malé i velké diváky.. Líbil se mi jak příběh, tak hudba, pochvalu zaslouží i hezký český dabing, tedy spokojenost a krásné čtyři hvězdy.. ()