Reklama

Reklama

Inšpektor Lynley: Platba krvou

(TV film)
  • Česko Případy inspektora Lynleyho: Prkna, jež znamenají smrt (viac)

Obsahy(1)

Inšpektor Lynley a seržantka Haversová si už obzerajú miesto záhadnej vraždy slávnej dramatičky. Vidiecke sídlo Sira Stuarta Stinhursta v Škótsku bolo tým pravým oddychom pre uznávanú umelkyňu, aby tu mohla v pokoji nacvičiť svoju novú hru. Vyšetrovanie preukazuje patovú situáciu. Dramatičku mohol zavraždiť ktokoľvek, ale zároveň každý má na čas vraždy presvedčivé alibi. Vyšetrovatelia čoraz viac pripúšťajú samovraždu, ale inšpektor Lynley túto možnosť vylučuje sebe vlastnou ráznosťou. Všetko však zmení príchod nového hosťa. Helen Clydeová je priateľka jedného z podozrivých a Lynley sa opäť môže presvedčiť o tom, že svet je menší, ako si myslíme. Helen totiž bola aj jeho priateľkou. Jej príchodom sa však začínajú vynárať skutočné motívy. Lynley sa bude musieť odosobniť... (RTVS)

(viac)

Recenzie (3)

filmmovier 

všetky recenzie užívateľa

Lynley je fajn. Nádherné prostředí, skvělé herecké výkony, úžasná chemie mezi ním a Haversovou… co se týče děje, zatím to není nic, co bych déle udržel v paměti, ale dívá se na to prostě krásně. A navíc jsou tu i James McAvoy a Idris Elba na začátcích své kariéry. Odpočinková a lehce nadprůměrná sympatická detektivka, stejně jako v pilotu. 75%. ()

elizabeth_ba 

všetky recenzie užívateľa

Možná je to jen mé zdání, ale u tohoto detektivního příběhu mám pocit, že autoři plýtvali charismatem tří celkem dosti pohledných herců (Firth, Mc Avoy, Parker) k tomu, aby vytvořili celkem dosti průměrnou detektivku s nijak výjimečnou zápletkou... ()

Reklama

VenDulin85 

všetky recenzie užívateľa

Knižní předlohu (Splátka krví od Elizabeth George) jsem četla už dávno a nadchla mě, a když jsem se konečně dostala k filmu, navíc s tak hvězdným obsazením, bylo mi líto, že to vyšlo tak naprázdno. Vždyť v knize by se atmosféra dala krájet, protikladná dvojice vyšetřovatelů- aristokratický detektiv a seržantka "z ulice" byli neustále v sobě a hlavně jste měli každou chvilku za vraha někoho jiného.. Knihu si kdykoli přečtu ráda znovu, ale na film nezapomenu snad jen kvůli těm hercům. ()

Galéria (6)

Reklama

Reklama