Inšpektor Lynley: V prítomnosti nepriateľa

(TV film)
  • Česko Případy inspektora Lynleyho: S nepřítelem v zádech (viac)

Zdá sa, že intrigy niektorých politikov sú stále sofistikovanejšie a treba povedať, že aj brutálnejšie. Inšpektor Lynley a seržantka Haversová ešte netušia, či za únosom dieťaťa známej poslankyne stoja zločinci alebo politickí protivníci. Okolnosti celého prípadu sú však viac ako znepokojivé. (RTVS)

emma53

"Mám strach, že když štěstí najdu, uvěřím v něj a pak ho zase ztratím. - Jistotu nemáš nikdy, musíš se jen snažit zůstat štěstí co nejblíž." Jedna poměrně nevinná věta může způsobit nepředvídatelnost a hrůznost věcí budoucích. ()

filmmovier

Výborná epizoda, plné hodnocení je ale přeci jenom trošku moc, takže dám standartní čtyři hvězdy, ale tentokrát mnohem silnější, než obvykle, protože tenhle případ je alespoň trochu zajímavý - ve skutečnosti ale ještě o něco víc. Vztahy mezi Lynleym a Haversovou jsou už poměrně ustálené, takže seriál pomalu přichází o to nejlepší, co až dosud nabízel, ale Nathaniel Parker i Sharon Small jsou ve svých rolích prostě výborní. Větší prostor ale dostává Helen, která mně naopak ani trochu nebaví. I přesto si tenhle díl 80% určitě zaslouží. ()

Adiemus

Mám výhrady k detektivkám, kde je možné v první třetině vytipovat pachatele (i když ne jeho pohnutky). A v tomto dílu jinak nadprůměrného seriálu mi navíc byla přesmíru dopřávána podívaná na stabilně otravný výraz Lesley Vickerage v roli Helen. ()

Jonatána

Případy inspektora Lynleyho mám moc ráda, ostatně jako většinu anglických detektivek. Mezi ním a seržantkou Haversovou to krásně hraje, i když už se hrany obrousily. Jediné, co mi tam vadí, je ta nemastná neslaná nepřitažlivá Helen. Taky mohli fešnému inspektorovi s modrou krví najít nějakou šmrncovní zajímavou ženskou a ne Lesley Vickerage. Ale to je jen malá vada na kráse. ()

VenDulin85

Velmi dobrý případ, protože si od začátku říkáte, o co tomu únosci jde.. I když už se postupem času hrany mezi vyšetřovateli obrousily, stále je mezi nimi dobrý kontrast a Nepřítel v zádech patří rozhodně mezi ty téměř pětihvězdičkové. ()