Inšpektor Lynley: Elena

(TV film)
  • Česko Případy inspektora Lynleyho: Pro dobro Eleny (viac)

Lynley a Haversová sa opäť ponárajú do prípadu, ktorý ich zavedie na tie najmenej pravdepodobné zákutia ľudskej duše. Keď je zavraždená Elena Weaverová, krásna dcéra docenta na univerzite v Cambridge, ťažko možno na prvý pohľad určiť motív. Pitva však odhaľuje fakt, že Elena bola tehotná. A čoskoro sa ukazuje, že aj keď postihnutie sluchu Elene nedovoľovalo príliš veľa rozprávať, z výpovedí je jasné, že namiesto slov volila reč svojho tela, ktoré ovládala dokonale. Vyšetrovanie detektívov privádza k poznaniu, že promiskuita je príliš slabé slovo na vystihnutie Eleninho partnerského života. Množstvo ctiteľov však napovedá čosi k motívu konania. Bola ním žiarlivosť? (RTVS)

filmmovier

Opět nádherné krajiny, skvělé prostředí, kupa hlášek, perfektní chemie mezi hlavní dvojicí, která si začíná pomalu, ale jistě docela dobře rozumět, i ta zápletka je v tomhle díle správně zajímavá a dočkáme se i pravé anglické mlhy a poměrně zajímavého finále. Pořád to má co dohánět, pořád to může být mnohem lepší, ale proč ne. Lynley mi takhle vlastně docela dobře sedne. 75%. ()