Inšpektor Lynley: Keby želania boli kone

(TV film)
  • Česko Případy inspektora Lynleyho: Kdyby jsou chyby (viac)

Inšpektor Lynley (Nathaniel Parker) a seržantka Haversová (Sharon Small) je dvojica, ktorá má neobyčajné danosti navzájom sa takmer dokonalo dopĺňať. Lord Lynley so skvelým vzdelaním a honosným pôvodom má nos na akékoľvek zákulisné intrigy a seržantka Haversová, pochádzajúca z ťažkých sociálnych pomerov, má pre zmenu nos na ľudí. A aj keď na prvý pohľad sa zdá, že tým dvom to nemôže klapať za žiadnu cenu, pravdou je presný opak... (oficiálny text distribútora)

VenDulin85

Do tohoto dílu se osobnímu životu detektivů nedostávalo příliš mnoho prostoru (nebylo to třeba) a občasné momenty působily spíše rušivě a rozpačitě. To se mění v 'Kdyby jsou chyby', kde se do vyšetřování vraždy soudního psychologa připlete Lynleyho těhotná manželka. Těžko pak někomu jinému vyčítat ztrátu soudnosti a blížící se šílenství, když se v tomto stavu mysli sami ocitnete. Malou roli vdovy si tu střihla Jemma Redgrave, asi je jejím údělem hrát hodné holky. ()

gudaulin

Detektivních řad tohoto druhu produkují britské televize mnoho a jejich přitažlivost obvykle závisí na týmu vyšetřovatelů - nejčastěji jde o dvojici kriminalistů, jen je možné si vybrat mezi bílým a barevným spolupracovníkem, tlustým a tenkým, zkušeným a začínajícím a konečně, což je náš případ, mužem a ženou. Herecké obsazení mě tentokrát nenadchlo, byť si televizní série udržuje určitou úroveň typickou pro tenhle žánr a místo vzniku. Celkový dojem: 45 %. ()

filmmovier

Zatím nejlepší díl a pro Lynleyho život naprosto zlomový. Dramatické vyšetřování ovlivní osobní život obou vyšetřovatelů, kterému je tentokrát věnován opravdu veliký prostor, téměř celá epizoda. A mně to moc bavilo sledovat, ve vedlejších rolích se navíc objevuje čím dál víc populárnějších jmen, a tenhle díl k nim patří taky. 90% čistě v rámci seriálu. ()