Inšpektor Lynley: S úmyslom oklamať

(TV film)
  • Česko Případy inspektora Lynleyho: Pád až dolů (viac)

Na pláži prímorského mestečka Balford-le-Nez je nájdená mŕtvola muža, ktorý pochádzal z Ázie. Polícia okamžite rozbieha vyšetrovanie, ktoré ju vedie viacerými smermi súčasne. Nielen rasová neznášanlivosť, ale aj rodinná oddanosť alebo trestne stíhateľná sexualita môžu byť motívmi vraždy, o ktorej Lynley nemá žiadne tušenie. Ten si totiž užíva svadobnú dovolenku v Peru a tak sa do prípadu zahryzne s vytrvalosťou jej vlastnou jeho kolegyňa Barbara Haversová. Navyše, vyšetrovanie vedie jej dobrá priateľka a tak Barbara s ponukou na pomoc pri vyšetrovaní neváha ani sekundu. (RTVS)

filmmovier

Po nejlepším díle přichází naopak díl zatím úplně nejslabší, tahle muslimská záležitost mně opravdu příliš nenadchla. Jen ti herci a ta atmosféra, to vše zůstává tradičně skvělé, ale ta zápletka tentokrát opravdu nebyla příliš dobrá. I u tohoto seriálu začíná platit, že si chci přečíst alespoň část předlohy - v případě Lynleyho by to srovnání bylo nejspíš opravdu zajímavé... ()

kolemjdouc odpad!

absolutně nejhorší díl.Scénář režie a slabá kamera která zabírala neustále detailní záběry pitvořících se v emocích neznámé herce.Nejde to napsat po pravdě!Doufám ,že Parker a Small dostali zvláštní příplatek.Švec se má držet svého kopyta.Nu ale seriál je už dávno natočen a dílo dokonáno. ()

VenDulin85

Druhý z příběhů, který jsem i četla. Nebudu tu opakovat, že kniha je sepsaná hodně precizně a navíc zde poodhrneme roušku islámského světa, což je hodně zajímavé. Ve filmu toho zase tolik není řečeno, ale vražda je zajímavá a protože seržantka Haversová tentokrát štve i jiného nadřízeného, dávám za 5*. ()