Scrubs: Doktůrci

USA, (2001–2010), 66 h 26 min (Minutáž: 20–28 min)

Tvorcovia:

Bill Lawrence

Zach Braff, Sarah Chalke, Donald Faison, Judy Reyes, Ken Jenkins, John C. McGinley, Neil Flynn, Christa Miller, Sam Lloyd, Aloma Wright, Robert Maschio (viac)

Mladý doktor John „JD“ Dorian si hned v první pracovní den ve fakultní nemocnici Sacred Heart uvědomí, že ho ani dlouhá léta na lékařské fakultě nepřipravila na střet s realitou. Tváří tvář svérázným pacientům se cítí bezradný, ostatní lékaři ho urážejí a znepříjemnit život se mu snaží i zlomyslný údržbář. JD si dokonce není jistý, jestli tenhle chlapík není jen výplodem jeho bujné představivosti. Zato jeho nejlepší kamarád a spolubydlící – chirurgický praktikant Chris Turk – je přesný opak a mezi elitářské kolegy snadno zapadne. A pak je tu ještě krásná mladinká doktorka Elliot Reidová, která Johnovi padne do oka. Na tři začátečníky dohlížejí přísný a občas zákeřný primář Bob Kelso, pohledná vrchní sestra Carla Espinosová a mrzutý doktor Perry Cox, jemuž však v skrytu duše na svěřencích záleží. Cox se postará o většinu vtipných situací. JD každou epizodu komentuje jako vypravěč. Slyšíme jeho úvahy a surrealitu seriálu dodávají momenty, kdy se dostaneme přímo do jeho hlavy. Hrdinové zažívají lásky a problémy, musejí čelit rodinným povinnostem, nekonečnému papírování a neustálému proudu pacientů. V nemocnici plné nevypočitatelných existencí není o zábavu nouze, i když se občas mísí s tragickými situacemi, které k životu zkrátka patří. (oficiálny text distribútora)

DonTettino

V tomto prípade sitcomu som bol dosť sklamaný, kedže som videl veľmi dobré hodnotenie a po prvých pár dieloch som sa ani raz nezasmial. Samozrejme som nechcel seriál hneď odsúdiť a v pozeraní som ešte pokračoval. No stačilo. Niektoré scény obsahujú až príliš znásilnený čierny humor, ktorý už naozaj nie je vtipný a JDho predstavy to celé v mojich očiach úplne zabili. Herecké výkony síce uznávam, ale niektoré postavy, ako napríklad nereálne zženštilý JD a prehnane hysterická Elliot mi aj po pár sériách seriál naďalej znepríjemňovali. Dr. Cox mal síce niekoľko naozaj vtipných poznámok, ale tam to končilo a zbytok bol pre mňa agresívne a samoúčelné urážanie. 2* si zasúžil seriál iba vďaka postavám Dr. Turka a údržbára. ()

petronella

vyborny komedialny serial z nemocnicneho prostredia, plny humoru, ale aj realnych veci, s ktorymi sa stretavame v kazdodennom zivote. Je to moj druhy najoblubenejsi po "FRIENDS". Keby bolo viac takych doktorov Dorianov. Jednoznacne si zasluzi 4 hviezdy, mozno aj 5. ()

losmachos

Netradiční komediální sitcom, který bravurně staví na nevšednosti, extrémnosti a zábavnosti jednotlivých postav. Seriál z vělké části táhnou vedlejší postavy, která jsou briliantně napsané, vtipné a často zastíní i "hlavní role". Zezačátku jsem seriálu nedával moc velkénaděje, ale po prvním díle jsem rychle změnil názor: je to výborná zábava, která vydržela až do osmé řady. Nejoblíbenější postavy: Bob Kelso a Údržbář. ()

padlar

Tak asi tak si představuji komediální sitkom. Dr. Cox nebo údržbář jsou pro mě naprosto geniální postavy. V posledních dílech, které jsem viděl, ale došlo k výrazné změně obsazení – v podstatě zmizeli všechny hlavní postavy – a humor se rázem někam vytratil. Jako by to byl zcela jiný seriál. Takže moje hodnocení je mimo těchto posledních několik dílů. ()

PanBlack

Na adresu tohoto seriálu bych napsal asi toto: opravdu vynikající seriál, který brilantně vyvažuje srandovní a smutné momenty, takže zatímco v jednu chvíli se dusíte smíchy, v té další si utíráte kapesníkem slzu z tváře. A tak to jde pořád a pořád... navíc s asi nejlepším výběrem songů, který kdy jaký seriál měl. Postavy jsou napsány opravdu skvěle: Cox baví svými vtipnými dlouhými monology, Údržbář vždy přijde s nějakým novým způsobem, jak ničit JDmu život, Todd vymyslí sexuální narážku snad z čehokoliv a kromě toho všeho se tu celkem často objevují i výborné hostující hvězdy, jako např. Michael J. Fox, Brendan Fraser nebo Richard Kind. Zkrátka jeden z mých absolutně nejoblíbenějších seriálů... EAGLEEE!!! ()

Valleyman

O shlédnutí Scrubs jsem se pokoušel už několikrát, ale až teď jsem se k tomu pořádně dostal. A celých 9 sérii jsem viděl během jednoho týdne. První tři epizody jasná pětihvězda za dialogy i monology. Postupem času se ukazuje, že chybí propracovanější dlouhodobější námět a epizody jsou jedna jako druhá, postavy se nevyvíjejí dlouhodobě - změní se během jedné epizody. Dobře o tom vypovídá to, že některou postavu nechají umřít a ještě tři díly se vyskytuje v seriálu (epizody byly natáčeny jinak, než byly vysílány). Samozřejmě spousta dobrých hlášek to zachraňuje a rád se na první série někdy kouknu znovu, pět hvězdiček to ale není. ()

Dante16

V žánru sitcom u mňa naprostá jedlička 8 dokonalých sérii a každá jedna baví a o veselé momenty nieje núdza ale keďže je to seriál z nemocničného prostredia kde číha smrť na každom kroku tak sa nájde aj veľa smutných momentov .Scrubs su seriál plný zábavy a skvelej hudby na konci vás vždy čaká nejaké príjemné životne ponaučenie. A posledná epizóda bola vážne majstrovská až som skoro slzu vironil.9.seriu som nevidel a ani nechcem robím že ani neexistuje. ()

YvLeZa

Yes, tak tohle je můj šálek čaje. JD má velmi vtipné představy a je vidět, že dokáže zahrát cokoli. Jeho grimasy nemají chybu. U každého dílu se skvěle pobavím a hned čekám na další. V televizi mi ani nevadí dabing, který se mi opravdu líbí. Za delší dobu vystihli hlasy všech postav. Sečteno podtrženo, geniální seriál. ()

L_Into

Byly i díly, kdy jsem se smála, až jsem hlavou mlátila o stůl (jako vážně). Jistě, při tak dlouhém trvání seriálu nejde pořád vymýšlet něco nového a postupem času se vám svéraz postav dostane tak pod kůži, že přesně víte, jak na co zareagují a jejich pasáže byste mohli odříkat sami, ale... zkuste se pak od Scrubs odlepit! Zjistíte, že vám to panoptikum podivínů tak moc přirostlo k srdci, že vám vlastně chybí každý z nich. Ze začátku velmi osvěžující, hravé, neotřelé a neskutečně vtipné, postupně všechno lehce kleslo směrem k průměru, ale stále se udrželo vysoko nad ním. Určitě si sem tam nějaký díl pro dobrou náladu ještě pustím. Konfrontace Kelsa s Coxem ála Hvězdné války rozhodně patří do mých seriálových top 5 :) ()

Irachio

Nikdy jsem neměl rád cokoliv z nemocničního prostředi, ale u scrubs jsem okamžitě po prvním díle dostal chut na další a další díl a už jsem se od toho nemohl dtrhnout.Je užasne že každy díl nese něco novýho a vtipnýho, něco co mě donuti koukat pořád dál.Každou sérii je to lepši.I když mam někdy slzu v oku z nějaký tý scénky, tak zdlouhavé hlášky Dr.Coxe a vtipky Udržbáře i ostatnich nad tím několikrat převažujou.Miluju tenhle serial. ()

PersonG

Nečekaně skvělé, americká produkce vyplodila něco tak závratně vtipného a chytrého, až se z toho chce smát :) ...eeeagle.. :) ()

Appendix

Fajnová komedie, při který si prostě člověk, vypne hlavu a bláznivě se směje po celou dobu. Nejvíc se mi líbila postava John C. McGinley hrajicí doktora Coxe a jeho pohled na pacienty.Jenom mě dost mrzelo pokračovaní, jeho kvalita bez Zacha Braffse, hodně upadla. ()

Geralt66

Mě to prostě nesedlo, nepopírám, že jsou některé vtípky husté, samozřejmě, když jsme v tak atraktivním prostředí. Kolik už toho z doktorského prostředí je? Mraky. Jestliže bych se chtěl bavit humorem na téma smrtelných nemocí, pustím si Dr. House, chci-li méně humoru a více lidských příběhů, máme tady Chirurgy. ()

milous11

Nemocniční seriály jsem nikdy nemusel, ale po shlédnutí tohoto seriálu jsem přehodnotil své argumenty a musím konstatovat, že jsem opravdu rád že jsem se začal dívat na tento seriál, protože jsou tam dobré hlášky, dobré nápady a prostě vše co ke správné komediálnímu seriálu patří. V předešlé době jsem občas prohlížel různé seriály a mrzí mě že jsem tady tento super seriál přehlížel, než jsem doopravda zjistil že je opravdu lepší než některé komediální seriály dnešní doby. ()

pCCb

Pokud chtěli udělat něco hodně smutného, tak se jim to povedlo. Viděl jsem tam jen samé vyhořelé existence, krijící svou prázdnotu svou arogancí. ()

lahvi

Pro me jako den a noc. Jsou tam díly, kdy se nezasměju a jsou tam díly, kdy se chlámu od začátku do konce. Po Přátelích, Lucky Louiem a BBT asi muj 4. nej komediální seriál. Ale dost možná na to koukám taky proto, že kolem půnoci ve všední dny v tv nic lepsiho nebezi. ()

BansheeKoli

Neznám lepší seriál a lepší humor. Některé díly jsou slabší, ale kdo vydrží koukat a zvykne si na styl humoru tohodle sitcomu tak nebude chtít od toho odejít, sám jsem viděl všechny série snad 4x (9 je slabá, na tu nejlépe nekoukat). Rozhodně 5/5 a čekám, že jednou třeba dotočí další sérii :) ()

mahu22

Parádní sitcom z nemocničního prostředí, který Vás donutí se smíchy potrhat. Dvojice JD a čokoládovej Méďa je nerozlučná, dominují ve všech epizodách. V sekci komedií nemá konkurenci. Strhávám 1 hvězdu za otřesnou poslední sérii. ()

The IT Crowd dostane americký remake

The IT Crowd dostane americký remake