Scrubs: Doktůrci

USA, (2001–2010), 66 h 26 min (Minutáž: 20–28 min)

Tvorcovia:

Bill Lawrence

Zach Braff, Sarah Chalke, Donald Faison, Judy Reyes, Ken Jenkins, John C. McGinley, Neil Flynn, Christa Miller, Sam Lloyd, Aloma Wright, Robert Maschio (viac)

Mladý doktor John „JD“ Dorian si hned v první pracovní den ve fakultní nemocnici Sacred Heart uvědomí, že ho ani dlouhá léta na lékařské fakultě nepřipravila na střet s realitou. Tváří tvář svérázným pacientům se cítí bezradný, ostatní lékaři ho urážejí a znepříjemnit život se mu snaží i zlomyslný údržbář. JD si dokonce není jistý, jestli tenhle chlapík není jen výplodem jeho bujné představivosti. Zato jeho nejlepší kamarád a spolubydlící – chirurgický praktikant Chris Turk – je přesný opak a mezi elitářské kolegy snadno zapadne. A pak je tu ještě krásná mladinká doktorka Elliot Reidová, která Johnovi padne do oka. Na tři začátečníky dohlížejí přísný a občas zákeřný primář Bob Kelso, pohledná vrchní sestra Carla Espinosová a mrzutý doktor Perry Cox, jemuž však v skrytu duše na svěřencích záleží. Cox se postará o většinu vtipných situací. JD každou epizodu komentuje jako vypravěč. Slyšíme jeho úvahy a surrealitu seriálu dodávají momenty, kdy se dostaneme přímo do jeho hlavy. Hrdinové zažívají lásky a problémy, musejí čelit rodinným povinnostem, nekonečnému papírování a neustálému proudu pacientů. V nemocnici plné nevypočitatelných existencí není o zábavu nouze, i když se občas mísí s tragickými situacemi, které k životu zkrátka patří. (oficiálny text distribútora)

Ivoman

_ _ _ První série _ _ _ : Vcelku málo vtípků, v některých dílech se snaží o vážnost či co, ale opravdu jen snaží, můj obdiv mají ale herci za to, že i kvůli dvouvteřinovým záběrům se převlečou a namalují podle představy té či oné postavy, to muselo být dost šílené natáčení. Za první sérii dávám max 3 hvězdičky (50%). Hlavní hrdina je vcelku dost otravný herec, který mě připadá, že je to jeho první role. Kdo vyčnívá je John C. McGinley, jeho postava doktora Coxe je vážně super a Neil Flyn, který hraje údržbáře, co si zasedl na hlavní postavu. _ _ _ Druhá série _ _ _ Vtípků trošku přibylo, snaha o vážnost zůstala v rovině, co kdyby to "jako" ta která postava myslela vážně. John C. McGinley je v roli doktora Coxe dále super a Neil Flyn je jako údržbář ještě lepší než v první sérii. Bohužel, Zach Braff mě stále připadá stejně negramotný herec jako v první sérii. 3 hvězdičky nechávám, lehce zvedám procenta na číslo 60%. _ _ _ Třetí série _ _ _ Zach Braff mě ve třetí sérii přesvědčil, že hrát neumí a prochází seriálem se třemi či čtyřmi mimickými pohyby v obličeji. John C .McGinley ovšem dostal ve 3 sérii i vážnou pasáž a povedla se mu výborně. Hostující Brendar Fraser byla krásná třešnička. Jediná další vyčnívající postava je opět jen údržbář Neil Flyn. 3 hvězdičky ponechávám i s 60ti procenty, hlavní postava je totiž už otravná, jako Ross v Přátelích, kterého jsem v 10té řadě prakticky nenáviděl. :-) _ _ _ Čtvrtá série _ _ _ Tuto sérii si jen užívám údržbáře a doktora Coxe, vše ostatní je jen pro mě taková nutná výplň, mezi jejich impozantními vstupy na scénu. V této sérii musím dodat, že mě začala bavit i postava právníka Teda v podání Sama Lloyda, ale nemá bohužel tolik prostoru. _ _ _ Pátá série _ _ _ Stejně jako čtvrtá, jen musím vyzdvihnout to, že opravdu netuším, kdo a proč vybral do jedné z hlavních rolí Zacha Brafa, je oravdu pravá osina v zadku seriálu. _ _ _ Šestá série _ _ _ + Sedmá série _ _ _ + Osmá série = viz pátá série (jediné plus bylo, že osmá série je konečně v 16:9 _ _ _ Devátá série _ _ _ Tak toto už je jen za dvě hvězdičky. Bohužel. Doktůrci jako učitelé jsou trapáci všech trapáků. _ _ _ ()

ManOfPhoenix

Scrubs je především hodně o vtipných situacích/scénách, a v některých případech, přinese i ty nejbizarnější a nejdivnější věci, které člověka dokážou prostě rozesmát. Někdy ty vtipy prostě přijdou, přesně v těch chvílích, kdy to člověk nečeká, a nikdy neví, co mu v tu chvíli stane. Musím uznat, že postava doktora Coxe, kterého skvěle ztvárnil John C. McGinley, je vážně jedna z nezábavnějších postav, kterou jsem kdy viděl. V podstatě je většina postav ve Scrubs zábavná. Od Kelsa, po Turka, přes sexy zábavnou Elliot (ztvárněnou sexy nažhavenou Sarah Chalke) a ke Carle. Jo, a abych nezapomněl, je tu ještě jeden, s někdy až moc bizarními a šílenými myšlenkami, J.D. ()

Vocoun

Plně chápu lidi, kterým se to moc nelíbí. Je to totiž hodně svérázný humor založený na představách hlavního hrdiny a občas dost slušných šílenostech. Stejně tak je pravda, že díly jsou dost nevyvážené a po skvělém může přijít docela nudný (zejména poslední 2-3 řady už nejsou žádný extra materiál. Ale, vždycky je tu ale. Já se u toho bavil snad nejvíc co jsem se kdy u seriálů smál. A to jsem zpočátku opravdu miloval HIMYM nebo TBBT. Jediný seriál (kromě simpsonů, ale těch je plná televize). který jsem si pustil už asi 3x kompletně celý ( možná až na pár dílů). Už to samo o sobě u mě něco značí. Samozřejmě už se nikdy nesměju tak jako poprvé, ale pořád mě to baví. První shlédnutí byla ale opravdu bomba. Mít v seriálu tolik docela hlavních postav a stejně jim všem dávat slušný prostor, charakter, vývoj, vlastní vtipné a jedinečné schopnosti. No fakt, kromě Carly je tam vtipný každý - Cox, JD, Turk, Eliot, Kelso, Uklizeč.. a další zástup vedlejších postav. Celý ten koncept každodenních situací mladého doktora, který jde přes neuvěřitelně komické momenty do hodně dramatických a smutnějších poloh, od šílených představ po ty, které má snad každý z nás. Do toho, fantastický doctor Cox, který sice může časem působit stereotypně, ale on si stejně najde možnost jak vás znovu pobavit. SPOILER Od narození dítěte Turkovi a Carle a hlavně pak otěhotnění JD přítelkyně už sice kvalita hodně padá, ale i tak je to pořád slušná podívaná SPOILER. No abych tu nepsal esej, jedna z nejlepších komedií, kterou jsem kdy viděl a navíc potěší i uzavřeným a dokonalým koncem (Pokud nepočítáte navazující Interns). 5* 95% PS - Někde jsem četl, že se jedná i z lékařského pohledu (symptomy, nemoci, žargon) o nejpřesnější seriál v oboru, takže Dr.House a Chirurgové se můžou jít vycpat :D ()

Syna.1990

Vtipné, občas dojemné a především moc milé. Hláška za hláškou .. Vtip za vtipem .. Dr. Perry Cox - kdo zná, tak ví .. Jednoznačně jeden z mých nejoblíbenějších seriálů! ()

Pavlunka

Kromě 7 serie, která nebyla moc vtipná a 9 serie, kde se snažili vyždímatˇaspoň ještě zbytky humoru, je to úžasný seriál. Nebyl díl kde bych se nezasmála :) Člověk se i trošku seznámí s tím jak se vlastně v americe studuje medicína :) Navíc ten humor o pacientech je mi velmi blízký ()

Ostra

Ačkoliv tento seriál je primárně komediální (což je v doktorském prostředí opravdu příjemná změna), nekazí ho ani občasné dramatické momenty. Naopak se velmi podařilo takové momenty natočit vkusně a bez zbytečného ždímání. Ve zbytku seriálu jsem pak nestačil žasnout nad dokonale hlubokou psychologií postav, vážně jsem nenašel snad jedinou charakterovou chybu. No a na závěr se k tomu přidají všechny ty drobnosti katapultující Scrubs téměř k mezím dokonalosti - improvizace Neila Flynna, nevšední proslovy Dr. Coxe anebo absurně doslovné snílkovství Johna Doriana. ()

eFOXsize

Nesnáším sitcomy. Ale Scrubs mají vyvážený humor. Snadno se lze vžít do situací a ještě snadněji své přátele a známé vykreslit do samotných postav. Původně volnočasovka, nakonec regulérní uvolnění. 5* ()

murkl

Je spousta komediálních seriálu, které mě rozesmějou, ale Scrubs mě dokážou rozplakat jako žádný jiný séroš. Velice sympatičtí herci a postavy. ()

Broda84

Tenhle seriál je pro mě nejlepší. A proč? Je to opravdu vtipný sitcom (miluju sitcomy). Je to sice seriál z lékařského prostředí a občas se tam vyskytnou vážné i dojímavé situace, přesto se vyhýbá klišé a patosu jako v ER či v Chirurzích. Jsou zde odkazy a hlášky na jiný filmy a seriály (moje kávička bez cukru se smetanou :-)). Například díky tomu poznám i odkaz na Risky Business, i když sem ho ještě neviděla, či na cheers - a ty sem viděla (parodie na cheers se mi ale víc líbila v HIMYM). Dálším důvodem proč se mi ten seriál líbil jsou postavy - snílek a cíťa JD, jeno cool nejlepší přítel Turk (ano přítel, protože je víc než kamarád), vřískavá republikánka Elliot, silná a tvrdohlavá Carla či doktor Cox, jak tu někdo psal předobraz House. Taky by byla asi ostuda nezmínit postavu Janitor, který celých 8 sezón pronásleduje JDho :-).Postupem času se v seriálu začalo oběvovat více postav nebo vedlejší dostaly více prostoru. Asi nejlepší je chemie mezi Turkem a JD, u nich je poznat, že sou opravdu přátelé. S každým dílem sem se bavila, jen 7 a 8 série se příliš odchýlily od skvělých prvních sérií, myslím, že tvůrcům začal docházet dech. Přesto sem ten seriál asi viděla 6x nebo 7x nebo 8x? Fakt nevím. ()

ottik274

Vynikající seriál, kde je vidět, že seriál nemusí vždy dělat jen hlavní postavy ale je výborně dotvářen postavami (Jan Itor, Kelso, Todd, Ted) vedlejšími a také známými herci (C. Cox, Fraser, van Dyke..). viz. Superhero ()

andree182

Trochu nepríjemná vlastnosť Scrubs je kolísavá kvalita častí a sérií. Sú časti, pri ktorých človek ani nezdvihne oči od raňajok - a sú aj časti, keď na raňajky úplne zabudne :-) Jedná sa však o celkom zábavný, a hlavne veľmi pozerateľný seriál s originálnymi scénkami, preto som dal pôvodne 4 hviezdičky. Po dopozeraní poslednej série, a hlavne poslednej časti, ale musím povedať, že mi tento seriál bude chýbať ako máloktorý - takže za 5. ()

lmc

Dal jsem šanci zhruba 15 dílům, ale nezaujalo mě to, ani příliš nebavilo - bohužel. Problém mi dělá asi příliš bláznivý styl, který mě dost vadil a rušil ()

B3R

Bravůrní sitkom. Určitě patří na špičku televizních seriálu. Prokousat se přes první sérii nedalo tolik potíží a pak mě Scrubs pohltil... Zach Braff a John C. McGinley ? Nejlepší a nejpřesvědčivější výkony co jsem kdy viděl. 5 hvězdiček ()

Mord122

Po shlédnutí části druhé série jsem došel k závěru, že vlastně už jen čekám na díl, který alespoň trochu rozplyne tu nudu. Ne a ne přicházet tak měním hodnocení na slabé dvě hvězdy. Přijde mi trapné a strašně nudné pozorovat neustále stejně se chovající postavy a opakující se zápletky. O čem ty díly vlastně jsou!!!?? Jen ubohá mozaika představ mně stále více nesympatického hlavního. Dám tomu ještě šanci ale nedoufám že se to změní. ()

pacpac

Miluji seriály z doktorského prostředí a ke svým nejoblíbenějším a "vážnějším" (Pohotovost a Grey´s Anatomy) musím po všech osmi sériích přidat i Scrubs. A nejsou to jen fórky co tento seriál tak pozvedá. Hlavně všichni herci a jejich výkony - dokonce ani nedokážu říct, který z hlavních hrdinů je ten můj nejoblíbenější. Určitě vyčnívá Zach Braff, ale ani ostatní se vůbec neztrácí a opravdu se za celou dobu sledování nenašel nikdo, kdo by mi vyloženě vadil nebo do prostředí neseděl. ()

lektvar

Roztomilé, ale to už na stovku nestačí. No musím uznať, že Dr. Perry predčil všetkých Perrych v mojom Perry rebríčku, počnúc Lukom Perrym končiac Ptakopyskem Perrym. ()

The IT Crowd dostane americký remake

The IT Crowd dostane americký remake