Príbeh akčného sci-fi filmu sa odohráva v 21.storočí. Stavebného robotníka Douglasa Quaida /Arnold Schwarzeneger/ prenasledujú nočné mory, v ktorých sa mu zdá, že nie je tým, za koho sa považuje. V skutočnosti je to tajný agent vyslaný z Marsu, disponujúci dôvernými informáciami, ktoré mu však boli vymazané z pamäti. Doug sa po nejakej dobe vracia na Mars, kde sa postaví proti svojim bývalým nadriadeným a stáva sa vodcom vzbúrencov. (TV Dajto)

Rapikk

Jelikož jsem verzi z roku 2012 viděl jako první, měl jsem trochu vyšší očekávání. A ta očekávání byla splněna. Na rozdíl od novějšího Recallu tu zde vše do sebe tak nějak zapadá, vše je takové logické a celkově jde o mnohem promyšlenější scénář. Pokud by se mě někdo ptal, který Recall je lepší, odpověděl bych asi takto: "Arnie by Colinovi nakopal zadek kdekoliv a kdykoliv." Uděluji lepší čtyři hvězdy. ()

Paity

Je to na jednu stranu možná béčko, ale já to miluju. V pohledu na triky je to vlastně k smíchu, hlavně taxík a taxikář, ale příběh je super. ()

RichardLev

Velice pohodové akční sci-fi, které je docela brutální. Příběh je komplikovaný a určitě má spoustu děr, ale já prostě vypnul mozek a bral jsem to tak, jak mi to servírovali. Arnold je toporný jako vždycky a proto ho máme tak rádi. Pálí hlášku za hláškou (Consider this a divorce; Screw You!) a já nemohu jinak, než dát za skvělou zábavu pět hvězdiček. ()

DocBrown

Snad 20 let jsem na něj musel čekat. Jeden z nejlepších Arniho filmů (s Terminátorama), ale tady spíše kvůli scénáři, než Arniemu samotnému. I s jiným hercem by to zůstal skvělý film. ()

AdamesWWE

[8/10] Skvelý Arnold, zaujímavé vedľajšie postavy, sci-fi, Mars, výborná hudba. Kvalitný sci-fi snímok ktorý je zábavno akčný od začiatku až do konca s prídavkom veľmi dobrej, krvavej a efektnej akcií. ()

farfalla

Vědecko-fantastický akční film natočený společností Carolco podle předlohy Philipa K. Dicka ´We Can Remember It for You Wholesale´. Celý příběh je vlastně o tom, jak Arnold udělal z Marsu druhou Zem. Na to, že byl film natočen na začátku 90. let, má velmi dobré a nápadité triky. Spoustě nových triků se muselo přizpůsobit i hraní herců, které je místy velmi zpomalené a přehnané, ale tím pádem Arnold svojí prkeností perfektně zapadl do stylizace filmu. Příběh je rozdělen na dobré a zlé postavy. Všichni špatní jsou po zásluze bezvadně potrestáni padoušskou smrtí - ale nejen obyčejným úmrtím, ale smrtí, až srdce sevře. Film se v roce 2012 dočkal stejnojmenného remaku. ()

Adramelech

Pěkný akční film s parádními efekty a dobře vymyšlenou zápletkou, který trochu připomíná Matrix. Děj se odehrává zcela mimo realitu, ale proč ne? V realitě žije člověk pořád a občas jí má plné zuby, tedy aspoň pokud jde o mne. Na odreagování se toto filmové dílo znamenitě hodí. Rychlé okysličení atmosféry Marsu zapnutím reaktoru, který postavili mimozemšťané, pro mě bylo na hranici únosnosti, ale budiž, nebudu takový hnidopich, protože celkově se mi ten film líbil. ()

Radim

Film po 15 letech vypadá trochu vyčpěle, ale pamatuji si, že když jsem ho viděl poprvé, tak to byla bomba. Nic to ale nemění na faktu, že herecké výkony jsou naprosto příšerné a že se ve filmu nachází příliš mnoho nelogismů (třeba scéna, kdy Arnold nasedne do taxiku, vyrve mechanického řidiče, pak nabourá do zdi, a milý ELEKTRICKÝ taxík vybuchne a hoří a hoří). ()

Anderas

No sice to Blade Runnerovi nesahá ani po kotníky a i původní Dickova povídka má mnohem smysluplnější pointu a závěr (tedy žádný happy end), je Total Recall přece jen celkem kvalitní sci-fi adaptací. Rozhodně kvalitnější než Impostor či Výplata. Vlastně to obecně vůbec není špatný film, ale na 5* mi tam stejně pár věcí chybělo. Nebo snad přebývalo? ()

vitajak

Podle mě nejlepší film s Arnoldem a zároveň můj oblíbený sci-fi žánr. Je to hodně zamotaný příběh, který mě při prvním shlédnutí dost zaujal, při druhém shlédnutí už jsem začal rozplétat nitky a potřetí už jsem to, myslím, pochopil... Takže nadprůměrná scifi s trochu složitějším dějem o hraní si s vlastními myšlenkami. ()

Mleako

Brilantní zpracování Dickovy novely pod taktovkou úchylného Paula Verhoevena. Jedinou malou vadou na kráse je tu Arnoldův přízvuk. Arnie na tom s herectvím není zas tak hrozně (třeba oproti Slyovi), ale ať se snaží hrát sebevíc (a někdy se mu to i daří!), ten jeho přízvuk to pokaždé srazí. ()

Sairina

Napínavé prostředí, záhadná minulost a mimozemská civilizace dobře ladí s kalifornským guvernérem. Akce i efekty jsou dobré, ale čekala jsem trochu víc. Příběh mohl být mnohem lepší a zapletenější. ()

Cassandra

Je to sice pytlovina s připitomělým dějem a přehrávajícími herci, ale velmi dynamické akční scény film tlačí skoro na čtyři hvězdičky. Skoro. ()

ThomasL

Tomu říkám sci-fi se vším všudy. Kolik ovšem musel Arnie zabít parchantů, aby dal Marsu atmosféru, je až zarážející. No nesral se s tím synek. ()

Wishkah

Scifárny Arnoldovi jdou a brutality taky. Tenhle film je kombinací obou a o to víc mu to sedí. Příběh je sice chvilkama trochu zmatený a chvilkama sem ani nevěděl co si myslet ale zábava je to ohromná ()

Ynés

Asi jsem čekala něco trochu víc, když jsem četla komentáře kolem. Scénář mi přišel značně vykonstruovaný a s každou další šílenou scénou, jsem si říkala, že šílenější už to být nemůže, a ono bylo, a zas a zas a zas. Pokud pominu vizi roku 2084, kdy se svět záhadně vrátil do 80.let 20.století se vším všudy, včetně účesů a oblečení, tak stejně nevidím důvod, proč se na to dívat, maximálně kvůli záhadné Sharon Stone, která se tady zřejmě připravovala na roli v Základním instinktu. A závěrečná scéna s reaktorem a Arniem s nafouklým obličejem, který je jako zázrakem i po 5 minutách, strávených na planetě bez atmosféry, opět "normální", to si i Verhoeven mohl odpustit, zvlášť, když ostatním obyvatelům ten zrůdný zjev zůstal. Sci-fi mám ráda, ale tohle není sci-fi, ale pěkně ulítlá fantazie Paula Verhoevena. ()

7. ročník sci-fi festivalu Future Gate je tu

7. ročník sci-fi festivalu Future Gate je tu

22.01.2020

Největší český festival sci-fi filmů a kultury Future Gate divákům přinese řadu nových oceňovaných snímků (Malý Joe, Vivárium, H0use), které budou soutěžit o hlavní cenu festivalu, ale i nesmrtelné… (viac)

Paul Verhoeven točí lesbický thriller

Paul Verhoeven točí lesbický thriller

08.08.2018

Režisér Paul Verhoeven (RoboCop, Hvězdná pěchota) se do paměti filmových fandů nadosmrti zapsal jako autor kultovních pecek Total Recall s Arnoldem Schwarzeneggerem či erotického thrilleru Základní… (viac)

Vin Diesel si zahraje Bloodshota

Vin Diesel si zahraje Bloodshota

09.03.2018

O comicsovém nakladatelství Valiant Entertainment jste možná nikdy neslyšeli. Podobně jako Marvel a DC ale má svůj propojený vesmír s tisícovkami postav, který se teď převádí na velké plátno.… (viac)

Remake Hvězdné pěchoty upustí od satiry

Remake Hvězdné pěchoty upustí od satiry

06.01.2014

Paul Verhoeven dal světu trojici výjimečných akčňáků – Total Recall, RoboCopa a Hvězdnou pěchotu -, které díky kombinaci satirického nadhledu a brutální akce těžko někdy upadnou v zapomnění. Bohužel… (viac)