Príbeh akčného sci-fi filmu sa odohráva v 21.storočí. Stavebného robotníka Douglasa Quaida /Arnold Schwarzeneger/ prenasledujú nočné mory, v ktorých sa mu zdá, že nie je tým, za koho sa považuje. V skutočnosti je to tajný agent vyslaný z Marsu, disponujúci dôvernými informáciami, ktoré mu však boli vymazané z pamäti. Doug sa po nejakej dobe vracia na Mars, kde sa postaví proti svojim bývalým nadriadeným a stáva sa vodcom vzbúrencov. (TV Dajto)

KafuR

Ačkoli Arnie hraje pouze to co obvykle, měl tentokrát štěstí a přichomýtl se k filmu, který mimo dobrý rozpočet disponoval také kvalitnější předlohou. Tento Bourneův předchůdce tak sází mimo akční pasáže také na poměrně sofistikovaný scénář a trikové efekty, které ani po mnoha letech nejsou vyložené směšné. Jinak je to lehce ujeté, lehce zkažené a okořeněné klasickým arnoldovským humorem, takže vyznavači žánru a kultu AS si určitě přijdou na své. A ti ostatní si můžou alespoň v klídku zaškrtnout zhlédnutí dalšího žánrového kultu 90. let. ()

Carthorias

LFŠ 43 (Film 7) Total Recall je srdcovka, co dodat. Film z časů kdy to měl Arnold v paži, Verhoeven v mozku a Cronenberg v nějakým hnusu co vám vyrůstá z těla. Kromě klasického nášupu Schwarzeneggerovských hlášek, velkých hlavní a té štětky co má problémy sehnat podprsenku s dostatečným počtem košíčků, dostanete i poctivou dávku Hard SF. Hlavním nosným motivem filmu totiž není :"Give this people air!", ale co je skutečnost a co je recall. Zvláštní je, že při každém dalším zhlédnutí se víc a víc přikláním k názoru, že Quaidův mozek se po zhruba páté minutě filmu proměnil v míchaná vajíčka a dále už je to jen čirá fantazie. Autoři filmu se nikdy nevyjádřili jakou verzi podporují, a to je jenom dobře, protože nám to dává záminku znovu vycestovat s Arniem na Mars. A to si pište, že bych jel hned! ()

Schlierkamp

Americké akční scifi s A. Schwarzeneggerem podle povídky od Phillipa K. Dicka odehrávající se v časově neurčené budoucnosti, kde je kolonizovaný Mars ovládán mocným Cohaagenem (R. Cox) utlačujícím obyvatele dodávkami vzduchu podmíněnými jejich poslušností. Hlavní postava Douglas Quaid je pomocí kolosální a důmyslné manipulace vyprovokován, aby odcestoval na Mars, tam se pokusil zkontaktovat hlavního představitele původních obyvatel, mutanta Kuata, a zabránil zločinnému Coohagenovu řádění. Netuší, že je obětí obrovského spiknutí, jež má za účel pouze odstranění tohoto skrývajícího se a nežádoucího vůdce opozice. Vychází najevo, že Quaidova identita je kompletně vymyšlená, neboť ve skutečnosti se jedná o Coohagenova komplice Hausera, jenž si nechal vymazat paměť a nainstaloval novou, aby Coohagenovi muže nevědomky dovedl ke Kuatovi. Divák je zpočátku různými způsoby ponecháván v nejistotě, zda zobrazovaná akce se odehrává pouze Quaidově hlavě, či se jedná o realitu. Naštěstí tato šílená konspirace splnila svůj účel pouze zčásti, neboť Quaid zabrání zpětnému vrácení do Hauserovi identity a s pomocí prostitutky Meliny (R. Ticotin) dokáže přerušit zločinné plány správce Marsu, spustí reaktor na výrobu vzduchu postavený původními obyvateli Rudé planety a osvobodí obyvatelstvo od Coohagenova teroru. V kultovním scifi plného akce, násilí, střílení a dramatických událostí se ve vedlejších rolích představila S. Stone jako Quaidova fiktivní nastrčená manželka Lori, M. Ironside coby Coohagenův hlavní likvidátor nepřizpůsobivých osob Richter či Benny, domnělý neškodný taxikář, ve skutečnosti nastrčený Coohagenův špicl v podání M. Johnsona jr. Vzhledem k tomu, že považuji akční snímek P. Verhoevena jako jedno z nejlepších scifi všech dob a jeden z nejlepších Arnoldových filmů, není třeba o hodnocení dlouho uvažovat. ()

junxi91

Na začátku to vypadá jako průměrné sci-fi, ve kterém nabouchaný stavební dělník Douglas Quaid v podání Arnieho sní o pobytu na Marsu, s čímž moc nesouhlasí jeho přidrzlá manželka v podání šukatelné Sharon Stone. A tak se rozhodne využít futuristické cestovní kanceláře, která mu implantuje vzpomínky na Mars. Bohužel, jeho mozek už jednou nové vzpomínky dostal a tak se ho "delegáti" elegantně zbaví. A pak začíná ta pravá jízda, kdy se ho všichni známí snaží zabít, včetně manželky a jediný, kdo mu pomáhá, je tajemný cizinec s kufříkem, ve kterém je spousta zajímavých hračiček a vychytávek. Třeba ten hologram, to je skvělá věc, toho bych používal na všechny nudné povinnosti, kterých se musím účastnit. Doug se dozví, že není tím, kdo si myslí, ale že je nějaký agent Houser, který kdysisloužil vládci Marsu Cohagenovi. A tak se vydává na čtvrtou planetu (vtipná scéna na letišti v masce postarší ženské), a ta pravá akce začíná, šílení taxikáři, mutanti, degeneráti, obzvláště mě zaujala kurvička s třemi kozami. Arnold je samozřejmě neohrožený akční hrdina a ani ocelové vrtáky mu nijak neodřou jeho titanové bicáky a tricáky. A ten konec, to bylo něco úžasného, protože myšlenka terraformace Marsu je postupně stále aktuálnější a třeba se jednou dočkáme další obyvatelné planety. Za mě tedy super, nostalgie, devadesátky, Arnie, mutanti, ale trochu komplikovaný děj, a mě prostě u filmu přemýšlet moc nebaví, obzvláště s THC v krvi. ()

chlebos

Tece tam hodne krev, porad se strili a navic si myslim ze arnold sedi na konci v recallu. Proste klasika na ktere je trochu znat zub casu. ()

messi@h

Tenhle komentář píšu poté, co jsem viděl jinou adaptaci P.K.Dicka - Temný obraz (2006). Total Recall ve srovnání s ním vychází jako jednoznačný vítěz. Dokazuje, že když chcete zachytit paranoiu Dickových knih, můžete se kupodivu úplně vykašlat na formu a natočit film klidně i jako adrenalinovou akčňárnu. Když jste ale dobrý režisér a máte dobrý scénář, tu paranoiu tam stejně propašujete a to víc než úspěšně. Kdo z diváků dokáže po shlédnutí Total Recallu odpovědět na otázku - odehrávalo se to jen v mozku hlavního hrdiny nebo se to dělo ve skutečnosti? Pokud to byla skutečnost - proč na začátku filmu v Recallu tak přesně hrdinovi předpověděli, co zažije? Proč byl obrázek virtuální dívky, kterou si pro svou "dovolenou" vybral, totožný s dívkou, kterou pak skutečně potká? Proč je skutečnost tak bombasticky neuvěřitelná ("...a nakonec zachráníte celý Mars."). Total Recall samozřejmě nedosahuje kvalit Blade Runnera, ale je to skvělý film. ()

Sosak

Nečekaně nápaditý a lehce nadčasový sci-fi snímek s Schwarze-neggrem v hlavní roli. Triky v dnešním měřítku působí víceméně směšně, ale vynahrazuje to brilantní příběh a řada novátorských nápadů, které film zachraňují od zabředání do vyjetých sci-fi kolejí. ()

Wencek

Jeden z nejlepších Arnoldovo filmů (další jsou pro mě Bežící muž a Terminátor 1 a 2). Dobře udělaná sci-fi s docela zamotaným dějem. Mnoho mutantů a spousta akci podporovaná i dobrým humorem. Dobře zpracováno. Prostě klasika. ()

SMJSmoK

Na svou dobu super zpracování, skvělý herecký výkony, skvělá atmosféra a skvělá hudba. Všechno to podtrhuje to, že celej film přemejšlíte nad tim, jestli je to doopravdy nebo ne ("důkazů" pro obě možnosti jsem tam našel dost :) ) ()

artuš

Docela dobré akční-scifi. Pěknými efekty. Má vše co má mít správný akční film: munice lítá vzduchem, mrtví překračují deset za film, krev teče proudem. Prostě pěkný film. I když od jeho tvůrců moc nečekal, velmi milemě překvapily, hlavně výběrem hlavního hrdiny, A. Schwarzeneger má něco do sebe. ()

ecis

Akcna klasicka Schwarzeneggerovina v jeho najlepsich casoch. Bohuzial nikdy som nevidel nic zaujimave na tomto “hercovi”. Mozno keby namiesto neho bol niekto iny, pridal by som aj o hviezdicku viac, pretoze pribeh je celkom zaujimavy s dnes uz niektorymi kultovymi scenami a specialnymi efektmi. Ale takto to je len obycajny scifi-akcny film. Tretia hviezdicka je pridana len z nostalgie z detstva. ()

waska

Asi druhý nejlepší Arnoldův film. Akční sci-fi pecka doplněná skvělým Michaelem Ironsidem a pěknou Sharon Stone. Zajímavě laděný příběh, se skvělými triky ( na svojí dobu ) a výbornou hudbou od Goldsmitha. Některé mutanty v čele s Kuatem, bych potkat vážně nechtěl ...:) ()

Ceberus

Verhoevenův styl mi prostě moc nesedí. Má výborné nápady, ale pak je vždycky zfilmuje tak nějak divně po svém. :-P Na druhou stranu by pak možná ty filmy skončily někde v propadlišti průměrnosti a ne jako legendární snímky. :-) ()

Psycho.R

Knižní předloha je zajímavá stejně jako tento film, ale cosi ve mě říká, že to není uplně to pravé. Jako milovník knih P.K.Dicka preferuju Minority report. ()

vincchuppo

Paul Verhoeven režíruje tak, jak to umí, neopakovatelně, surově a skvěle. Arnold Schwarzenegger hraje hlavní roli Quaida, na kterou se výborně hodí. Film je natočen na náměty povídky Phillipa K.Dicka z roku 1974. A celkově to působí skvěle! Máte rádi sci-fi a drsnou akci, co si nebere servítky? Total Recall musíte vidět! ()

Kingjiri

Vždycky, když Verhoeven natočí akční scífko, stojí za to. Tentokrát měl k dispozici i legendárního Arnolda, kterej tu jako tradičně vyškolí všechny padouchy, co se na něj třeba jenom blbě podivaj. Role bývalýho agenta Arnoldovi sedla jako hrnec na prdel. Scénář byl slušnej, měl určitý béčkovější parametry, ale zase to byla dobrá a oddechová zábava. Opomenout nesmim ani dostatek solidně nakroucený akce, na svojí dobu parádní triky a hudbu od Goldsmitha. Začátek devadesátek byly ještě doby, kdy se na nějakej rating vůbec nehledělo, takže se tu nešetří ani drsnějšíma krvavýma scénáma (uřízlý ruce apod.). U mě spokojenost, čtyři silnější hvězdy. ()

7. ročník sci-fi festivalu Future Gate je tu

7. ročník sci-fi festivalu Future Gate je tu

22.01.2020

Největší český festival sci-fi filmů a kultury Future Gate divákům přinese řadu nových oceňovaných snímků (Malý Joe, Vivárium, H0use), které budou soutěžit o hlavní cenu festivalu, ale i nesmrtelné… (viac)

Paul Verhoeven točí lesbický thriller

Paul Verhoeven točí lesbický thriller

08.08.2018

Režisér Paul Verhoeven (RoboCop, Hvězdná pěchota) se do paměti filmových fandů nadosmrti zapsal jako autor kultovních pecek Total Recall s Arnoldem Schwarzeneggerem či erotického thrilleru Základní… (viac)

Vin Diesel si zahraje Bloodshota

Vin Diesel si zahraje Bloodshota

09.03.2018

O comicsovém nakladatelství Valiant Entertainment jste možná nikdy neslyšeli. Podobně jako Marvel a DC ale má svůj propojený vesmír s tisícovkami postav, který se teď převádí na velké plátno.… (viac)

Remake Hvězdné pěchoty upustí od satiry

Remake Hvězdné pěchoty upustí od satiry

06.01.2014

Paul Verhoeven dal světu trojici výjimečných akčňáků – Total Recall, RoboCopa a Hvězdnou pěchotu -, které díky kombinaci satirického nadhledu a brutální akce těžko někdy upadnou v zapomnění. Bohužel… (viac)