Príbeh akčného sci-fi filmu sa odohráva v 21.storočí. Stavebného robotníka Douglasa Quaida /Arnold Schwarzeneger/ prenasledujú nočné mory, v ktorých sa mu zdá, že nie je tým, za koho sa považuje. V skutočnosti je to tajný agent vyslaný z Marsu, disponujúci dôvernými informáciami, ktoré mu však boli vymazané z pamäti. Doug sa po nejakej dobe vracia na Mars, kde sa postaví proti svojim bývalým nadriadeným a stáva sa vodcom vzbúrencov. (TV Dajto)

funkyshit

Parádní sci-fi ze staré školy, pro mě nekorunovaný král v tomto žánru (dosud jsem však neviděl Blade Runnera). Philip K. Dick dokáže na čtenáře dokonale přenést svou paranoidní schýzu, ze které běhá mráz po zádech a Paul Verhoeven ji dokazal převést na filmové plátno neméně skvěle. Sci-fi se pro mě rovná temná vize budoucnosti a toho, dle mého názoru, lze dosáhnout pouze poctivě budovanou atmosférou. Tedy přesně tak, jak je tomu v tomto filmu. Všem těm, kteří zatím neviděli, doporučuju! ()

Belerofon

Další "hra" s paměťovými obvody lidského mozku podle Dicka, tentokrát na Marsu a s Arniem. Trikově pořád dobré (někdy skutečně úsměvné) a troška humorných hlášek..Klasika žánru a jeden z těch opravdu dobrých Arnieho filmů.... ()

kanalek

Kultovní sci-fi, kterou jsem poprvé viděl snad v 10 letech a strašně jsem se bál.Na pěkných pár let jsem na film zapomněl a když jsem se na něj nedávno několikrát za sebou podíval, cítil jsem stejné nadšení jako tenkrát.I když technologie postoupila strašně moc dopředu, efekty ve filmu mě pořád bavěj a na svém kouzlu neztratily ani bod.Celková vize budoucnosti v tomto filmu se mi líbí a navíc si myslim, že jde o nejlepší film s Arnoldem.Až jednou budu mít syna a bude mu 10 let, tenhle film mu pustím:) ()

MAST3R

Narodil jsem se když to vznikalo. A když jsem se na to jako několikaroční chlapec díval, strašně šíleně moc se mi to líbilo ačkoli jsem absolutně nechápal o co v tom běží a to dosti dlouho, snad ani teď :D. Skvělé akční sci-fi s Arním. Na svou dobu a tu přítomnou je to pořád kurevsky dobré. 90% ()

Nut

Klasický film mého dětství, hodnocení zřejmě bude poněkud zkreslené zidealizovanými vzpomínkami, kdo ví. Určitě jde ale o jeden z nejlepších Árního snímků. ()

KKOALA

Kultovní sci-fi ke kterému mám velice vřelý vztah. Verhoeven měl točit jen sci-fi! To se opravdu povedlo! Žebříček : 1. Total Recall 2. Hvězdná pěchota 3. Robocop ()

JP84

Realita nebo sen?To opravdu nevím.Zato vím,že tento snímek stárne mnohem rychleji než je zdrávo.Dokonce mi připadá,že už musel být starý v době premiéry,protože z většiny vypadá jako z první poloviny 80.let. ()

Scaevola

Akční tvrďárna se Schwarzeneggerem - co víc je potřeba dodávat? Tak se ale musí i k filmu přistupovat a divák je nucen zcela rezignovat na cokoli hlubšího, než je pobavené sledování s napětím. Jen taková malá rýpnutí, která úplně nesouvisí: Fyzika se tvůrcům ztratila někde cestou (Co třeba menší gravitace Marsu?) a konečně jsem pochopil, že americkým puritánům vadí odhalená přirozená ňadra, ale trojice zmutovaných ne. ()

Thorgerda

Pro mne další film-kult. Jak už tu kdosi zmiňoval, spolu s Blade Runnerem nejlepší adaptace P. K. Dicka, a pro mne jeden z nejlepších sci-fi filmů vůbec. ()

Jamall

Zvláštní sci-fi. Asi by to chtělo jiného herce, protože Arnie mi se vůbec nezapadl a celkově mi to přišlo většinu času průměrné. ()

vofo

Vynikající záležitost, která neztrácí nic, ze svého lesku i v roce 2013. Skvěle napsaný příběh, výborně zahrané a zrežírované. Verhoeven je nekompromisní se svou vizí Marsu a našeho světa v budoucnu, což už dokázal u Robocopa. ()

wick

Jedna z mála výborných adaptací Philipa Dicka, a kde zapadá dobře i Arnoldovo "(ne)herectví". Hodnocení zvyšuje též srovnání s nepovedeným remakem. ()

Eldrazi

Když to porovnáte s tím nový Total Recallem, tohle je daleko lepší, sice tam nejsou tak vypilované efekty jako v tom novým ale herecký výkony Arnolda a ostaních to dorovnávají. :) je to pecka strá dobrá Sci-Fi :) ()

kacer4

Ku koncu to už začalo byť trochu zdĺhavé a veľké finále bolo odlišné od mojich predstáv ale aj tak ma film potešil. A Quaid je asi nalepšie tráfajúci strelec. ()

7. ročník sci-fi festivalu Future Gate je tu

7. ročník sci-fi festivalu Future Gate je tu

22.01.2020

Největší český festival sci-fi filmů a kultury Future Gate divákům přinese řadu nových oceňovaných snímků (Malý Joe, Vivárium, H0use), které budou soutěžit o hlavní cenu festivalu, ale i nesmrtelné… (viac)

Paul Verhoeven točí lesbický thriller

Paul Verhoeven točí lesbický thriller

08.08.2018

Režisér Paul Verhoeven (RoboCop, Hvězdná pěchota) se do paměti filmových fandů nadosmrti zapsal jako autor kultovních pecek Total Recall s Arnoldem Schwarzeneggerem či erotického thrilleru Základní… (viac)

Vin Diesel si zahraje Bloodshota

Vin Diesel si zahraje Bloodshota

09.03.2018

O comicsovém nakladatelství Valiant Entertainment jste možná nikdy neslyšeli. Podobně jako Marvel a DC ale má svůj propojený vesmír s tisícovkami postav, který se teď převádí na velké plátno.… (viac)

Remake Hvězdné pěchoty upustí od satiry

Remake Hvězdné pěchoty upustí od satiry

06.01.2014

Paul Verhoeven dal světu trojici výjimečných akčňáků – Total Recall, RoboCopa a Hvězdnou pěchotu -, které díky kombinaci satirického nadhledu a brutální akce těžko někdy upadnou v zapomnění. Bohužel… (viac)