Príbeh akčného sci-fi filmu sa odohráva v 21.storočí. Stavebného robotníka Douglasa Quaida /Arnold Schwarzeneger/ prenasledujú nočné mory, v ktorých sa mu zdá, že nie je tým, za koho sa považuje. V skutočnosti je to tajný agent vyslaný z Marsu, disponujúci dôvernými informáciami, ktoré mu však boli vymazané z pamäti. Doug sa po nejakej dobe vracia na Mars, kde sa postaví proti svojim bývalým nadriadeným a stáva sa vodcom vzbúrencov. (TV Dajto)

Wormboy

Dnes uz absolutna klasika akcnej scifi, ktora nadalej zaujme svojim rychlym spadom, super maskami a genialnym Arniem, ktory hlaskuje ako malokedy predtym a vlastne aj potom. Verhoeven natocil na svoju dobu velmi podarenu adaptaciu poviedky Phillipa K.Dicka. ()

zette

Nedivim se, ze pro spoustu scifi maniaku je toto skvely film, ja jsem se ale neskutecne nudil a v 95. minute jsem to nevydrzel a musel vypnout, coz bezne nedelam. Proti gustu ale... Urcite to neni spatne natoceny film, ne vsak pro vsechny. Taky usmevne bylo, jak maji lide v roce 2084 chodit oblekani, za ty jejich hadry by se uz dnes stydeli i na Ukrajine, jedine, ze zase nejaka retro moda:-)! ()

pakobylka

Buďto ten nejbáječnější dobrodružný sen nebo ta nejinfarktovější krvavá realita … podle toho, jak se to vezme. Na co si vsadíte ? Každopádně se jedná o správný adrenalinový akční nářez, který (s ohledem na rok vzniku) disponuje vynikajícími triky - a role Douglase Quaida je Arniemu šitá na míru … troufám si tvrdit, že mu sluší nesrovnatelně víc nežli pozdější post guvernéra ... ;-) ()

campix

'' Drahoušku, že mě nezabiješ. Buď rozumný, přece jsme manželé. Tak je to rozvod ! To byla tvá manželka ? Taková mrcha! '' Verhoeven je skvělý režisér a Total Recall to jen dokazuje. Ve své době jedinečný kousek, který ani během let neztratil na své atraktivnosti a zábavnosti. Kalifornský guvernér je správně nařachaný a hlášky metá stejnou kadencí jako kosí své nepřátele. Verhoeven připojil zajímavý futuristický námět. Skvělé masky, triky a zajímavě propracovanou společnost. Zároveň dokáže vymáčknout veškerý sex-appeal z Sharon Stone, která se tak stává třešničkou na dortu Total Recall. Bohužel se docela bojím remaku, který je plánován na rok 2012. Alternativy: Běžící muž, Moon , Pátý element. ()

Martrix

P.K Dick je můj nejoblíbenější autor sci-fi. Jeho nápady jsou neotřelé a natolik nosné, že lze na jedné krátké povídce vystavět i film. A dokonce je ten nápad tak dobrý, že se ani troubům, jakými Ronald Shusett a Gary Goldman nepochybně jsou, nepodařilo scénář doprasit na úrověň megakraviny. Jejich "invence" udělala ze závěru filmu nehoráznou blbost, přesto nemám problém vysolit vyšší hodnocení. Jednoznačné klady filmu jsou režisér, na tu dobu velmi dobré triky a vlastně i ten Arnold. Rozhodně patří TR k těm málo filmům, které tvorbu P.K Dicka nesráží. ()

necisty

Jako ono to fakt není špatný film i po tolika letech. Sice se mi občas nelíbily bojové scény, ty mohly být víc promakané, i Švancík v nich vypadal jako neohrabaný školáček, ale děj, herecké kvality a Sci-Fi nádech na tu dobu zpracovaný na výbornou. ()

Juto

Špičkový akčný film, ktorý je skvelo urobený, a s toľkými nápaditými bonusmi, nečudo že sa stala z nej klasika. 9/10 ()

PavelVanekArt

Jeden z nejlepších filmů Schwarzeneggera a Verhoevena (spolu se Starship kurva Troopers). Cyberpunkové sci-fi, kde nic není jak se zdá a Arnold likviduje, co mu pod kladiva přijde. Vynikající kulisy, masky a odlehčený storytelling z toho dělá kultovní film počátku 90' let a ani teď neztrácí nic na lesku. 5* a.k.a 90% ()

mortak

Skvělý nápad je bohužel jen záminkou k nejbéčkovatějšímu béčku konce dvacátého století. Verhoeven ho zneužil, aby stavebním dělníkům (všeho věku, všech povolání, od vysokoškoláků po dělníky) poskytl pomocí svého filmu Total Recall, protože se stanou tajnými agenty, budou o ně bojovat blondýnky s brunetami, zachrání Mars a tak dále, a tak dále. Místo inteligence pak film zaplňují infaltilní fórky typu třetího ňadra. Tak dobrá výchozí myšlenka si takové zpracování nezasloužila. ()

Jermann

Jedině Philip K. Dick dokáže ve svých konspiračních sci-fi příbězích navodit tak dokonalou paranoidní atmosféru, kdy čtenář nebo divák spolu s hlavním hrdinou netuší až do samého konce, co je vlastně skutečnost. TOTAL RECALL je přesně ten případ, kterému Paul Verhoeven navíc dodal parádně komiksový, béčkem zavánějící akční kabát. Právě díky tomuto zařazení je možné filmu odpustit vcelku legrační papundeklovou výpravu a pár naprosto nelogických prvků - například stavbu budov na Marsu bez použití bezpečnostního neprůstřelného skla považuji za hrubý inženýrský nedostatek. Na 43. filmovce v Uherském Hradišti jsem měl tu kliku vidět TR hezky na plátně a snad i v den Arnoldových 70tin. Tož ať žije :-) ()

c.tucker

Ty vole! Já stále nevím na čem jsem. Jestli to skončilo tak či tak. Jelikož některé věci hrají znatelně pro jednu variantu a jiné zase pro variantu druhou. Takové filmy mám velice rád a obzvlášť s Arnoldem a od Verhoevena. Dříve jsem si byl jistý jak to dopadlo, ale jak jsem si to znovu rekapituloval před remakem z roku 2012, tak po hlubším zamyšlení jsem na tom, co jsem psal na začátku. ()

WolfR

Total Recall je velmi bizardní a brutální filmeček se zajímavým příběhem, perfektní akční stránkou, kde hlavní úlohu hrají bicáky Arnolda Schwarzeneggera a krásnou vražedkyní Sharon Stone. Slušelo by se ještě vyzdvihnout vizuální efekty, silné 4 hvězdy. ()

Icefist

Stará dobrá oldschool akce s mladym Arnym v plný síle a ještě mladší, v té době zatraceně sexy Sharon. Krev je rudá, tekutá a všude jasně viditelná, nikdo se s ničim nemaže a tak to má bejt. Takhle to v roce 1990 chodilo a přestože se najde i nejeden ten nesmysl (např. vojáci v kruhu střílející na hologram aniž by se kosili navzájem), dám této klasice 80 %. Oblíbená část- "Tak mě žaluj, vole." ()

dr.fish

Musím říct, že jsem si ten film pamatoval jako velmi průměrný biják. Dnešní, pro mne po dvanácti letech obnovená premiéra, mne velmi potěšila. Jedná se o kultovní béčko, Arnoldova téměř nejlepší role a vůbec po všech stránkách drsné a zábavné. Všechno tak příjemně černobílé, Verhoeven točil s nadhledem. 80% ()

BoXBe

Klasika non-plus ultra, které se horko těžko může podařit oslovit současného diváka, tak jako nás kdysi, když Arnold probíhal rentgenem, skenoval trojprsí mimozemšťanky a rozebíral svou hlavu jako hlavovam. Dodnes to má ucelenější příběh než řada CGI bláta v kinech. ()

majo25

Aj po rokoch si udržalo toto scifi svoju sviežosť a napätie. Na svoju dobu premakané (až prelomové) triky a masky - ešte poctivé old schoolové, žiadna 'počítačovina'. Arnie je ťahákom - nielen v akcii, súbojoch (jeden na jedného, jeden na všetkých), ale aj hláškach a pár trilerových prvkoch. No a Sharon Stone nevyzerala nikdy tak sexi na filmovom plátne, ako práve tu. ()

TomPrusik1

Jedna z dalších sci-fi klasik, která mě dlouhou dobu míjela a poprvé jsem ji uviděl až více než 30 let po jejím vzniku. Hodnotím tedy dle současného oka diváka. Na prvním místě je nutné vyzdvihnout efekty a zpracování, které stále vypadají velmi slušně a vůbec neurazí. I když z některých se budu muset ještě nějakou dobu muset vzpamatovat (žena, co má tři prsa a některé nehezké obličeje prostitutek z Marsu). Po stránce děje film šlape hezky od začátku a bez nějakého velkého mazání medu kolem huby rovnou vypráví příběh. Bohužel jsem čekal něco trochu promyšlenějšího, než jen hledání svého pravého ,,já" a zdrhání a zabíjení zlých lidí (což je asi hlavní důvod, proč dávám dvě hvězdy dolů). Osobně nejsem nějaký velký fanda Arnolda, ale tady mi vůbec nevadil a to proto, že nehraje svalnatého bezmozka. Přestože mě prostitutky a věštkyně z Marsu svou krásou zrovna dvakrát neoslovily (což byl nepochybně záměr tvůrce), musím říct, že Sharon Stone je fakt kočka a na celkem malém prostoru uměla zamotat hlavu Arnoldovi a divákovi velmi dobře. Suma sumárum: pro současného diváka jde stále o slušný film, který neurazí, pobaví hláškami. Hlavní slabinou je ale děj, od kterého jsem čekal nějaké větší rozuzlení. 65% ()

SeanLSD

Jedno z najosobitejších bizarných veľkoefektných sci-fi, čo kedy vzniklo. Geniálneho Dicka prevetral neuveriteľný Verhoeven. "Vezete na Mars nějaké ovoce nebo zeleninu ? " "Dva týdny." ()

tom88

Poriadny sci-fi akčňák, ktorému nechýba dej ( miestami až moc prekombinovaný), akcia, nápady, originalita. Brutálnymi prestrelkami tu tiež nešetrili. Arnold strieľa ako John Rambo. Natočené je to dobre na tú dobu, aj keď už vznikal Terminátor 2, ktorý zatienil všetko čo sa dalo. Podobných sci-fi by malo vznikať oveľa viac, veď sci-fi a fantasy sú nevyčerpateľné žánrové zdroje. Chcelo by to nový podobný film s novým podobným akčným hrdinom. 75% ()

7. ročník sci-fi festivalu Future Gate je tu

7. ročník sci-fi festivalu Future Gate je tu

22.01.2020

Největší český festival sci-fi filmů a kultury Future Gate divákům přinese řadu nových oceňovaných snímků (Malý Joe, Vivárium, H0use), které budou soutěžit o hlavní cenu festivalu, ale i nesmrtelné… (viac)

Paul Verhoeven točí lesbický thriller

Paul Verhoeven točí lesbický thriller

08.08.2018

Režisér Paul Verhoeven (RoboCop, Hvězdná pěchota) se do paměti filmových fandů nadosmrti zapsal jako autor kultovních pecek Total Recall s Arnoldem Schwarzeneggerem či erotického thrilleru Základní… (viac)

Vin Diesel si zahraje Bloodshota

Vin Diesel si zahraje Bloodshota

09.03.2018

O comicsovém nakladatelství Valiant Entertainment jste možná nikdy neslyšeli. Podobně jako Marvel a DC ale má svůj propojený vesmír s tisícovkami postav, který se teď převádí na velké plátno.… (viac)

Remake Hvězdné pěchoty upustí od satiry

Remake Hvězdné pěchoty upustí od satiry

06.01.2014

Paul Verhoeven dal světu trojici výjimečných akčňáků – Total Recall, RoboCopa a Hvězdnou pěchotu -, které díky kombinaci satirického nadhledu a brutální akce těžko někdy upadnou v zapomnění. Bohužel… (viac)