Príbeh akčného sci-fi filmu sa odohráva v 21.storočí. Stavebného robotníka Douglasa Quaida /Arnold Schwarzeneger/ prenasledujú nočné mory, v ktorých sa mu zdá, že nie je tým, za koho sa považuje. V skutočnosti je to tajný agent vyslaný z Marsu, disponujúci dôvernými informáciami, ktoré mu však boli vymazané z pamäti. Doug sa po nejakej dobe vracia na Mars, kde sa postaví proti svojim bývalým nadriadeným a stáva sa vodcom vzbúrencov. (TV Dajto)

lxbch

Na druhý pokus jsem tomuto filmu musel dát plný počet, protože sledování Totall Recall si vždycky vychutnám. Očaruje mě zvláštní atmosférou Marsu, která je naprosto úžasná. Zrovna přemýšlím nad mým soukromým žebříčkem zpracování Dickových novel a asi bych to viděl: 1. Blade Runner 2. Totall Recall 3. Minority Report ()

Skleni

V istom nešpecifickom ponímaní je tento film kultový. V istom smere je to hnus. A zas v ďalšom je to perfektné sci-fi. Vyberte si. Podla mňa všetko v jednom. 68% ()

emdvojka

Musím povedať, že stále to asi ešte hľadám...viete ten elán akým hodnotíte a komentujete tento film....prečo ho stále neviem nájsť?!! ()

Filmárik

Výborný príbeh podľa Dicka sa pomocou Verhoevena mení na jazdu natočenú tak naturalisticky ako to len v Hollywoode v roku 1990 bolo možné a teda plnú vyprázdnených zásobníkov, hektolitrov krvi, skvelých kulís a gore masiek ( obzvlášť v marťanskom bordeli sa vybláznil statočne ) , celkom slušných efektov ale hlavne nezabudnuteľných Arnoldových " áshoľ " či " buľšit". Total Recall je v celku veľmi slušná prehliadka filmárskej zručnosti hlavne čo sa technickej stránky filmu týka jej nieje čo vytknúť ale žiadne háj sáj-fáj sa nekoná hoci príbeh je práve na to ako stvorený. ()

Torgal

Neuveriteľne brutálny a násilný film, ktorý je ale aj neuveriteľne napínavý a skvele natočený. Hlavnú zásluhu na kvalitách tohto snímku má scenár napísaný podľa krátkej poviedky P. K. Dicka - je typicky dickovsky originálny a paranoidný s nejednoznačným koncom a zaujímavými dejovými zvratmi. K dokonalosti chýbajú len menej papundeklové kulisy a zopár kvalitnejších trikov. 8+/10 ()

Stíba

Sci-fi po Verhoevenovsku. Osobitá, živelná a nezaměnitelná akční futuristická magořina s Arniem a Sharon v nejlepších letech. ()

Eilean Donan

Vravím si, keď tak ľudia odsudzujú (vtedy) ešte nerealizovaný filmový remake, tak ten originál musí stáť za to. Remake som síce ešte nevidela, ale rozhodne to nemôže byť horšie ako toto. Pre mňa rozhodne. A to som bola maximálne otvorená možnostiam aké so sebou prináša sci-fi žáner. Nuž, nedočkala som sa ani - ani. A tie nevýrazné herecké blamy, to aj v pilcherovkách vedia nahodiť lepší pohľad. Sklamanie ako hrom. PS: hrozitánske poňatie zlosynov (konkrétne jedného vykonávateľa zlovôle) ako chlapíkov s orieškovým mozgom, bez štipky rozumu, kreatívnosti... (aj barbie by vyhrala) - guľka do čela. ()

PEZ

Scifi klasika, ktora ostala skvelou dodnes. Triky, ktore boli ocenene Oscarom sice uz dnes posobia miestami smiesne, na druhu stranu maju svoje caro a nahrada CGI realnymi babkami potesi. Schwarzikovi padla rola ako usita. Film vyvazene kombinuje scifi, akciu, komediu, thriller a ako bonus pridavaju nejednoznacny koniec, ktory nuti neustale rozmyslat, ako to vlastne bolo. Bol Douglas Quaid Hauserom? Bol cely film skutocnou realitou alebo len virtualnou v Total Recall? Thumbs up! ()

tranquill

"Vezměte si dovolenou od sebe!" Arnold a Rachel v závěrečných sekvencích jsou opravdu "krasavci" :-))) Každopádně tohle je klasika mého mládí a i po letech jsem si tuto akční sci-fárnu užil. Výborný příběh, kvalitní zpracování a speciální efekty, prostě Verhoevenův vrchol, ať se instinktivní Sharon nezlobí... (ostatně i zde zanechala výraznou stopu :-) ()

7. ročník sci-fi festivalu Future Gate je tu

7. ročník sci-fi festivalu Future Gate je tu

22.01.2020

Největší český festival sci-fi filmů a kultury Future Gate divákům přinese řadu nových oceňovaných snímků (Malý Joe, Vivárium, H0use), které budou soutěžit o hlavní cenu festivalu, ale i nesmrtelné… (viac)

Paul Verhoeven točí lesbický thriller

Paul Verhoeven točí lesbický thriller

08.08.2018

Režisér Paul Verhoeven (RoboCop, Hvězdná pěchota) se do paměti filmových fandů nadosmrti zapsal jako autor kultovních pecek Total Recall s Arnoldem Schwarzeneggerem či erotického thrilleru Základní… (viac)

Vin Diesel si zahraje Bloodshota

Vin Diesel si zahraje Bloodshota

09.03.2018

O comicsovém nakladatelství Valiant Entertainment jste možná nikdy neslyšeli. Podobně jako Marvel a DC ale má svůj propojený vesmír s tisícovkami postav, který se teď převádí na velké plátno.… (viac)

Remake Hvězdné pěchoty upustí od satiry

Remake Hvězdné pěchoty upustí od satiry

06.01.2014

Paul Verhoeven dal světu trojici výjimečných akčňáků – Total Recall, RoboCopa a Hvězdnou pěchotu -, které díky kombinaci satirického nadhledu a brutální akce těžko někdy upadnou v zapomnění. Bohužel… (viac)