Príbeh akčného sci-fi filmu sa odohráva v 21.storočí. Stavebného robotníka Douglasa Quaida /Arnold Schwarzeneger/ prenasledujú nočné mory, v ktorých sa mu zdá, že nie je tým, za koho sa považuje. V skutočnosti je to tajný agent vyslaný z Marsu, disponujúci dôvernými informáciami, ktoré mu však boli vymazané z pamäti. Doug sa po nejakej dobe vracia na Mars, kde sa postaví proti svojim bývalým nadriadeným a stáva sa vodcom vzbúrencov. (TV Dajto)

Wysch

Tohle je prostě výborně vymyšlený příběh, v němž by se sice dalo více operovat s tajemnem "vzpomínky × realita" (Dickovu předlohu neznám, bohužel), ale i tak patří Total Recall k tomu nejlepšímu sci-fi, které byly kdy natočeny. Papundeklové interiéry, hranatá vozítka, svalnatý Schwarzenegger a móda konce osmdesátých let bohužel vizuál trochu shazují, ale taková už je holt daň době, kdy tenhle nenásilně násilnickej snímek vyšel. Jak znám Dicka, Quaid, byl určitě tintítko a introvert, ale tady je to jeden z mála filmů, v němž Arnold nevadí. Chvalme Verhoevena, že se nesral se zobrazováním násilí. ()

kobejn

stará dobrá scifi...viděno x krát, naprostá klasika, Verhoeven je rozhodně originální vizionář, a zde se vyřádil do sytosti, nesmrtelný film. ()

Praxis

Vau, jeden z nejlepších Arnyho výkonů a filmů. Po Termouších je Total Recall jednoznačně skvělým příběhem z poměrně daleké budoucnosti... ()

Ellmariachi

Tenhle film je nadčasovej. Má totiž obrovskou dávku štěstí. A to hned několikrát. Za prvý je to sakra dobrá sci-fi podívaná. Za druhý v hlavní roli je big Arnie, který se vrací v plný parádě s druhou vlnou 80tkových zabijáků. Navíc je to jedna z jeho nejvýraznějších rolí vůbec. A nakonec díky katastrofální předělávce z poslední doby, můžete znovu ocenit co se povedlo skoro před čtvrtstoletím. Hlavní linie má koule i dneska. Zvraty v ději umí zamotat hlavu. Za triky se film stydět nemusí a akce až až. Ani nechápu proč jsem jako prcek Arnieho trochu víc nežral. Ale o to víc ho dneska oceňuji. 90 procent. ()

Jillen

Ten film jsem si zamiloval. Je úchylný, je akční, má skvělé herce, skvělou hudbu, boží triky, atmosféra a já nevím co ještě. Jo a ještě super zápletku, která vám poškádlí mozkové závity. Verhoeven jak má být a jeden z jeho nejlepších filmů. Dávám 90% ()

PKD

Kolega higuain to vystihl s Arnoldem...přesně! Takový Danny deVito (ne, nedělám si srandu) by byl typově přesnější. Pokud to a typicky zvýrazněné tzv Verhoevenské násilí (které se samoz. v Dickových pracech téměř nevyskytuje) pominu, tak vyzdvihnu naprosto přesný vizuál (tak já totiž vidím 90% jeho tvorby). Samozřejmě jen pro ty,co mají načteno opravdu hodně (přip. vše).Ti, co neznají nic, nebo málo a v př. filmů max.Blade Runner +další 2 , 3 ´´adaptace´´ tak tuhle část přirozeně nepochopí. Hudba je samoz. na 100% a Botinovy praktické (nejsme ještě v éře digibordelů, jasný?) efekty jsou dodnes....žůžo. Viz.např. korpulentní dáma na celnici na Marsu.;-) Jen zmíním, že motiv falešné manželky pochází z povídky...Únikový Syndrom a v tomto filmu jsem našel ještě další povídky. Základní kostra zůstala zachována, ovšem opravdu jen skelet. Pokud by to vzniklo dle samotné předlohy (která je o 100% lepší a šílenější, než tento scénář) a bez kulturisty, tak by na to samoz. v 90tkách, nikdo nešel. Tedy, skoro nikdo. Jako 50 min. do nějaké tv antologie...jak dělané. P.s. a ano, považuji za nutné zmíniti na závěr, že konec beru tak, jak by měl dle logiky, býti brán. Páč, pokud bych přijmul tezi jednoho z autorů námětu, že nejde o sen/implantát (páč prý divák nehce aby Arnold snil, stupidní argument, což????), tak by se jednalo z pohledu žánru SF filmů o jednu z největších sraček v dějinách. Asi tak. A komu to vadí jako mě, ruce pryč od comicsového pokr. které potvrzuje a vychází z onoho dementního předpokladu, že Mars má během pár minut, modré nebe a dýchatelnou atmosféru. :-/ Pokud se totiž nad tím trochu zamyslíte, tak uzříte, že se zde stalo doslova vše, co si pan Quail (skutečné jméno z předlohy) zaplatil. A tím pádem, jde o výborný film, který pohříchu postrádá vlastně pointu, což povídka má. Ale ve výsledku to zase tolik neva. 2. filmová verze (byť si i já, ji občas pustím) již s PKD nemá společného prakticky...nic. Jde jen o parazitování na díle, vyjímečného autora, který předběhl všechny své kolegy z branže o dobrých 50 let. ()

zipper111

Parádní scifárna s vynikájícím, americko-rakousky mluvícím Arniem. Příbeh je originální, závěrečná zápletka je hodně ujetá, ale mě se to líbilo. Nejvíc mě ale dostaly efekty, třeba skoro na konci, když se Arni a ta baba "dusí" až jim lezou oči z důlků, to jsem se fakt musel nahlas smát. Je to klasika, která si určitě svojí pověst zaslouží. Ale mezi náma, já bych mnohem radši bral Sharone Stone, tý to neskutečně slušelo. Total Recall je vynikající záležist, stará jako jsem já. To jí ale v dnešní době vůbec nesráží, naopak, rúzné efekty vypadají reálněji než některé dnešní počítačové... Verhoeven je opravdu nechuťák, některé části filmu jsou víc než nechutné... A ne, tří prsá mutantka mě doopravdy nebere:) ()

erased

Přestože jsem tento původní Total Recall viděl nesčetněkrát a je pro mě jednou z posledních osmdesátkových akčních legend, chybám se v něm nedají ignorovat. Dickova vynikající předloha je ve filmu rozpracována v dobře fungující konspiraci, kde se díky mutantům z Marsu i různým technologickým vychytávkám mohli úchylně vyžít tvůrci vizuálních efektů, ALE! Verhoevenova režie funguje, napětí nechybí ani dnes, jenže v příběhu přímo překáží ty vtípky a hlášky, bez kterých se akce v osmdesátých letech bohužel neobešla. Stejně tak se tyto filmy neobešly bez akčního hrdiny, a Arnold se svým tupým přízvukem a ještě tupějším pohledem celý film jenom shazuje, do takové role by se totiž jednoznačně mnohem víc hodil někdo civilnější. Tyto dva zásadní nedostatky mi sice nepřekáží v užívání si filmu, na kterém jsem vyrůstal, ale retro zážitek dnes podstatně kazí. ()

gogos

vynikajícíscifi akce... Zvuky a vůbec hudba je perfektní a perfektní je hlavně Sharon... Verhoeven se tu opravdu překonává a točí jeden ze svých nej filmů. Brutal Arnie též úřaduje. Měl jsem tu čest mít půjčené DVD a jeho provedení je vstuktu perfektní.... bonusy stojí za to ;-) ()

Bat55

Nesadlo mi to. Nie je to chyba filmu, ale u mňa to jednoducho nezabodovalo. Verhoeven sa drží svojho klasického krvavého štýlu, ale u mňa je oveľa lepším filmom Hviezdna pechota. Arnolda mám veľmi rád, to práve on mi otvoril svet filmu, na jeho filmoch som vyrastal, a filmy ako napr. Predátor či Terminátor 1 a 2 sú jedny z mojich najobľúbenejších filmov. Ale tuto ma sklamal. I keď hraje tradične, ako vie, tak mi tuto jeho úloha nesadla. Plus, scenár je zaujímavý, ale to sfilmovanie je tak "o ničom". Musím to jednoducho povedať, pretože som sa dosť nudil. Na filme vidím pozitívne len pár akčných scén, námet, sčasti Arnoldovu úlohu, hlavne hláška ,,A je tu rozvod" je skvelá. Zopár skvelých trikov, ako napríklad maska s tvárou ženy, či samotný Mars bol veľmi dobre spracovaný. Ale to je všetko. Inak, je to celkom nuda, Verhoeven nám tu neservíruje žiadnu zaujimavú scénu, nanajvýš tak pozerateľnú. Pozerateľný, no ničím extra zaujimavý sci-fi film, od autora skvelého Minority Report, mal veľký potenciál. /60%/ ()

SarumanKo

Moriadne zábavná sci-fi klasika, ktorú som naposledy videl ako malé dieťa. A dnes sa mi postupne začali vynárať spomienky na mnohé nezabudnuteľné scény, ktorých má Total Recall fakt neúrekom. Že sa mi zachovali v pamäti tak dlho, vypovedá o všetkom. Nech sa totiž akokoľvek snažím nájsť nejaké nedostatky, nenachádzam ich. Ten film je perfektný! Má veľmi nápaditý príbeh a scenár, slušné masky a efekty, skvelé herecké výkony, výbornú hudbu a pevnú réžiu. Je to nadupaný, vtipný, brutálny a svojim spôsobom veľmi príjemný oldschool. (90%) ()

movieband

Milník sci-fi? To fakt ne. Ale špatný film to není. Verhoevenovu tvorbu moc nemosim, ale tohle se mi líbilo. V první řadě tu byly efekty, které byly zvládnuté na jedničku. Potom hudba, která od Goldsmithe taky vcelku dobře sedla. Herecké obsazení v podaní železného Arnieho a hereček Rachel Ticotin a Sharon Stone bylo podařené no a potom děj, který nebyl špatný. Podle mě vcelku dobré sci-fi, ale zbytečně nadhodnocované. ()

René.girl

V roce 1990 by se film určitě kategorizoval jako Akční/Dobrodružný/Sci-Fi/Thriller, ale pokud film sledujete v 21.století, tak bych přidala i kategorii Komedie (hlavně díky afektovným výkonům herců, které mě paradoxně dost bavili). Samozřejmě chápu, že ve své době byl film určitě senzací, co se vizuálních efektů týče. 70% ()

topi

Tolik nezapomenutelných scén, na který se vždycky těším : vylézající oči z důlků, bezchybná mrcha Sharon Stone, brutální přestřelka v metru, mutanti na Marsu, Kuato, gauner Cohaagen, vyndání čipu z nosu atd atd atd.....K tomu vynikající maskérská práce Roba Botina, bezchybná hudba Jerryho Goldsmithe a herecké kreace všech osob ve filmu. Když jsem ho viděl v 90. roce poprvé, byl jsem na větvi!! Do teď ho řadím mezi své nejoblíbenější filmy a proto ani remake nechci vidět, zbytečně bych byl zhnusen. Paul Verhoeven ve vrcholné tvorbě!! ()

stration

Tak má vypadat sci-fi s Arnoldem! Verhoeven dokazuje, že svižně a bez keců režírovat umí a trikaři si v té době zaslouží jedničku s hvězdičkou. ()

džanik

Kolikrát jsem ten film už viděl? Poprvé v jednom vesnickém kině. A můžu ho vidět dvakrát ročně znova a znova! (i když Sharon není zrovna můj typ) Z dnešního pohledu nám ty tehdy senzační scény a skvělé triky přijdou už zcela průměrné, nápad a strhující děj to ale má! Více podobných sci-fi! ()

salalala

Parádní snímek, který léty neztratil skoro nic ze svého půvabu. Má všechno, co má sci-fi mít: hrdinu, kterému fandíme (výborný Arnie), krásné ženy (mladá Stone fakt kočka), dobrou hudbu, kameru, charizmatické záporáky (Cox a Ironside si to viditelně užili) a solidní hlášky ("Tohle je rozvod"). Navrch se na režijní stoličku posadil totální "magor" (v dobrém slova smyslu) a předvedl něco neuvěřitelného. Verhoeven opravdu atmosféru Marsu vystihl dokonale, navíc si opět udělal legraci z amerického života (Recall, Recall, Recall) a dopřál nám pár zajímavých momentů včetně neuvěřitelných obyvatel Marsu a hlavně totálně ujeté a nehorázné přestřelky v marťanském bordelu. Konec je sice malinko přestřelený a občas logika věci uteče, přesto je Total Recall velmi dobrý film, který dostává jasné čtyři hvězdy. 80% ()

togaf

Škoda, že Arnold neumí hrát, byl by to jinak skvělej film. Efekty jsou sice k smíchu, ale zato propletenost Recall-sen versus realita je výborná. Mutanti na Marsu jsou zapamatovatelné figurky, i když jsou na plátně jen pár sekud. Oproti trikům jsou mutanti uvěřitelné zrůdičky. Prostě se mi z celého filmu líbili nejvíc :) ()

Hamaradža

Arnoldov (aaeuuuggrrrhhhauaa) prízvuk a vysoko podpriemerné herectvo + skvelý (a trošku roztomilo deravý) scenár + Goldsmithov Aliena pripomínajúci OST + 90tková hláškovosť (Consider this a divorce) + Verhoevenove gule = Jedna kultová klasika. ()

Dont

Tohle dějově hodně propletené akční scifi mě vždycky bavilo a nechá se to vidět i opakovaně. Stejně jsem si nikdy nepamatoval, jak to vlastně skončilo... Přes "hvězdné" obsazení film spíše než na herecké výkony sází na zvraty v ději, rychlé tempo a v té době slušné efekty. ()

7. ročník sci-fi festivalu Future Gate je tu

7. ročník sci-fi festivalu Future Gate je tu

22.01.2020

Největší český festival sci-fi filmů a kultury Future Gate divákům přinese řadu nových oceňovaných snímků (Malý Joe, Vivárium, H0use), které budou soutěžit o hlavní cenu festivalu, ale i nesmrtelné… (viac)

Paul Verhoeven točí lesbický thriller

Paul Verhoeven točí lesbický thriller

08.08.2018

Režisér Paul Verhoeven (RoboCop, Hvězdná pěchota) se do paměti filmových fandů nadosmrti zapsal jako autor kultovních pecek Total Recall s Arnoldem Schwarzeneggerem či erotického thrilleru Základní… (viac)

Vin Diesel si zahraje Bloodshota

Vin Diesel si zahraje Bloodshota

09.03.2018

O comicsovém nakladatelství Valiant Entertainment jste možná nikdy neslyšeli. Podobně jako Marvel a DC ale má svůj propojený vesmír s tisícovkami postav, který se teď převádí na velké plátno.… (viac)

Remake Hvězdné pěchoty upustí od satiry

Remake Hvězdné pěchoty upustí od satiry

06.01.2014

Paul Verhoeven dal světu trojici výjimečných akčňáků – Total Recall, RoboCopa a Hvězdnou pěchotu -, které díky kombinaci satirického nadhledu a brutální akce těžko někdy upadnou v zapomnění. Bohužel… (viac)