Princezná zakliata v čase 2

• Česko Princezna zakletá v čase 2 (viac)

Mladá alchymistka Amélia (Eliška Křenková) získa zakázanú magickú moc: dokáže čiastočne ovplyvňovať tok času. Zneužitie jej nových schopností ju však rozdelí v čase a Amélia zo súčasnosti sa stretáva s Améliou z minulosti, ktorá ju sprevádza na každom kroku. Navyše z dávno zabudnutej temnoty času povstane nová hrozba, alchymista zvaný Pán rún (Ján Jackuliak), ktorý túži získať kontrolu nad všetkou mágiou v Oberone. Aby to dokázal, musí Ameliu zbaviť kontroly nad časom. Amélia spolu so svojimi nerozlučnými priateľmi princeznou Ellenou (Natalia Germani) a princom Jánom z Calderonu (Marek Lambora) cestuje do magického mesta Ayra, kde sídli Spolok alchymistov, ktorý prisahal chrániť mágiu. Po jeho boku musí Amelia čeliť nielen svojmu doteraz najmocnejšiemu protivníkovi, ale aj vlastnej túžbe po zakázanej moci. (Magic Box)

Draconian

První díl byla velká paráda a překvapení.Tvůrcům jsem moc fandil, at se povede udělat dvojku. Snímku předcházela kniha, která trochu více osvětlila celý fantasy svět, ve kterém se filmy odehrávají. Nu druhý díl je tu. Tentokrát je tou "hlavní" Amélie a tvůrci se ještě více ponořili do fantasy žánru. Zpočátku film působí poněkud rozpačitě...některé záběry působí skoro amatérsky a křečovitě, stejně jako evidentní snaha být "epický". Jenže postupně se film skutečně epickým a velkolepým stává (zejména od období, kdy družina dojde do města Arya. Negativ by se tu dalo najít docela dost. Kromě již zmíněného určitě praští do očí zcela evidentní inspirace modenrími fantasy a také například Dr.Strangem či dalšími Marvelovskými filmy. Je to náhoda? Nebo není? Těch připomínek jiných filmů je tu více, ale přesto má film vlastní tvář a z mého pohledu ta podobnost není přes čáru. Naopak chválím hudbu a především skladba v podání T.Maškové je prostě skvělá. Kamera solidní, efekty průměrné...nicméně ve města Arya jsem měl dojem, že skutečně koukám na velkofilm. Bojové scény jsou však za mě spíše slabinou a zejména ty v první třetině filmu působily skoro směšně. Využití run je v fajn, ale zapůsobí především na ty, co četli knihu. Příjemný je i humor, který mi zde sedl. Příběh je prima, i když jde "jen" o to, že pán run chce sesbírat všechny (kde jsme to už jen viděli?). Potěší úloha Vojty Kotka, charakter Amélie, která musí trochu bojovat sama se sebou je pojat také solidně. Potěšilo mě, že ani ostatní postavy tu nejsou bokem a jako divák jsem měl dojem, že sleduji opravdové přátelé a fungující družinu. Rovněž ke konci filmu jsem všem opravdu fandil. Pro změnu mi ale nebyla úplně jasná motivace čarodějnice Muriel, stejně jako její odchod z příběhu. Je to zajímavý film, který mi ale udělal radost. Dá se rozhodně dost věcí vyčíst, ale já jsem prostě rád, že to dopadlo takhle. Je to prostě dobrý fantasy snímek. 80% ()

kritkMd

Od prvního dílu tak nějak bez pokroku. Navíc se zde ztratil vlastně ten hlavní prvek co dělal první film dobrým - time loop. Příběh tak lepší průměr, mohli místo pohádky natočit lepší fantasy. Eliška Křenková i pár dalších kompenzují poměrně dosti děravý scénář. Pochválit se musí prostředí, kulisy, cgi a vlastně i ta snaha. Mimochodem již od prvního dílu jsem měl pocit že by se postavy Elišky a Natalie k sobě dosti hodily, takové malé poskočení vůči toleranci lgbt, to se ale bohužel nenaplnilo. ()

Fuksinka

Já jsem těžce zklamaná. Za ten scénář by někdo zasloužil proplesknout. Začátek super. Ale po návštěvě Schwarzenbergske hrobky to šlo do kytek. Linka s Murien naprosto zbytečná. Linka s Kotkem nedotažená. "Záhada " se zaporakem byla jasná hned. Proč ? Finále? Hlášky 0. Drama 0. Lepší finále jsme vymysleli za 10 minut po cestě z kina do hospody. Stačil k tomu pulcak medoviny. Škoda. Jednička byla jednoduchá a boží. ()

Rian_witcher

První díl byl více pohádkový a vtipnější. Nevadilo mi, že byl nápad vracení se v čase ukradený z amerických snímků a fantasy prvky byly osvěžujícím doplňkem filmu. I temná a vyloženě fantasy dvojka si "vypůjčila" námět z posledních Avengers. Ani to by mi až tak nevadilo. Nejlepší a nejtajemnější figurou s častými "chlapáckými" hláškami byla výborná Simona Zmrzlá. Ta suverénně zastínila i hlavního záporáka. Ale negativa se v průběhu filmu začala kupit a kupit a kupit, až přes tu hromadu nebylo vidět to pozitivní. Křenková úplně nezvládla hlavní dvojroli a zkazil to i strašný zvuk, kdy v její artikulaci mizela nejen jednotlivá písmenka, ale často i celá slova. Dvojice Písařík - Ouvín byla vyloženě k pláči. Ale to se asi prostě režisér rozhodl jinak příjemně temný film oživit "humorem". Pejsek s kočičkou vařili dort. Přihodili špetku pohádky, špetku humoru a hrst temného fantasy a nakonec z toho je nudné lečo. Závěrečný střet dobra a zla se změnil ve statické postávání 40 ti herců proti sobě. Proč musel režisér do finále nacpat kompletní sestavu komparsistů kdy nikdo nevěděl co dělat? Stačilo přitom jen  pár herců stejně jako ve finále jedničky k vyvolání napětí, místo nynějšího zmatku. Posledních pár minut střetu naštěstí zachraňuje čarodějka Simona Zmrzlá a vytáhla mé hodnocení alespoň na 2 *. ()

Grázl83

Za mě dvojka lepší. Více akce, méně pohádkovosti a i přes svojí délku jsem se nenudil a krásné to uteklo. Na československé poměry velké překvapení. ()

Kushina

Oproti prvnímu dílu trošku slabší, ale pořád na české poměry hrozně hezká a realistická pohádka. Tolik věcí, co se tam děje, tolik magie, tolik zvratů, hezký příběh, sympatické postavy. Jsem za tuhle série fakt rád, protože tomu říkám hezká a kvalitní pohádka. 70% ()

bonovox

Kvalita pokračovania tejto rozprávky je negatívne výrazne ovplyvnená až príliš fantasy prvkami, ktoré vykrádajú všetky filmy z posledných rokov (Doctor Strange, Pán prsteňov...) Už to nie je také hravé ako jednotka...50% ()

peregrino

Po všech stránkách velké špatné. Příběh, postavy, jejich vývoj, syntetické prostředí, nedoladěné dialogy a nemohu si pomoci, ale hlas jedné z hlavních postav na mě působil velmi rušivě (možná se jen tvůrcům nepodařilo vychytat zvuk, ale nic to nemění na tom, že to sráželo zbytek atmosféry). Rozumím, že se autoři pokusili volat různé fantasy prvky, ale výsledek se jim nepovedl. Suma sumárum, film jsem nedokázal dosledovat do konce a jestli Dungeon and Dragons dokázal navodit tu správnou atmosféru a vzpomínky na hodiny odehraných RPG dobrodružství, v případě PZ2 se pro mě jednalo o anestezii. ()

Tai_K_B

Oproti předchozímu dílu spíš krok zpět, dvě hvězdičky dávám jen proto, že se tu přece jen sem tam našlo pár docela humorných scének. První půlhodina byla úplně o ničem a nebýt zkušenosti z předchozího dílu, kde se děj taky rozjel až ke konci, zřejmě bych ani nedokoukala. Duo bodyguardů je tady už pouze trapné, o vtipnosti nemůže být řeč. Archibaldovi asi od posledně někdo řekl, že huhlající arcimág není cool, takže z takových 80 % mu tentokrát už bylo rozumět. Zato k Amélii to zjevně nedoneslo, což by nevadilo, kdyby se se slovním projevem omezila jen na pár suchých hlášek jako v jedničce. Jenže to by nesměla povýšit na hlavní postavu, která toho nahuhlá o poznání víc. „Soudobé“ fráze a dialogy, které se v jedničce ještě daly tolerovat, se tady utrhly ze řetězu a puberťácké problémy postav na mě místy dělaly dojem, že koukám na Beverly Hills. Triky spočívaly ve vykrádání Pána prstenů, Harryho Pottera a Doktora Strange 2 a velkolepé bitevní finále byl jakýsi nesourodý slepenec, kde se postavy nahodile pohybovaly mezi bezradně působícím komparsem. Vojtěch Kotek a Karel Dobrý neurazili, ale jinak herci, režie, kamera i choreografie působili dost ochotnicky. Našlo se jen pár světlých výjimek, které opravu profesionálně hrály: jmenovitě Petra Nesvačilová v roli velmistryně Alby a Simona Zmrzlá jako Murien. Obě ovšem dostaly ve filmu tak málo prostoru, že jako by tam ani nebyly. A ani kulhající postsynchron se od posledně nijak nepolepšil. Takže zbývá jen pěkná hudba a to je vše. Nicméně než tenhle polovičatý pokus o české pohádkové fantasy definitivně zatratím, dám si tu námahu a počkám si na trojku. Proslýchá se totiž, že se má jmenovat Murien ()

Dodagrad

Měl jsem jako komparzista příležitost vidět spoustu skvělé práce na prvním českém fantasy (dle mého názoru už se opravdu nejedná o pohádku, ale pořád je to fantasy sledovatelné pro malé děti). Abych jen ale nepěl chválu, najdou se i chybičky. První věc je téměř dokonalá hudba, ale hudební nahrávka v putyce mi místní atmosféru naprosto rozbila. Druhá možná už závažnější chybička jsou příběhové linky. Začátek pohádky se mi zdál příliš zdlouhavý a kdyby se některé scény upravily a rozšířily se některé příběhové linky (rozhodně mi zde chybí příběhová linka slečny Natalie Germani a prince Marka Lambory a slečny Sáry Korbelové, která teda byla obrovský sestříhaná a měla mít ve filmu mnohem větší prostor.) Další úpravu bych viděl na konci filmu. Nevím, jestli to byl strach nebo myšlenka zachovat děj pohádkovější, ale konci by prospěl o něco málo temnější konec. Hlavně co se týče postavy slečny Elišky Křenkové. Za mě by pak konec vyvolal v divákovi více otazníku a chuť zajímat se o to, jak bude vypadat následně třetí díl a zvedl by kvalitu pohádky o 5-10%. Nicméně co se týče chval, tak na rozpočet pohádky co jsem slyšel na Comic Conu Junior musím říct dobrá práce! Za málo peněz hodně efektu! Další věc, která dává tomuto filmu nálepku - České fantasy, je typický ojedinělý Český humor jedinou výtkou bych měl u pana Pisaříka a pana Ouvína. Jejich herecký výkon byl skvělý a na jejich improvizační scénky při natáčení budu pozitivně pamatovat až do konce života, proto mě trochu mrzí, že možná v závěru nedostali více prostoru na prosazení jejich vtipných scének a ten scénáristický humor mi u těchto dvou postav přišel už min. na hranici snesitelnosti. Nicméně chci opravdu podotknout, že to není chyba herců. Celkově i když možná zním kriticky chci svou recenzi zakončit pozitivně. Jedná se opravdu o první ryzí České fantasy (nepohádka) a rozhodně stojí za to tento film vidět. Tvůrcům i hercům přeji hodně štěstí a úspěchu do dalších projektů a těším se následně i na trojku, kde se opravdu dočkáme dalších nabitých zkušeností týmu - Na České poměry celkově hodnotím film 75%. ()

quokam

Tvurcum se podarilo vytvorit logicke fantasy univerzum, ve kterem se daji stavet pribehy. Videno na predpremiere, dik tvurcum, ze vazili cestu do vcelku mensiho utulneho kina v Ove. Herce lze jen chvalit. Vyborna Eliska K., ktere byla role napsana ciste na telo: hodne kratkych ustepacnych poznamek, ve ktere je (vel)mistryne a minimmum dlouhych monologu, ve kterych se obcas muze zadrhnout. Vyborna role napsana i sehrana Romanem Zachem, skvely byl zaporak Vojty Kotka. Ted zapory. Trochu selhava kontinuita s prvnim dilem. Chtelo by vice a s vetsi fantazii priblizit moc jednotlivych prvorun, napr chozeni pres steny pusobilo prvoplanove, snad tedy spise v nove vydane knize. Uvod zase vyzniva  egocentricky. Ok, nechapu, proc ve fantasy filmech byvaj povolavani obycejni vojaci proti carum, nektere souboje tam byly jen proto, aby tam byly. Prostor si moc nevydobyl princ Marka Lambory, s duvody sve existence v pribehu tezce zapasi i princezna Natali G, ktera si nakonec svuj smysl byti uhaji pozici dobre kamosky. Cameo Terezy M vyzniva nadbytecne - v jednice ustredni pisen vyborne nazpivala samotna Eliska K., lepe nez superstar. Taktez konec se dal udelat trosku odvaznejsi s vyraznejsi pozvankou na moznost tretiho dilu, ale abych nebyl spojlerman, neprozradim vice, jen, ze se dalo ukrast vice veci nez se ukradlo. Dale se zniceho nic na  konci objevi cernoch znamy z minuleho dilu, ktery vsak v dile tomto byl vystrihan tak, ze jeho pritomnosti chybel jakykoliv kontext, pripomnel mi v Trhaku neboztika ucastniciho se vlastniho pohrbu. Nedostatky vsak vice nez prekryly klady a secteno podtrzeno ziskavame skvelou podivanou, cesky film roku s vybornym nametem, rezii, hereckymj vykony, vypravou, triky, zvlast jejich vizualnu strankou, jenom ten scenar trosku pokulhaval a nevydaril se strih s cernochem. Na projekci jsem videl i trilete deti - to prosim ne. Predskolaky nebrat. Ale starsi deti si tu podivanou jiste mohou uzit. Za mne fantasy 85 proc. Edit 14.11.: Ještě bych se rád zamyslel nad zajímavým vyvojem postavy Amélie, která se, v dobrém slova smyslu, jakoby vzepreja původnímu záměru tvůrců. Ti chtěli, údajně, vyobrazit, jak zneužívána moc mení charakter. Já osobně na plátně viděl trošku něco jiného - ne moc, ale pocit zodpovědnosti. A ne že by se charakter Amélie kazil - on dospíval. Amélie prostě v určité chvíle filmu byla dospělejší než její vrstevníci, kteří ji naopak nechápou. A jako každá dospívající dívka nejde se svými dospívajícími problémy za svým (duchovním) otcem, být s ním má očividně skvělý vztah, ale snaží se je vyresit sama, čímž trochu přecení své síly a důvěru vloží do špatných rukou. Spíš o zneužívání moci je postava Amelia o dospívání, dospělosti a převzetí zodpovědnosti plynoucí ze svého místa ve společnosti i ze svého nadání, které dostala do vínku. Tedy o cestě, kterou se prostě musí vypravit každý člověk mířící k dospělosti. Jakoby to tedy byl film o dospívání k pokoře. ()

ryccoly

Je znát obrovský posun od prvního dílu, kdy tvůrci zkoušeli, kolik český divák, tuzemskou fantasy tvorbou nepolíbený, vydrží a kam až můžou sáhnout. U dvojky rozhodně sáhli správným směrem. Je tu více akčních scén, zápletek, napětí, ale i humoru. Charaktery postav se mění, vybarvují a pohádka tak neustále příjemně překvapuje. Udělat tentokrát hlavní roli z alchymistky Amélie byl skvělý nápad, příběh tak sledujeme zase z jiné perspektivy. Eliška Křenková herecky exceluje, stejně jako Simona Zmrzlá. Baví také neohrožené manželské duo Natalie Germani a Marka Lambory. Kamera se oproti jedničce podstatně zlepšila, hudba je opět zajímavá, chytlavá a skvěle dolaďující scény. Na špičkové úrovni jsou také kostýmy a lokace. Pomalu ale jistě se seznamujeme s novou fantasy říší s vlastními zákony a mytologií. Z filmu je zkrátka cítit obrovská láska a odhodlání tvůrců k této tvorbě a to mě neskutečně baví! ()

Tom10000

2.díl mé oblíbené pohádky, jedné z nejlepších v české kinematografii za posledních třicet let. Tentokrát se z původní záporkyně, jež zázračně přežila, stává vězeňkyně a naopak dávný zapomenutý Pán run opět ožívá. Z alchymistky Amélie se stává mistryně se zakázanou mocí. Dokáže kontrolovat tok času, ač jen částečně a ne moc zručně. Princezna Ellena žije se svým princem Janem na zámku, kde vypráví dětem pohádky. Zvrat však nastane, když je jedna z Prvorun, těch nejdůležitějších, která tvoří magii v Oberonu, ukradnuta (...). Dále vyprávět nebudu, pokusím se vyjádřit svůj názor. Předně: Příběh rázně zesílil na kvalitě. Děj se stal napínavějším, záživnějším, a hlavně temnějším. Naopak dialogy poněkud nudily, občasně pobavily, ale jinak spíše přešlapovaly na místě, vyjadřovaly se o ničem. Princezna zde dostala jen vedlejší roli, což neuškodilo. Naopak Amélie tu má plno prostoru. Její souboj nejen pro ochranu přátel, ale i vůči sobě samotné nadchnuly. Jen škoda, že třeba na okamžik nepropadla temné straně, mohlo by se tak utvořit mnohem napínavější pokračování, než jen (SPOILER!) smrt Pána run a zradu (očekávanou) záporkyně z minulého dílu. 85 procent. Třeba budetřetí díl ještě lepší. ()

ggggg

Kvalitní fantasy. Jo a v české produkci. Ještě teď tomu nemůžu uvěřit. Užil jsem si každou minutu. Čeští herci zde odevzdali to nejlepší, co v nich je. Roman Zach, Eliška Křenková a Vojta Kotek neskuteční. Dvojka je ještě o chlup lepší než jednička. Bravo. ()

Hanver

Jednicka byla zabavna, na ceske pomery originalni a neotrela pohadka s pribehem. Dvojka je slatanina s chaotickym dejem, topornymi hereckymi vykony a snahou vykrast vsechny fantasy filmy, ktere scenarista kdy videl. Prehnana stopaz, nuda a v zadnym pripade dvojka neni pohadka. Presto davam 3*, protoze na ceskou produkci je to prumer, nataci se daleko vetsi braky. ()

sparrow1

Čekání na finále se vyplatí. Už jsem jen čekal kdy se objeví Gandalf Bílý. Za solidni bitvu kouzelníků dávám čtyři hvězdyy ()

VOD tipy na konec srpna

VOD tipy na konec srpna