Film o osudoch dvadsaťročného matematického génia, ale zároveň aj krčmového flákača Willa Huntinga. Ten pochádza z chudobných pomerov a svoj život strávil prevažne v sirotincoch. Mladíkove neuveriteľné akademické nadanie vyjde najavo keď ako upratovač na bostonskej univerzite vyrieši zložitý matematický príklad, ktorý ostal na tabuli. Citovo vyprahnutý Will však odmieta využiť svoj obrovský talent a zmeniť svoj život. (STV)

lineker

Velmi dobře zvládnuté řemeslo. Will Huntig je ten druh filmu, který se vás dotkne tam uvnitř a je vám s ním dobře i po několika reprízách. Film o naději a strachu z ní. Strachu z opuštění své ulity i když tam venku by to mohlo byl lepší. Jeden z mnoha filmů u kterých si uvědomíte jak velká je ztráta Robina Williamse. ()

sophianne

Každý film, kde je postaven na piedastel lidský intelekt v kombinaci s vybranými charakterovými rysy, u mne má automaticky čtyři hvězdy. Za tu lidskou bezprostřednost, hravost, plachost... za to, že si jedinečný člověk není vědom své jedinečnosti... za vnitřní krásu, co kamera většinou nezachytí... Tohle je krásný film v tom pravém smyslu slova. A krásou nemyslím to, co zkreslí zrcadlo, když máte zrovna po ránu štěstí. ()

HJ-FILIP

Scénář a příběh ani provedení mi sympatické zdaleka nejsou. Zato Robin Wiliams se svým výkonem ano. Hudbu si z filmu nepamatuji žádnou, takže ta na mě dojem také neudělala. ()

mfanta

70% - Působivý příběh o chlapci - Mattu Damonovi - s nadprůměrným nadáním, kterému prostředí, ve kterém vyrůstal, zdánlivě brání v naplnění jeho potenciálu. Až narazí na duchovního guru-a v podobě zkrachovalého psychoanalytika - Robina Williamse. Je to film o hledání sebe sama a o naplnění amerického snu a lásky. Vlastně se jedná na povrchní rovině o velmi naivní dílko, ale ďábel je zde schován hluboko v detailech. Robin Williams je skvělý. Měl jsem trochu problémy s profesorem matematiky a s Damonovou dívkou - moc jsem jim nevěřil. Ale naštěstí to divákovi plně vynahrazují dvě klíčové postavy. ()

Conriocht

Nepochybne jeden z najlepších filmov aké som kedy videl. Williamsa som nikdy príliš nemusel, no pre úlohu v tomto filme sa asi narodil. Damon a Affleck ukázali svoj herecký, ale aj scenáristický potenciál, vlastne nie je čo vytknúť, každá scéna a dialóg sú chirurgicky precízne a dokonalé. ()

fonca

Úžasný film, pre mňa zapamätateľný na celý život:-) Klobúk dolu, že dvaja takí mladí a ešte aj americkí chlapci dokázali napísať takto vyzretý scenár. Jeden z najobľúbenejších filmov! ()

Nattramet

Tohle byl přesně ten šálek kávy, co jsem daný večer hledala. Zajímavý scénář, výborné herecké obsazení - zejména tedy výkony, příjemná atmosféra. Tohle je jeden z těch filmů, po kterém se člověk cítí pozitivně a energicky naladěn z úspěšného filmového výběru! ()

Hanes749

Film, ke kterému jako by scénář napsal starší člověk, který toho v životě hodně zažil. Přitom ho stvořili dva mladí kluci Matt Damon a Ben Affleck. Životní výkon tu podává Robin Williams v roli psychiatra, čímž nechci nijak shazovat ostatní herce, kteří hrají taky výborně, hlavně Matt Damon. Pro mě jeden z nejlepších filmů, jaký jsem kdy měl tu možnost vidět, protože pobaví, citově zasáhne a donutí člověka se zamyslet. A abych nezapomněl, musím vyzdvihnout také hudbu, hlavně dvě úžasné písně Miss Misery a Angeles. ()

marzzy

"Tohle je ten Harvardskej bar? Jakto že tu nemaj po stěnách žádný rovnice?" Matt Damon a Ben Affleck získali Oscara za scénář - zaslouženě. Těžko k uvěření, že mohli napsat něco takovýho už na škole, s takovou hloubkou. Díval jsem se na ten film a pak zůstal několik minut sedět v křesle hned potom, co se jel Matt Damon věnovat dámě. Kdo by nechtěl být jako Matt Damon v tomhle filmu? Občas, když víc čtu než žiju, tak si vzpomenu na jejich rozhovor s Robinem Williamsem, že člověk sice může mít načteno hodně z knih. To, jakým způsobem se chovat, jak žít, jak reagovat, ale ve skutečnosti... ve skutečnosti často bývá pěkně ztracenej. Silnej a zamapatovatelnej příběh. ()

macherano

Do hlubin studakovi duse po americku dal by som plny pocet len na konci nebolo vidno ako k nej prisiel chybalo mi to pretoze ta jedna zena co tam bola v celom filme mala velku charizmu a este som ju chcel vidiet ()

Lothar

Skvelé stvárnenie vnútorného boja a nevyrovnanosti povahy/psychiky hlavného hrdinu, ktorý má veľké nadanie. Film zobreazuje život nadpriemerne inteligentného človeka v prostredí podpriemerne inteligentných ľudí. Napätie filmu dodáva spôsob liečby a najmä príčiny tohto stavu, s ktorými sa oboznámime neskôr. Film ma zaujal prostredím, stvárnením hercov a najmä po obsahovej stránke (vysoká škola, manuálna práca, psychológia). ()

housba01

Úžasná plejáda vynikajících hereckých výkonů od Williamse a Damona. Film, který plyne pomalu, ale nenechá diváka se nudit. Tím, že nikam nespěchá vtáhne diváky rychle do děje a už ho do konce nepustí, naopak ho ještě více přitahuje. Ukázka toho, že i když vystudujete vysokou školu, nedělá to z vás inteligentního a chytrého člověka. Vztah, který se utváří původně mezi psychologem a jeho "klientem" a který postupně přeroste v přátelství, považuji za jeden z nejlepších co jsem kdy viděla ve filmu. Chemie naprosto dokonalá, dialogy vynikající. Ukázka, toho že nelze se jenom honit za cílem a využívat lidi pro jeho dosažení, ale je třeba se taky na to dívat lidsky a morálně. ()

failik

Film o tom, že život neni fer a že štěstí nikomu nespadne do klína. Malý film se srdcem na správném místě a s nejlepší rolí Robina Williamse. Kdo by čekal tak vyspělý film od mladého dua Affleck/Damon. "Son of a bitch... He stole my line." ()

Killy

Chtěla jsem dát 4*, je to velmi dobré drama ... Ale musím dát 5* za scénář ... Opravdu to psal mladý Matt a Ben ? Neskutečné ... Jinak příjemný příběh, žádné přehnané vysvětlování matematiky a "chytré kecy" .. ()

J.Crusader

Dlouhých dvacet let mě tento film míjel. Čas od času jsem si říkal, že bych se na něj mohl podívat, ale nějak jsem k tomu nenašel nikdy čas či odvahu. A dnes už vím proč. Přes všechny ty superlativy, které kolem filmu bývávají vyřčeny, nedostal jsem nic víc, než vysoce kvalitní, ale nikoliv jedinečný film. Nemůžu říct ani popel proti jakémukoliv hereckému výkonu - všichni ve svých rolích byli bezchybní - nicméně vše tak trochu plynulo bokem, tedy alespoň pro mě. Přesto je to film, který zůstává v mé filmotéce a po roce (a nikoliv po dalších dvaceti letech ;-)) mu dám znovu šanci bojovat o příčky nejvyšší. Prozatím silné 4. ()

Daevos

Tak tenhle film je hustey jak šest let nevycuclá žumpa. Matt Damon skvělý, Stellan Skarsgård taky, ale Robin Williams je jednoznačně fantastický a kdo mu nakonec toho Oscara nedal, je pro mě idiot a trouba. A Minnie Driver je nádherná kočka a moje tajná láska...kvůli ní se vzdávám trůnu, klenotů i katedrál. ()

Ben Affleck a Matt Damon zpátky před kamerou

Ben Affleck a Matt Damon zpátky před kamerou

23.07.2019

Lidé občas zapomínají, že herci Matt Damon (Marťan) a Ben Affleck (Město) jsou nejen velcí kamarádi, ale také oscaroví scenáristé filmu Dobrý Will Hunting. A přestože spolu během let produkovali plno… (viac)

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů