Film o osudoch dvadsaťročného matematického génia, ale zároveň aj krčmového flákača Willa Huntinga. Ten pochádza z chudobných pomerov a svoj život strávil prevažne v sirotincoch. Mladíkove neuveriteľné akademické nadanie vyjde najavo keď ako upratovač na bostonskej univerzite vyrieši zložitý matematický príklad, ktorý ostal na tabuli. Citovo vyprahnutý Will však odmieta využiť svoj obrovský talent a zmeniť svoj život. (STV)

Brenda.Ch

Dokonalý film. Špička. Vyrazí to dech, zasáhne to snad každého. A tak nějak cítit svěží závan scénáře Bena Afflecka, který když se ve filmu nachomýtne i v jiné roli, než jen v roli herce, tak je to pecka. ()

Franki69

Polozapomenutý filmový zážitek pro přemýšlivého diváka. Ještě z dob před Jasonem Bournem a Daredevillem a s oslnivým Robinem Williamsem, kterému prefektně sekunduje Stellan Skarsgård ...Ben Afleck poprvé (s Matten Damonem) jako scénárista! Nebudu připojovat další oslavnou ódu...je jich tu už dost. A právem, je to skvělý film! Dávám 95% ()

KajlQ

Už dlouho jsem neviděl tak lidský film. Výborně zahrané a výborně napsané dialogy, především mezi Williamsem a Damonem. Moc pěkný film. 86% ()

Super8martiN

Jak dokázali tak dospělý scénář napsat dva kluci po dvacítce, to asi nikdy nepochopím. Klobouk dolů před Affleckem a Damonem za tenhle kousek a Mattovi navíc i za tak krásný herecký výkon. Moc filmů s Robinem Williamsem nakoukaných nemám, ale tahle role, jako by byla napsána přímo pro něj. ,,I'd ask you about love, you'd probably quote me a sonnet. But you've never looked at a woman and been totally vulnerable." Ask me about movies and I'll tell you to watch Good Will Hunting. Proč teda nedám 5 hvězdiček? Sám nevím, něco mi tam schází, ta kouzelná jiskra, která ze skvělých filmů dělá mé oblíbené filmy. Tohle se ale v každém případě 5* zaslouží. EDIT: 5 zaslouzeno i u mě ()

F2003F

Výnimočný scenár nadupaný výraznou príjemnosťou fantastickými výkonmi výborného obsadenia. Z filmu celkovo razí dávka ľudsky blízkej empatie a značnej nabudenosti mladých talentov, ktorej pomáha charizmaticky osvedčená legenda pre širšiu zaujateľnosť. Tá zo snímku totiž vytvára obraz pozitívne nabitej záležitosti s funkčne pohľadnou atmosférou a zanecháva tým efektný dojem. Je až neuveriteľné ako to dokázali tak značne presvedčivo, inteligentne a úderne napísať v nízkom veku bez skúseností a nič pritom nepokaziť, neuraziť a nezosmiešniť. Bezchybné to určite nie je, film pár momentmi síce stráca na pútavosti a mierne skĺza do žánrovej šablóny, no zachováva si stále udržateľnú pozornosť a zaujímavo narába s ľahko predvídateľnými situáciami. Vtípky ani hra na city u mňa naopak, až na pár opomenuteľných výnimiek, vôbec nefungovali. Výsledok je ale naozaj nevídaný a uznania hodný. ()

panic25

scénář dvou kamarádů damona a afflecka oceněný oscarem, parádní vyobrazení život mladého kluka, který zahazuje svůj matematický talent, výkon damona v hlavní roli spolu s robinem williamsem je zárukou dobrého filmového zážitku ()

kennyzero

Jeden z mých nejoblíbenějších herců v jednom z mých nejoblíbenějších filmů!!! Matt Damon v roli mladičkého matematického génia Willa Huntinga byl naprosto neuvěřitelný...myslím, že šlo o jeden z jeho nejlepších hereckých výkonů. Ani Robin Williams jako psycholog nebyl vůbec špatný. Celkově se film zabývá otázkou zanedbáváné geniality hlavně u mladého člověka jako je právě Will. Skvělý film. ()

Arren

O tom, že jsou Ben i Matt extrémně talentovaní, víme už dlouho. Ovšem věk, v kterém sepsali scénář k tomuto filmu je omračující a Oskar je více než na místě. Originální film těží z neokoukaného prostředí a poutavého děje. Vše podrthuje výtečný výkon Robina Williamse. Mám tento film velice rád a nedám na něj dopustit. I na x-té opakován mě stále baví a to je dnes již u filmů vzácné. Well Done! :-) ()

J.Bourne89

Co dodat. Naprosto zasloužená ocenění scénáře. Perfektně napsané postavy a ještě lepší jejich protagonisté. ,,Umíš vše obkecat, ale nejsi schopen odpovědět na jednu jednoduchou otázku!!" ()

Alister

Výborný scénář. Výborní herci. Snímek se tématem nemůže dotknout každého. Van Santova invence zde promlouvá v některých scénách poměrně výrazně - až sklouzává k nevkusné sentimentalitě; tu si Van Sant koneckonců nejspíš nedokáže odpustit v žádném ze svých snímků, takže by bylo překvapivé, kdyby tomu zde bylo jinak. Tklivé drama o pocitu odcizení a útěkem před sebou samým. Složitá podívaná s náznakem amerického snu. Dokonale prokreslené charaktery postav. Dva naprosto famozní monology. Letmá sonda do Bostonských nižších vrstev,které jsou v kontrastu s akademickým společenstvím patolýzalů. Ještě snad...zajímavý soundtrack. Obzvlast Garry Referty Baker Street. Tohle je moje srdcovka a ačkoliv vim, že film z objektivního hlediska není tak dobrej , jak jej hodnotím, mě osobně se velmi hluboce dotkl, a tak budu nejspíš zaujatej, ale vem to čert ;) ()

feho312

Pekné, ale na jedno pozretie. Rozhodne kvalitný scenár Bena a Matta, fantastické, priam Oscarové :-), herecké výkony nielen v podaní charizmatického Robina Wiliamsa. ()

deerelegan

Příběh plný lidskosti, který krásně popisuje svár mezi IQ a EQ. Obhájci obou kvocientů Skalsgaard i Williams zaslouží uznání nejvyšší. A Affleck s Damonem si to evidentně napsali na tělo tak aby je to bavilo. Osobně miluju scénu kde se řeší íproč do tý firmy nemůže nastoupit a zahrne tam i ožralýho námořníka a národní gardu.To nemá chybu. ()

Mangus

Snáď len že hercom role sadli, osobne sa mi najviac páčil Robin Williams. Film sa nehrá na hĺbku, ale ju aj má a jej stelesnením sú práve príhovory postavy Robina Williamsa. Skvelý scenár a pomaly plynúci film, ktorý zaujme a prehovorí do duše. ()

FernandoEF

Jeden z mála psychologických filmů které snese přívlastek nej.Opravdu skvěle napsaný a ještě lépe odehraný snímek.Je zvláštní,že pokaždé když se na něho dívám tak tam najdu něco jiného k zamyšlení. ()

Parsek

Skvělé drama. Možná vidět tenhle film jen jednou je málo. A tak zatím velmi, velmi dobré *** a příště až film uvidím znova to kdyžtak opravím :-). ()

Ben Affleck a Matt Damon zpátky před kamerou

Ben Affleck a Matt Damon zpátky před kamerou

23.07.2019

Lidé občas zapomínají, že herci Matt Damon (Marťan) a Ben Affleck (Město) jsou nejen velcí kamarádi, ale také oscaroví scenáristé filmu Dobrý Will Hunting. A přestože spolu během let produkovali plno… (viac)

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů