Film o osudoch dvadsaťročného matematického génia, ale zároveň aj krčmového flákača Willa Huntinga. Ten pochádza z chudobných pomerov a svoj život strávil prevažne v sirotincoch. Mladíkove neuveriteľné akademické nadanie vyjde najavo keď ako upratovač na bostonskej univerzite vyrieši zložitý matematický príklad, ktorý ostal na tabuli. Citovo vyprahnutý Will však odmieta využiť svoj obrovský talent a zmeniť svoj život. (STV)

smrtacik

Celkovo je to točené ako psychologická dráma, ktorú odľahčujú tvorcovia humornými vsuvkami. Mňa okrem toho, že sa to trochu odohrávalo v školskom prostredí (školy mám dosť aj bez filmu) nasral fakt, že naozaj existujú ľudia, ktorým sa len pozrú na príklad a vidia niekoľko riešení a ja mám problémy vypočítať zasraný jednoduchý integrál. :) Zaujímavá bola tá myšlienka s knižnicou a stopätdesiatimi tisícmi za štúdium, čo vo filme pôsobilo veľmi efektne až romanticky, ale skúste to aplikovať pri pokuse o zamestnanie a v kolónke vzdelanie napíšte knižnica, toľko zábavy na personálnom oddelení by asi nemuseli vstrebať. Veľmi kvalitný film, nechýba trošinka klišé, ale stráca sa v okolitej kvalite a popri neotrlom nápade a skvelom hereckom obsadení, kde na čele je Williams (aj keď možno nebudete súhlasiť), sa to pohodovo pozerá a tak to hodnotím ako veľmi dobrú investíciu, čo sa týka času stráveného pri telke alebo monitore...a keby som mal film zhrnúť do jednej vety, tak asi by znela, že niekedy je ťažké byť výnimočný, treba len človeka, ktorý nás povedie tým správnym smerom. Hodnotenie: 90% ()

cogi

Atmosféra snímku mě celou dobu hřála u srdíčka. Jen jsem seděla a nechala se unášet příběhem, kdybych měla klobouk, tak smekám Matt Damonovi a Affleckovi za scénář, na to, jak byli mladí, když ho psali, tak se jim podařilo napsat příběh s velkým p. ()

Lucas87

Robin Wiliams fakt okouzlil, dobrý scénář se jen tak nevidí, hlavně se mi líbilo jak se z ničeho dá udělat pevné přátelské pouto mezi pacientem a psychologem. Každý by z nás by si přál řešit rovnice jako Will Hunting. ()

shereen

Nemilujete snad ty filmy o geniich, ktere vam na hodinu a pul vnuti iluzi, ze se dotykate nejake vyssi mocnosti? Pak to sice skonci, ale u tech lepsich filmu ten vyjimecny pocit zustane. ()

actor-SP

Či už to bude niekomu ťažké k prehltnutiu, videl som už lepšie scenáre ako bol tento. Prvých pár minút filmu mi dokonca pripomenul naše amatérske filmy, ktoré sme s kamošmi točili keď sme mali 15r (myslím scenár, nie film ako taký). No na nič viac sa tu už kidať nedá, pretože všetko ostané šľape na výbornú. ()

Stíba

Matematika je nejen královna věd ale jak nám ukázala Čistá duše nebo právě Will Hunting, pro mnohé se může stát i královnou na filmovém plátně. Tenhle film má opravdový cit a mezi řádky ukazuje to, o co se jiné filmy vtíranou formou jen bezzubě snaží. Celá ústřední čtveřice kolem, které se děj točí patří mezi mé oblíbenější herce a zejména Robin Williams a Matt Damon mě oslovují čím dál tím víc. Navíc postava Willa mi je svým charakterem do jisté míry hodně podobná a tak jsem film cítil ještě o to hlouběji. Navíc ona myšlenka, že něco načíst a zažít je nesrovnatelné, prostupuje filmem tak ladně, že je to opravdu příjemně nepřehlédnutelné a donutí to člověka k jasnému uvědomění si uznání této skutečnosti. Stojíte-li o příjemný film, který vám místy vykouzlí lehký úsměv na tváři, pohladí vás po duši a přitom zároveň vůbec netlačí na pilu, nebojte se po tomhle hodně povedeném kousku sáhnout. ()

Joppo88

Vynikajúci a kvalitný film či už do hereckých výkonov alebo scenáru. R. Williams dokonca ocenený oscarom. Silne emočné napätie, ktoré sa na konci uvoľní. Krásny film a zároveň jeden z mojich obľúbených. ()

Biopler

Williamsov monológ pri rybníku je úžasný a jeho výkon je právom ocenený Oscarom. Základom filmu je scenár a ten je veru veľmi dobre napísaný. Možno mnohých zaskočím, no soundtrack mi veľmi nesadol a nedotváral správny feeling na plné hodnotenie. Možno to bude tým, možno aj réžiou... ()

horovska

Líbivé. Příjemné. Bohužel celý děj je velice předvídatelný, žádné překvapení se nekoná. Dobro nakonec zvítězí, hrdina se vyrovná se svou minulostí a může kráčet vstříc báječnému životu... Všichni jsou krásní a všechno je skvělé. Jak říkám - líbivé a příjemné. Vynikající. Hlavně tou neslučitelností s realitou... ()

chrispe

Kupodivu mě víc než samotný Will Hunting zajímal jeho přítel Chuck a oba profesorové. Především však Robin Williams, kterého poslední dobou oceňuji víc a víc. Ze začátku jsem čekala něco víc, v polovině filmu jsem se ztratila někde v obrazovce, závěr se mi zdál slabší... nicméně je to velmi dobrý film, který jsem (kdoví proč) stále odkládala. ()

Kingjiri

Asi neni lepší kombinace, než když si schopný herci sami napíšou scénář svýho filmu, protože jen oni nejlíp vědi, co je v jejich silách zahrát a divák má pak pocit, že jim role skvěle sedla (minimálně Damonovi určitě). Vůbec celý herecký obsazení bylo na jedničku, jenom příběh občas znatelně drhnul. Námět byl sice velmi zajímavej, ale film měl několik momentů, kdy se děj hodně vlek. To se dalo částečně napravit třeba tak, že by se věnovalo víc prostoru problémům, který za život potkaly Willa, resp. ovlivnily jeho současnej způsob života. Slušný, místama však rozvleklý, drama za čtyři slabší hvězdy. SPOILER: Ač nejsem příznivcem happy endů, tak mě závěr potěšil, i když musim dodat, že bych si ho dokázal představit o něco míň "štastnější". ()

joker30

Prečo Damon a Affleck hraju? Prečo radšej nepíšu len scenáre. Toto je jeden z mála filmov, v ktorom mi nelezú na nervy a Damon sa mi dokonca herecky páčil. Krásny príbeh , krásny film ako si nájsť vlastný zmysel života. Dokonca som na základe tohto filmu písal esej na strednej :) Robin Williams absolutne presvedčivý, prehovára nielen do Willovej duše ale aj duše divákov. Scéna pri jazere alebo scéna It is not your fault, tak má hranie vyzerať 94% ()

hatari

Je vidět, že Matt s Benem museli v životě něco zažít a prožít!!!Jinak by takovej film nenatočili!!! Velká výhra byla, že ukecali do role psychologa R. Williamse!Ten film ještě katapultoval o stupeň výš! Suprovej film, který mě vzal hned po prvním shlédnutí! ()

KOOHA

Můj nejoblíbenější film, jeden z nejlepších filmů co jsem kdy viděl. Holt zrovna v tom roce soupeřil o Oscary s Titanicem a to bylo jako běžet proti zdi. Nicméně to, že scénář napsali oba hlavní protagonisté mi učarovalo a tak fantastické dialogy si vychutnám s chutí kdykoli to jde v "přímým" v TV. ()

Drom

Bla bla bla. Blablablabla. další scéna Kydy kydy kyd. Kecy kec. další scéna Žvatly žvatly kecy kec bla bla.další scéna... No asi tak mi tenhle film přišel. Herci sice hrají slušně, ale nepřišel jsem na to co. Jedna táhnoucí se scéna za druhou a mě se zdálo, že to nikam nevede. Kamera se líbivou díky prosluněným záběrům chce státi, ale i kouzelně vypadající nuda je pořád nuda. No nebude to film pro mě, naprosto mě to neoslovilo, jen neskonale nudilo. ()

Kadas97

Vynikajúci film, u ktorého je ťažko uveriť, že vyšiel z hláv 25 a 27 ročných chalanov. Film má hĺbku atmosféru a všetko, čo k tomu patrí. Vynikajúce scény sedení s psychiatrami. Herecké výkony sú tu tiež absolútne bezchybné. Filmu nemám vôbec čo vytknúť. 10 z 10 ()

Critic

Robin Williams was a guy that not only visiting hours did not apply to..... Krásný film o vzájemné spáse osudem zlomeného psychologa a latentně ustrašeného génia. ()

Ben Affleck a Matt Damon zpátky před kamerou

Ben Affleck a Matt Damon zpátky před kamerou

23.07.2019

Lidé občas zapomínají, že herci Matt Damon (Marťan) a Ben Affleck (Město) jsou nejen velcí kamarádi, ale také oscaroví scenáristé filmu Dobrý Will Hunting. A přestože spolu během let produkovali plno… (viac)

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů