Film o osudoch dvadsaťročného matematického génia, ale zároveň aj krčmového flákača Willa Huntinga. Ten pochádza z chudobných pomerov a svoj život strávil prevažne v sirotincoch. Mladíkove neuveriteľné akademické nadanie vyjde najavo keď ako upratovač na bostonskej univerzite vyrieši zložitý matematický príklad, ktorý ostal na tabuli. Citovo vyprahnutý Will však odmieta využiť svoj obrovský talent a zmeniť svoj život. (STV)

Rathalos

Uzasne uzasna drama,film,na ktory sa nezabuda,Matt Damon a Robin Williams boli dokonali,taketo herecke vykony sa len tak nevidia,nadhera,kiezby sa na svete natacalo viac takychto srdcovych zalezitosti...:-) ()

Azurovydrak

"You’re a tough kid. If I ask you about war, you’d probably throw Shakespeare at me, right? But you’ve never been near one. You’ve never held your best friend’s head in your lap and watch him gasp his last breath, looking to you for help. If I ask you about love, you’d probably quote me a sonnet. But you’ve never looked at a woman and been totally vulnerable. Known someone who can level you with her eyes. Feel like God put an angel on earth just for you. Who could rescue you from the depths of Hell. And you wouldn’t know what it’s like to be her angel. To have that love for her be there forever. Through anything." Nadčasový počin mladých scenáristů Matta Damona a Ben Afflecka. 95% ()

GOREGASM

Tak v první řadě jde o geniální scénáristický počin ještě beďarovitého bratrstva Affleck/Damon. Gus Van Sant dobře věděl, do jak výjimečné látky jde, dokonale trefil obsazení v každé roli a dovolil každému z herců prodat naplno svou individuální kvalitu. Willa Huntinga jsem ve svým 43 letech viděl už... no řekl bych že šestkrát a pokaždé jde o filmový zážitek, který je s každým dalším shlédnutím ještě o něco neměřitelného lepší. 100 % ()

levente

Nerozumím té nabubřelé oblibě tohoto filmu. Je to takové celé vyumělkované. Wiliams je nudný, Damon dětský a Affleck, no to snad ani nemá cenu kritizovat. Koukat se na to dá. Příjemný film, děl bych snad, kdyby Ben nebyl jednou z vad. ()

Besyn

Dobrý film,ale není v něm absolutně nic vyjimečného,nebo vyloženě skvělého,takže mu plný počet bodů prostě dát nemůžu.Za vidění však rozhodně stojí. ()

martiňák

Kluky (Matta s Benem) mam rad protoze je znam z filmu Kevina Smithe, ale kdykoli se pusti do neceho bez nej, jsou nejlepe prumerni. To je i pripad Dobreho Willa Huntinga, ktery je podle meho nazoru velice povrchnim, zcela prumernym filmem, z velke casti i kvuli neverohodnym hereckym vykonum hlavnich predstavitelu. Navic i Oscar za scenar mi prijde naprosto nezaslouzeny. ()

piotro

Bol som dosť prekvapený keď som zistil kto písal scénár. To ani nie je možné aby to napísali tak mladí ľudia. Zato ma vôbec neprekvapilo že Robin Williams dostal za svoju úlohu oscara. Jeden z filmov ktoré si naozaj vážim. Tiež pre mňa najsilnejší okamžik - monológ na lavičke. ()

Jeand´Boa

Nezbývá než pět chválu na tento brilantní scénáristický počin, který byl rovněž výtečně zpracován do podoby filmu se skvělými hereckými výkony...Soukromé bitvy na tolika úrovních zúčastněných postav, u kterých nejde však o něčí vítězství - jde tu o ten závěrečný mír...stejně, jak geniální je celý příběh, je geniální i sám závěr... ()

Barak

Krása. Poctu si zaslouží hlavně scénář napsaný dvěma hlavními postavami - kdo by to do nich řekl :) -, který překypuje emocemi, psychologií, úvahami, myšlenkami. Moc hezká hudba doprovází tento nádherný film..... ()

bif

Tak tady už se rozepíšu, protože tenhle film si mě opravdu získal. Nejprve bych složil poklonu úžasnému scénáři, který je jeden z nejlepsích co jsem v životě zažil, další věc téma lásky je zde nejsilnější ze všech filmů co jsem kdy viděl(opravdu). Robina Williamse si nechám nakonec a začnu u toho co mě opravdu překvapilo a to byla DOKONALÁ Minnie Driver, která hrála jako o život a opravdu přesvědšivě zahrála osudovou lásku, tak skvěle, že sem si sám říkal, že se nemůžu dočkat až takovouhle lásku (jestli někdy) zažiju já sám. Affleckovi hráli skvělě oba dva a Casey byl opravdu vtipný. Matt Damon a Stellan Skarsgård, předvedli své životní výkony a nakonec Robin Williams. Robin Williams zde podává svůj životní výkon a totálně mě svým ÚŽASNÝM výkonem dostal, během filmu sem ho opravdu obdivoval, protože je vidět, že v téhle roli to byl opravdu on a Oscar byl opravdu na místě!! Opravdu!! Jinak jsem asi nikdy nebyl u filmu tak dojatej. 100%. ()

Mr.FreeZer

Matematický film, který mne vždy dostane. Obyčejný příběh, výborná plejáda herců v čele s Damonem a Williamsem. I ten humor se zde najde. Silný snímek, který z mého pohledu řadím hodně vysoko. ()

sumperacek

Zbožňuju tyhle nádherné a chytré dialogy, Robin a Matt hrají výborně. Více vygradovaný konec a byl by to film první desítky. Ale i tak skvělé. ()

Utero

Opravdu jsem na konci filmu nemohl uvěřit, že takhle výborný scénář napsali Matt s Benem! Krásný a inteligentní film plný neuvěřitelně silných scén. ()

raelz

Film plný spousty nezapomenutelných scén, který mě jako ale celek ponechal trochu na rozpacích. Asi jsem se moc zakoukal do půvabné Minnie Driver, protože od chvíle co odešla jsem byl z filmu jen čím dál tím rozladěnější :) ()

Miki68

Neuvěřitelně řemeslně dobře natočený film. Skvělý casting - potěšil mě Stellan Skarsgard. Výtečně životně vykreslené postavy, se kterými můžete soucítit a skvělé herecké výkony naprosto všech zúčastněných herců. Film, na který se nezapomíná. ()

maaan

So if I asked you about art, you'd probably give me the skinny on every art book ever written. Michelangelo. You know a lot about him. Life's work. Political aspirations. Him and the pope. Sexual orientation. The whole works, right? I bet you can't tell me what it smells like in the Sistine Chapel. You never actually stood there and looked up at that beautiful ceiling. Seen that. If I ask you about women...you'll probably give me a syllabus of your personal favourites. You may have even been laid a few times. But you can't tell me what it feels like to wake up next to a woman...and feel truly happy. You're a tough kid. I ask you about war, you'd probably, uh, throw Shakespeare at me, right? "Once more into the breach, dear friends. " But you've never been near one. You've never held your best friend's head in your lap...and watch him gasp his last breath lookin' to you for help. I ask you about love, you'd probably quote me a sonnet...but you've never looked at a woman and been totally vulnerable. Known someone that could level you with her eyes. Feelin' like God put an angel on Earth just for you...who could rescue you from the depths of hell. And you wouldn't know what it's like to be her angel...to have that love for her be there forever. Through anything. Through cancer. And you wouldn't know about sleepin' sittin' up in a hospital room for two months holding her hand...because the doctors could seein your eyes...that the terms "visiting hours" don't apply to you. You don't know about real loss...'cause that only occurs when you love something more than you love yourself. I doubt you've ever dared to love anybody that much. I look at you, I don't see an intelligent, confident man. I see a cocky, scared shitless kid. But you're a genius, Will. No one denies that. No one could possibly understand the depths of you. But you presume to know everything about me because you saw a painting of mine. You ripped my fuckin' life apart. You're an orphan, right? Do you think I'd know the first thing about how hard your life has been...how you feel, who you are...because I read Oliver Twist? Does that encapsulate you? Personally, I don't give a shit about all that. Because you know what? I can't learn anything from you I can't read in some fuckin' book. Unless you want to talk about you, who you are. Then I'm fascinated. I'm in. But you don't wanna do that, do you, sport? You're terrified of what you might say. Your move, chief. ()

Ben Affleck a Matt Damon zpátky před kamerou

Ben Affleck a Matt Damon zpátky před kamerou

23.07.2019

Lidé občas zapomínají, že herci Matt Damon (Marťan) a Ben Affleck (Město) jsou nejen velcí kamarádi, ale také oscaroví scenáristé filmu Dobrý Will Hunting. A přestože spolu během let produkovali plno… (viac)

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů