Film o osudoch dvadsaťročného matematického génia, ale zároveň aj krčmového flákača Willa Huntinga. Ten pochádza z chudobných pomerov a svoj život strávil prevažne v sirotincoch. Mladíkove neuveriteľné akademické nadanie vyjde najavo keď ako upratovač na bostonskej univerzite vyrieši zložitý matematický príklad, ktorý ostal na tabuli. Citovo vyprahnutý Will však odmieta využiť svoj obrovský talent a zmeniť svoj život. (STV)

wampire23

Nádherný film o čistote ľudskej duše a takisto film o tom, že človek sa má vždy snažiť o to, čo najviac chce, lebo raz si môže uvedomiť, čo všetko stratil. Excelentná práca kamošov Afflecka a Damona. Herecké výkony na najvyššej úrovni. Skarsgard ako vždy uveriteľný. Ale dvojka Williams a Damon v životných výkonoch (prepáč Bourne:D). Takého psychiatra by som chcel aj ja:D. Proste filmový skvost. 90%. P.S. Skvelá paródia na barovú scénu v Jay and Silent Bob stike back:D. ()

MIKESTEIN

Tak tento film mi unikal celé roky!!! Ako je možné že som ho uvidel až v roku 2010? Už od začiatku ma zaujal svojím zvláštnym pútavim štílom. Hudba bola naozaj vhodná a pekná. Charakter postav sa prejavoval v tak silnej miere že tu musím podotknúť že ide o nadštandartný snímok. Prečo takto kvalitne napísané scénare Matt a Ben nenapísali vo večšiom meradle. ved tu je zjavné že v týchto vodách majú naozaj veľký talent. o samotnom deji písať nebudem,ved je už možno rovnako notoricky známi ako Forest Gump,ale ide tu o to že má v sebe iskru. Len teraz netuším či viac Matt Damon alebo Robin Williams. ( Snad Matt kedže bol mladší a na svoj vek podal grandiozny výkon.) ()

Kratoc

I kdyby z celého filmu zbyl pouze monolog Robina Williamse v parku, tak by to stačilo na to, aby byl film vynikající. Hlava mi prostě nebere, jak tak dva mladí herci jako Damon a Affleck mohli napsat takový scénář, který je hodně o životních zkušenostech - reps. já z toho měl takový pocit. Film, který zdánlivě pojednává o absolutně nezáživném tématu - tedy matematice, jenže možná to celé je spíše o setkání geniálního mladíka ve skvělém podání Matt Damona a ještě lepšího Robina Williamse v roli jeho terapeuta. ()

TheGunner

Smekám před Damonem a Affleckem za scénář a zároveň před Williamsem a opět Damonem za výkony. Nechápu, jak jsem tenhle film mohl tak dlouhou dobu ignorovat, je to neskutečny. ()

Nekgro

Ben Affleck co by neherec má velký potenciál. Napsat takovej scénář (teda společně s Damonem) o nesnázi lidského bytí a promrhaném talentu. To chce um. ()

Rondell

Moc pěknej film. Takovej milej a dobře koukatelnej, přitom nepostrádá pointu. O to je překvapivější, jak mladí to Ben Affleck s Mattem Damonem napsali. Jediný slabší místo je pro mě: "Nemůžeš za to". To působí vcelku komicky, ale jedná se o jednu krátkou scénu, tak co nam tom..:-) ()

JK-Stinger

Propracovaný scénář, skvělé herecké výkony, dialogy a monology a zajímavý námět. Klobouk dolů před oběma mladíky, kteří už v dnešní době patří mezi špičkové hollywoodské herce. ()

Stanley619

Klobouk dolů. Oscarový scénář Afflecka a Damona byl vzhledem k jejich věku opravdu úctyhodně vychytaný. Jinak skvěle zahraný film o géniovi, který by si místo myšlení radši "ničil" život alkoholem, sexem a bitkami (asi jako 90% lidí v jeho věku). 85% ()

Sundance23

Film který působí obyčejně a skromě a přitom diváka donutí přehodnotit svoje životní hodnoty jako jsou vzdělání,kámarádi a láska.Nádherný film se super herci. ()

Hepy13

Čistá duše se mi líbila víc, tedy abych se přesně vyjádřil, ne líbila, ona mi doslova přirostla k srdci! To ale nemění nic na tom, že Will Hunting je také skvostná záležitost. K Damonovi a Affleckovi mám je jedno, za scénář - RESPECT - pánové. Samostatná kapitola je herecký koncert Robina Williamse. Kdo ještě neviděl, tak rychle tento film sehnat. Rozhovory mezi Williamsem a Damonem patří k ozdobám celého filmu. Dva Oscary jsou málo, i když proti Titanicu to měl Hunting více než složité. ()

Nolanofil

Pôsobivé, výborné... ale určite nie dokonalé. Má to veľa výborných momentov (scény v bare, poníženie dlhovlasého blonďáka, hádka s Minie na intráku, Robinov monológ na lavičke a pod.) ale aj príliš okaté a tlačené scény (Willov plač u psychoša) nepridávajú na kvalite. Ale napriek týmto kalkulom je prekvapujúce, aký je ten film inšpirujúci, hneď máte chuť vstať a urobiť niečo so svojim životom a to sa len tak nevidí. ()

waits

Dobře to napsali, hoši, a ještě líp to zahráli, a to úplně všichni (ano, i Ben Affleck, i když se to dnešnímu divákovi může zdát téměř nemožné). Označení psychologické drama je třeba vzít s rezervou, je to hollywoodské označení, ale aspoň se cituplnému divákovi dostane poučná katarze s pohlazením, kterýžto postup vidím ve svém věku čím dál tím raději. Víc laskavé než drama, víc zábavné než psychologické. A velmi povedené. ()

Randwulf

Nechápu, jak dva cápci něco přes dvacet pět let dokázali napsat tak skvělý scénář. Nevím co si užívám víc, jestli to jsou psychologické dialogy na nesmírně hodnotné úrovni, emocionální rovinu filmu nebo dokonale vystižená partička a jejich sezení v hospodě nebo na baseballu. Nejspíš to je ale bude něco mezi - dialog mezi Mattem a Benem skoro na konci. Nejdražší scénou ve filmu je asi bourání zdi na staveništi, čímž totálně ponižují to, co za filmy a s jakým rozpočtem se dělá teď. Neznám nikoho, koho by tenhle film aspoň do nějaké míry neoslovil a nezbývá mi než než smeknout, zasalutovat a těšit se, až si tenhle skvělý film pustím znovu. ()

Vesecký

Výborný psychologický film o chlapci, který prokázal výjimečné intelektuální schopnosti, přitom se však nedovedl srovnat s vlastním životem. Trauma sirotka z dětského domova si odnesl do dospívání, kdy žije den ze dne bez jakýchkoliv ambicí. Významný profesor matematiky se ho ujímá, ale ani ten ho přes všechny pokusy s psychologickou terapií nedonutil k "řádné" práci. Nakonec na Willa mají vliv postarší vousatý psycholog a mladá ambiciózní studentka. Nakonec je, zdá se, Will vyléčen, ale ne tak, jak si představovali všichni kolem něho. Odjíždí za svojí milou do Kalifornie, aby tam vedl život podle svých představ. Film jsem viděl potřetí a přes jeho délku s prokládanými barrandovskými reklamami jsem se podíval rád znovu. ()

petikacka

Tohle se chlapcům povedlo...Psychologické drama to je moje...Další film který jsem obrečela...Navíc já si cez všechny tie drámy, řeším pokaždé své konkrétní situace svého života...Za mě 100% ()

TheSpearCZ

Napsat takhle protřelý scénář, když je Vám 25 a 27 let, to je genialita sama o sobě. Tenhle film zpočátku kouká nevinně, což je také důvod, proč jsem se mu nějakou dobu vyhýbal, ale pak mě doslova smetla ta vlna silných dialogů mezi Robinem a Mattem, u kterých jsem jen zůstal koukat div. Tohle přesně ten typ filmu "ze života", které se již nenatáčí a když do toho sečteme kvality filmu jako skvělé obsazení hlavních i vedlejších postav, Oscarový scénář nebo trefný soundtrack od Elliott Smitha, tak se vůbec nedivím, že je film takovou kultovkou, protože je kultovkou naprosto oprávněně. Damon s Affleckem byli výjimeční hned na samém začátku. 5* ()

Ben Affleck a Matt Damon zpátky před kamerou

Ben Affleck a Matt Damon zpátky před kamerou

23.07.2019

Lidé občas zapomínají, že herci Matt Damon (Marťan) a Ben Affleck (Město) jsou nejen velcí kamarádi, ale také oscaroví scenáristé filmu Dobrý Will Hunting. A přestože spolu během let produkovali plno… (viac)

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů