Bílý tygr

• India The White Tiger
všetky plagáty

Jestli chce ambiciózní řidič bohaté indické rodiny uniknout před chudou a začít podnikat, musí vzít rozum do hrsti. (Netflix)

Praxis

Taková trochu dark verze Milionáře z chatrče. Je to místy dost syrový pohled na bláznivý kastovní systém v největší demokracii světa. Adarsh Gourav je naprosto boží. Zhruba kolem poloviny to začne drhnout, ale závěrečná část vám notně spraví chuť. 75% ()

Kaluž

Je to hodně ploché, nezáživné a závěr to moc nevytahuje. Kdyby u kormidla stáli zručnější filmaři, asi by se z toho dalo něco vysekat, potenciál tam je. Slabší tři. ()

ilemas

Z filmu mám pocit návodu, jak zbohatnout i za cenu zločinu. Mám rád filmy z jiných kultur, vcelku se mě to líbilo, zvlášť drsný konec jen to mohlo být svižněji natočené. ()

M.i.k.e

něco jako Milionář z chatrče,s tím rozdílem,že White Tiger není vtipný a skončí minimálně rozporuplně.Na druhou stranu je ten konec ale poměrně realistický a do optimistické skoro pohádky již zmíněného Milionáře má docela daleko.Upřímně ten film teď nejsem schopen úplně zařadit.Není to klasický Bollywood (ani náznakem) a úplně moc to nefunguje ani jako plnokrevné drama.Přesto ty dvě hodiny celkem utečou a WT nijak neurazí.Taky se ale velmi pravděpodobně rychle vykouří z hlavy...60% ()

Aljak

Knihu som síce nečítal (leží mi doma v poličke), takže neviem porovnať, ale film považujem rozhodne za vydarený. Aj keď to nebol ten typický Bollywood, no potešilo ma, že India tu bola prezentovaná so všetkými svojimi esenciami (podobne ako to bolo pri Slumdog Millionaire), takže už len toto samo o sebe zohralo veľkú rolu. Príbeh o chudákovi zo zapadákova, ktorý sa po schodíkoch dôvery a slúženia prepracoval do vyššej spoločnosti, bol skvelý, dramatický a plný nečakaných zvratov. Aj keď to malo aj zopár slabších fáz, ale ako celok to bolo skutočne vydarené a s využitým potenciálom. Ten záver ma trochu zamrzel, čakal som lepšiu pointu. Každopádne, zaslúžené 4*. ()

Streeper

Bollywoodské filmy moc nemusím, ale když se Bollywood spojí s Hollywoodem, tak vytvoří skvělé koukatelné filmy, na které bych se normálně nepodívala (pokud by nebyly součástí MFFKV). Skvěle zpracovaný příběh, hlavní hrdina sice spáchá něco nemorálního, ale ani jsem se na něj nedokázala zlobit. Byl chytrý, ambiciozní, měl vizi a šel si pro ni. Jen mě mrzí, že to byl zrovna ten "milejší" šéf, ale situace nedala na výběr. Bavila jsem se od začátku do konce. Možná mi jen trošku vadilo, že celý svůj příběh píše emailem asijskému ministrovi nebo premiérovi, aby ukázal, že jsou vlastně stejní a film se tomu věnuje tak 5 vteřin, kdy se rychle setkají a to je konec. To už to mohl hlavní hrdina odvyprávět klasickým způsobem, třeba i do kamery. ()

campix

Drsnější pohled na Indickou společnost než který nabízí většina podobných filmů a je nutno podotknout, že je to také pohled hodně evropský. Tady nemůže být řeč a indické produkci. Všechno je skrz na skrz točeno západní optikou se západními postupy. Možná o to atraktivnější pro nás Bílý tygr je. Nabízí zároveň nesmlouvavý pohled na indickou kastovní společnost provázanou se zkorumpovaným statním aparátem, ze které je velmi těžké se vymanit a většina lidí v Indii je s tím naprosto v pohodě. V některých směrech je ta až skoro Hollywoodská stylizace na škodu, ale jako celek je tohle velmi povedené dílo. ()

zette

Divak se asi sotva ztotozni s nejakou postavou, ale o to tady myslim ani nejde. Jinak spousta trefne kritiky na celou Indii, ale hlavne konstatovani skutecnosti. Ne, ze bych jim neco zavidel, ale obdivuji jejich jinakost, at uz ve zpusobu zivota, filmu, humoru nebo jidla. Indicky film ma budoucnost, o tom zadna... ()

StanislachKo

India, ale zďaleka nie Bollywood. Rozklad charakteru v priamom prenose a bez jediného tančeka. Navyše chronologicky veľmi umne zvládnuté. A za mňa jeden z výraznejších psychologických filmov poslednej doby. ()

Tosi

Krásně cynickej film o tom, kterak hlavní hrdina utíká z kastovního sytému. A jelikož se učil od "nejlepších", stává se stejně zkorumpovanej a nemilosrdnej jako ti, proti nimž se nakonec vzbouří. ()

Johnny.ARN

Nič, čo by sme už niekde nevideli. Tento krát len s prímesou kari korenia a hnedej farby. Subjektívne to trvalo pol dňa, rozťahané, s dôrazom na zbytočnosti. V konečnom dôsledku len plochosť, špina a hnus. Len kvôli Priyanke som to dopozeral. 1 z 5 ()

VanTom

Rozpustile cynické snažení chudého, ve vzdělání „nedopečeného“ Inda z nižší kasty postoupit ve společenském žebříčku aspoň na místo respektovaného sluhy a řidiče potemní, když se od svých bohatých (a korumpujících) pánů žádného slušného zacházení ani uznání nedočká. Sociální drama v angličtině (tedy jako hlavním jazyce) a vyloženě amerického střihu je výborně natočeno (atraktivní indické prostředí záhy odkrývá kontrasty mezi luxusem a špinavou „kurníkovou“ náturou), ovšem v závěrečné rovince zvolní a nedodá surové „self-made“ pointě naléhavý výraz (a dopisu čínskému premiérovi význam). 7/10 ()

Brain-D

Indický snímek s americkým scénářem. Není to taková zábava a boom jako "Milionář z chatrče", ale dalo se na to koukat. 50% ()

Jaro.Krafcik

Očakával som že to bude niečo ako milionár z chatrče. Ale zmýlil som sa, dvojhodinová nuda, kde bolo ale pekné prostredie a pár svetlých momentov sa našlo. Ale netflix, zase bez dabingu. Čistici vesmíru boli stokrát lepší, ale zrejme to bude aj tým že tu išlo o drámu. A ja tento žáner veľmi nemusím. Indický film už nikdy, aj keď sa to nemá hovoriť. 1* ()

Melios

Indický milionár z chatrče, ktorý sa z podaného sluhu vypracoval na vlastníka miliónového biznisu. Znie vám to až moc klišé? Možno budete prekvapení. Je super vidieť, že sa Netflix nebojí investovať i do Bollywoodu... ()

DavidS.

Vztyčený prostředníček zaostalé Indii, kastovnímu systému, kurníkům i posvátným kravám...Celku by ale prospěla nápaditější režie...V druhé polovině ironii dochází dech a film končí doztracena... ()

Michelle75

Jako návod na zbohatnutí by tohle nemělo fungovat nikde, navíc ten konec, kdy mám věřit tomu, že jiná možnost není a je to vlastně správné, mě dostala. Co bude se zbytkem nemalé rodiny je celkem jedno. Všude jsou chudí a všude bohatí. První půle mě bavila a věřila jsem v něco jiného, druhá polovina mě nudila a přímo sr..., docela zklamání. ()