Chalupa

Dokumentárny / Krátkometrážny
Česko, 2020, 25 min

Volné pokračování snímku Epidemie (2018), ve kterém se opět trojice přátel vydává po stopách záhad a tajemna. Pro tentokrát se vydávají do pohraniční vsi, ve které stojí chalupa z 19. století, na které se dle svědků odehrálo několik paranormálních jevů. (e.peet)

Hannynko

Dobrá práca chlapci, po technickej stránke výborné. Strih a kamera paráda. Škoda len, že obsahovo je to slabšie, napätie moc nefunguje, pretože sa nestihne vybudovať. Chcelo by to aj v tomto prípade noci aspoň dve, tu možno aj tri, pretože aj keby sa už nič moc nestalo tak predstavivosť môže fungovať na plné obrátky a každé malé šuchnutie môže prihnať zimomriavky. Atmosféra bola o niečo lepšia v Epidemii, vďaka tomu že sa odohrávala v otvorenom exteriéri a Úvod, jadro a záver boli v Epidemii lepšie vybalancované aj keď bola kratšia. Pomohol tomu hlavne fakt že úvod v Epidémii má okolo 3 minút. Tu to ako úvod pôsobí tak do 15 minúty. Takéto niečo by už jednoducho potrebovalo aspoň tak 40 minútovú stopáž lebo máš úvod kde dostávaš informácie, ktoré sú pre daný snímok dôležité a nemôžeš to len tak odbiť, úvod je tu spracovaný super, ak by sa jednalo o dlhší snímok, ale z celkovej stopáže 25 minút zabral viac ako polovicu a to je potom problém. Celé to potom vzbudzuje pocit, ako by sa človek pozeral len na úvod zaujímavého dokumentu ktorý je pekne natočený a zostrihaný lenže potom zrazu šup šup a koniec. Tým pádom to celé skončí skôr ako to vôbec poriadne začne. Dávam 3 hviezdy a 60%, nakoľko viem, že to dokážete spraviť aj lepšie. ()

Davies182

S hodnocením to sice asi moc nesouvisí, ale když se z vašeho bytu během sledování podobných paranormal dokumentů začnou ozývat fakt divný zvuky, tak to holt na atmošce trochu přidá. A pak ani moc nevadí, že jde o nejslabší kus trilogie. [Youtube] ()

pornogrind

Volné pokračování Fake dokumentu o amatérských hledačích paranormálních jevů. Tady se v podstatě nic nedělo. Nuda. Jelikož u Epidemie jsem byl shovívavej, tak tady už nebudu. ()

honajz2

Petra Esterky si vážím, protože jako jeden z fakt mála youtuberů pro tu filmařinu nějaký cit má a snaží se neustále zlepšovat. Epidemie se mi líbila dost, ale Chalupa je taková, no... Hele takhle - špatné to rozhodně není. První půlka má dobrou atmosféru, člověka zajímá, co z toho vypadne a na amatérský film se jedná o dobrou práci, která nevyzní směšně, trapně a dá se na ni dívat, aniž by to diváka nějak urazilo. Vidět tenhle film třeba v Noci filmových nadějí na Nově nebo Studentské maratonu na ČT, evidentně by to patřilo mezi ty lepší filmy. Ale ve finále z toho moc nevypadlo, druhá půlka už se vleče a celkový dojem z toho mám poměrně průměrný. Navíc mi přijde blbý, že o historii se primárně dozvíme až v prostředku filmu a ne na začátku. Jak zde píšou ostatní - Epidemie byla lepší, ale Chalupa je takový neurážející průměr - což je na české (nejen) amatérské poměry celkem chvála. 3* ()

borec999

Náhodou, docela atmosferický a napínavý dokument i keď je pravda, že sa v ňom dokopy mnoho nestane. Čiernobiele zábery však filmu dodali ten správny štýl a hlavne výbornú hutnú atmosféru. Na to že ide o film zlepený takzvane na kolene a natočený partiou 3 kamarátov, ide o veľmi slušný kúsok. 75% ()

Tigran

Pro milovníky spooky záležitostí vycházejících z naší rodné kotliny je tento dokument naprosto ideální. Petr Esterka je známý hlavně jako youtuber/komik, kterým může spousta lidí opovrhovat pro jeho youtuberskou ožraleckou tvorbu, což není můj případ, ale chápu to, pro některé lidi to může být prostě za hranou. Ovšem z Chalupy nebo jejího předchůdce Epidemie lze zpozorovat, že je to člověk, který viděl pěknou řádku hororů a pravděpodobně i dokumentů a navíc má i talent a cit a ví, jak natočit atmosférický a tajemný krátký dokument. A to i přes to, že nemá vystudovanou žádnou filmovou školu. ()

hrumsrt

Po úspěchu prvního podobného filmu dva roku dozadu se rozhodli Peťan a STN natočit zase něco takového. Opět i rádoby atmosférický, ale tak jak jsem nebyl spokojený s příběhovou linkou v Epidemii, tak tady je to ještě daleko horší. Působí to na mě hrozně uměle.. 35% ()

Kikyo

Kvalitně zpracovaný dokument. Jenom je škoda, že jste na té chalupě nestrávili více času. Chápu, že by pak toho materiálu ke zpracování bylo o dost víc a trvalo by to, ale možná by to stálo za to. Myslím si, že někdy je to i o náhodě, jestli člověk zrovna něco uslyší nebo uvidí. Těším se na další podobný filmový počin. Jinak Epidemie se mi líbila o něco více. ()

kpt_ROCOR

známej záběr potlučený (snad asi možná) němky jak si to štráduje po silnici se honí snad do každýho dokumentu,,, héj týme, viva la benešovy dekrety  :-D ()

j00ckie

Kamera, atmosféra, zpracování - výborné. Atmosféra se tady bohužel zadrhává, protože není čas ji vybudovat - o dvacet minut delší stopáž by snímku jen prospěla. Dobové záběry byly super, jen s filmem neměly žádnou spojitost (nebo jsem ji nezaznamenal), a tak tam byly asi jen "pro efekt". Výkony hlavních představitelů působí věrohodně, což je u hororu jenom dobře. ()

Flexis

Slušná podívaná! Pustil jsem si to v půl 3 ráno pro zlepšení atmosféry a užil jsem si to. Kvalitě se nedá vůbec nic vyčíst. Nejlepší jsou na tom ty děsivé záběry na "pásce", které vzbuzují velký zájem o sledování. V porovnání s Epidemii je to trochu slabší. Epidemie byla přece jenom mnohem děsivějsí a celkově bylo téma mnohem zajímavější. 75% ()