Podozrivá

• Česko Podezřelá (viac)

Detektív Hae-joon je privolaný k prípadu úmrtia muža, ktorý sa zabil za nejasných okolností pri páde zo skaly. Tieň podozrenia hneď padá na čerstvú vdovu, krásnu Seo-rae, ktorú táto skutočnosť na prvý pohľad ani len neznepokojí. Zdá sa však, že chladná bola iba k svojmu manželovi, pretože medzi ňou a vyšetrovateľom začína vznikať nečakané citové puto. Nie je ale láska iba zásterkou, ako uniknúť zraku polície? Autor legendárneho Oldboya a Komornej Park Chan-wook sa vracia s mysterióznou detektívnou romancou, ktorá vám zamotá hlavu a rozbúši srdce. (Filmtopia)

cguio

Nádherně natočený, zrežírovaný, ALE délka a konec. Jak by řekla Simona Stašová: To muselo dát ale práce, přitom taková blbost. ()

Kushina

Nevím proč, ale šíleně mě to nebavilo. Taková rádoby detektivka, ale bylo to zdlouhavé a unuděné. Všichni se tvářili jak hovniválové a prostě... Nevím co říct, nudou jsem to přetáčel dopředu. 35% ()

Vaculik

Můj nejoblíbenější film roku 2022. Park chan-wook opět ukazuje svou režijní dokonalost, doporučuji každý film od tohoto režiséra. Vizuálně je to naprosto dokonalé, honička zabraná přes snorricam, hrátky s ostrostí ve výslechové místnosti a kompoziční rozkoš. 10/10 ()

kokofek

Láska si nevybírá a zasahuje bez varování. Stane -li se to policistovi je malér na cestě. No je to problém a nevyřeší jej ani dlouhá stopáž filmu,který má ze všech žánrů něco. Hlavně,ale diváky přesvědčí o tom,že i asiaté,kteří jsou známí svou disciplínou nejsou problémům takového druhu ušetřeni. ()

HanzoBureshi

Decision to Leave je opět dalším snímkem, kterým se mi Čchan-uk Pak dokázal originálním způsobem zase dostat pod kůži. Sice to nepřekonalo jeho starší projekty, jako je revenge trilogy nebo Thirst, ale jedná se opět o vizuálně umělecké dílo, u kterého jsem měl pocit velké a pečlivě precizní práce. Ačkoliv je příběh velmi originální a výborně zpracovaný, tak právě ty předchozí filmy v něm nabídli něco překvapujícího, ale tady mi to chybělo. Jinak je to super. Hudba se naprosto drží svých tradic. Postavy jsou naprosto skvěle napsány, podezřelá a detektiv jsou výbornou synchronizací, hlavně díky obsazení Wei Tang a Hae-il Paka. Líbili se mi ty originální přechody mezi realitou a představivostí, které díky absenci střihu vyvolaly fajn momenty. Je to žánrový mix, který se může zapsat jako další režisérův úspěch. Chci vidět další jeho snímek! Mé hodnocení: 8/10 ()

Hajkovna

Chan-wook opět dokazuje svojí mistrnost v nehty kousajících dramatech, které neustále balancují na ostří komedie a romantické tragédie. Absolutní masterclass. ()

Koral17

Filmové umělecké dílo, jaké se objeví pouze jednou za několik let. Dokonalá až dechberoucí formální rovina filmu skvěle doplňuje obsahovou stránku, plnou složité a dobře promyšlené symboliky (s dominantními motivy hor a vody nebo slunce a mlhy). Surreálně až dadaisticky laděný příběh představuje vizuálně-poetickou variaci na odvěkou touhu člověka po tělesném i duševním splynutí s milovanou osobou. Je však toto splynutí vůbec možné? Není to pouze naše snaha projektovat si vlastní fyzické a psychické nastavení nebo životní zkušenosti do druhého člověka? Hlavní hrdina příběhu je detektiv ve středním věku s nastupující andropauzou, který prožívá (zpočátku nenápadnou) pracovní i manželskou krizi. S manželkou mají kvůli jeho pracovnímu vytížení pouze víkendové manželství, které už mele z posledního. Přesto si nalhávají, že je vše v pořádku. Také práce u policie žádné naplnění nepřináší, zajímavých případů (rozuměj vražd) je jako šafránu. Nezdá se však, že hlavní hrdina má snahu nebo energii svůj osobní nebo pracovní život aktivně změnit, proto mu zbývá jediný únik -  plně se oddat vlastní fantazii. (obsahuje spoilery) Detektiv trpící nespavostí totiž ve skutečnosti nepřežitě sní svůj sen o dokonalé ženě - svém "protějšku". Žena promyšleně vraždí své machistické manžely, aby naplnila mužovy touhy po zajímavé a sofistikované detektivní práci a zároveň posílila jeho představu o vlastní mužnosti, spravedlnosti, rozhodnosti a síle (symbolicky vyjádřené motivem skály, hory). Vysněná žena je mladá, krásná a také chytrá ve své vražedné hře, ale jen do určité míry. On má zpočátku, tj. při první (horské) vraždě, navrch, ale v podstatě asi jen proto, aby ji mohl gentlemansky ochránit před rukou zákona a dalšími nástrahami. Všechno se mění ve druhé polovině filmu, kdy detektiv tyto své fantazie nebezpečně přibližuje svému reálnému životu a světu. Osudová žena se svým druhým mužem přichází do přímořského města, kde detektiv žije se svou manželkou. Původní vláda hory a slunce se začíná oslabovat ve prospěch elementů vody a mlhy. Realita a sen se začínají stále víc a víc prolínat a hranice mezi nimi a identitou jednotlivých postav smazávat. Mužovy světy i všechny jeho identity do sebe narážejí a postupně se rozpadají. Mizí v nenávratnu, nebo lépe řečeno, noří se do hlubin věčné mlhy našich tužeb a představ o lásce. ()

Trageeed

Je mi líto, ale čekal jsem víc... Tempo bylo na mě až moc pomalé a poetických obrazů ne dost, aby to dokázalo zakrýt. Děj v poslední třetině překombinovaný, ale pokud máte rádi podivný asijský kluky jako já, tak si to určitě dejte... ()

Awer

Srovnání s Parazitem není jen západní ústřel, nežánrovostí je Podezřelá opravdu podobná. Opět bych se nebál frcnout do seznamu i komedii. Jenže uchopenost je tentokrát problém, zdaleka ne každá poloha funguje a chvílemi se snímek propadá vysloveně do kýče. Od začátku mě to vůbec nechytlo, takže stopáž byla skutečným utrpením, nicméně existenciální spíše než lacině romantické vyznění pak dokázalo oslovit. Přesto mi i v té ukrutné délce přišly ústřední dvojice a její vztah málo prokreslené. Neříkám levně a banálně vše odhalovat. Film mě ale nepřesvědčil, že ví, co skrývá - že ti lidé mimo kameru existují celí ()

coulismoulis

Great expectations na to, co provede PCW s predlohou a nakonec spis zklamani, ze nic zasadniho, na rozdil treba od vynikajici Handmaiden. Nasadit romantiku per se jako hlavni tema taky nepomohlo. Obrazovou stranku dila ale udrzel PCW porad na vysoke urovni, tady snad jeste koncentrovaneji nez driv. ()

Metuje

Na film jsem se docela dlouho těšil. Chtěl jsem se na něj podívat už po vydání, nicméně jsem na něj pak nějak zapomněl a dostal se k němu až teď. Film je divácky dost náročný, připodobnil bych ho z poslední doby třeba k Táru. Film začíná slibně, SPOILER prolínání současnosti a minulosti v rámci "jednoho" záběru mě uchvátilo, stejně jako některá dramatická rozuzlení v průběhu děje. KONEC SPOILERU Stejně, jako u Drive My Car mi zřejmě nesedla asijská posedlost různými minimálními narážkami a symboly, tady mi navíc chyběla i nějaká katarze příběhu. Po více než dvou hodinách jsem tak seděl neuspokojen u počítače a doufal v alespoň potitulkovou scénu. Zhlédnul jsem i několik "vysvětlujících" viděí na YouTube, tam jsem se ale taky nic nového nedozvěděl. Možná se na to někdy podívám znovu a snad konečně docením. ()

karelondatra

Námět dobrý, ale režie a střih jej nezpracovaly koukatelným způsobem. Rozvláčné, plytké, zbytečně překomplikované a někdy i vyloženě matoucí. Chybí tomu šťáva a divák se tak ne a ne do příběhu ponořit. Dlouhá stopáž filmů mi nevadí, je-li k tomu důvod a děj má spád. Což není tento případ, tady se modlíte, ať už to konečně skončí. ()

Mr.Bilek odpad!

Tak tohle byl silnej šálek čínský kávy. Sem na to s Jirkou kókal jak na první duhu. Bohužel duha měla víc barev než tohle smyslu. Soudtrack drsnej :) ()

Ferguson

Přiznám se, že jsem se občas na chvíli ztratil, některé dějové posuny mě překvapili, ale jinak klasicky dobrý Chan-Wook. Možná to nemusel být tak platonické, protože to trochu ztrácelo důvěryhodnost. Po formální stránce ale opět originální zpracování. ()

prokop04

Velmi náročná korejská detektivka, která dle mého vyžaduje zkušeného diváka. Opět nutno říci, že už jenom to, že je to asijské dílo, setkáváme se zde se zásadními kulturními rozdíly, které mi vždy docela zaplní hlavu. Mnoho věcí z etikety, chování a návyků je prostě jinak. Prvních 30 min vydržte, budete možná mile překvapeni. Cítil jsem takové mdlé napětí, respektive bylo tam, ale ne tak očividné. Opravdu zamotaný děj, u kterého je navíc těžké stíhat chápat střih. Střihy jsou dost drastické, poměrně rychlé a bez návatnosti. S čím jsem ale velmi spokojen byl vývoj postav a jejich důmyslný psychologický rozbor. Rozhodně diváka zaujme téma a originální scénář. Nevím no,... Doporučil bych sledovat v dobré kondici, plný energie a zároveň s dostatečnou mozkovou kapacitou. Opravdu těžší detektivka. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

29.12.2022

KVIFF.TV exkluzivně uvádí Trojúhelník smutku

KVIFF.TV exkluzivně uvádí Trojúhelník smutku

20.12.2022

Streamovací platformu KVIFF.TV nemohli fanoušci filmu v uplynulém roce přehlédnout. Jako jediná přinesla do České republiky poslední počin režisérské legendy Larse von Triera – třetí sérii Království… (viac)

V Cannes byly uděleny Zlaté palmy

V Cannes byly uděleny Zlaté palmy

28.05.2022

75. ročník prestižního Mezinárodního filmového festivalu v Cannes se uchýlil ke svému konci a dnes večer proběhl zakončovací ceremoniál celé letošní filmové akce, kde byli mimo jiné oznámeni vítězové… (viac)