Imawa no kuni no Alice

• Japonsko 今際の国のアリス (viac)

Mladík posedlý hraním videoher se společně se dvěma kamarády ocitne ve zvláštní verzi Tokia, kde všichni musí hrát nebezpečné hry o přežití. (Netflix)

Recenzie používateľa TheEvilTwin k tomuto seriálu (7)

Imawa no kuni no Alice (2020)

1. série: Ze začátku se Alice in Borderland jeví jako skvělá pecka, která ale postupem času čím dál víc slábne a nakonec jsem z díla celkem v rozpacích. Motivem jde jednoznačně o snad nejlepší a mi nejbližší geekovskou scifi zábavu, ale zpracováním už tolik ne. Potěší dostatek krve, občas souboj, skoro každý díl jedna hra často připomínající Saw/Kostku, kdy bych se ale vůbec nezlobil, kdyby her bylo více. Nejlepší na seriálu vnímám ale našlapaný cliffhanger, který sice v závěru neodpoví otázku GameMastera, ale neskutečně navnadí na další sérii a doufám, že přijde co nejdříve. Teď ale k mínusům, které víceméně jediné podkopávají sérii nohy, a tím jsou logické díry. Proč loví v lese kance, když mají obchody s jídlem? Jak může člověk sprintem předběhnout valící se natlakovanou vodu z potrubí přes podzemní tunel? Jak může vodivý elektrický kabel nezasáhnout člověka když stojí ve vodě, ve které je kabel? Proč jsou lidi tak flegmatičtí a na pláži si užívají párty, když jim jde o život a většina lidí na zemi zmizela? A takových otázek jsem v seirálu našel desítky, nehledě na to, že hlasité monology hlavní postavy už časem lezou krkem, protože vysvětluje a nahlas říká úplně banální věci, které nemusely být vůbec vyřčeny. Výsledek je taková opatrná 4ka, která má občas fakt bídné kvality a dost logických chyb, ale za výborný nápad, kreativitu a závěr tu čvrtou s přivřeným okem dám. Komentář ke druhé sérii v recenzi pod sérií samotnou. ()

Episode 1 (2020) (S01E01)

Dlouho očekávaná záležitost je už konečně tady a úvodní pilot je teda jízda. Chytrý nerdský hráč, který by raději trávil dny doma u PSka, se jednoho dne s partou přátel ocitne na planetě sám a jsou nuceni plnit různé herní mise. Tempo skvělé, postavy zajímavé, úkoly doslova smrtící a já jsem teda sakra zvědavý, kam se takhle geekovská, masakrální hi-tech jízda bude ubírat dále a jaké bude samotné finální vysvětlení!! ()

Episode 3 (2020) (S01E03)

Zatím dějově nejslabší díl, z hlediska posunu příběhu však klíčový, a to hlavně v závěru. ()

Episode 4 (2020) (S01E04)

Tak tady bylo vše tak logicky blbě, až to teda neskutečně bilo do očí. Jestli je tohle někdo ochotný přehlížet, tak už pak nevím, na co víc by se měl divák ve filmu zaměřovat. Škoda. ()

Episode 7 (2020) (S01E07)

Vlastně celkem průměrný díl, hra už nemá takový drajv a moment překvapení jako první hry a flashbacky postav, které vlastně vůbec neznáme, nejsou pro děj důležité a nezajímají nás, jsou celkem zbytečně navíc. ()

Season 2 (2022) (S02)

Druhá série Alice se nese úplně ve stejném stylu jako první - od začátku buduje tajemno a napětí, aby se to celé v posledních dvou dílech totálně zdevastovalo, zanechalo v divákovi hořkou pachuť z celé série a doslova to uzívalo k smrti. Musím (opět) pochválit skvělou technickou a vizuální stránku, protože ta táhne celý seriál do výšin a spolu se skvělými, nápaditými a zábavnými hrami to dává do kupy hi-tech sérii, která nenudí. Problém ovšem nastává v čase mezi soutěžemi, protože až tady divákovi dojde, jak špatný je seriál v ostatních stránkách. Dabing je katastrofální, herecky jde o neskutečný brak, emoce a dialogy jsou zkrátka hodně špatné a neuvěřitelné a celé chování, mimika a nějaká uvěřitelnost chování postav zde úplně chybí. Vedlejší postavy působí ještě o dva levely hůře, protože věřím, že i trapný komparz z řad ungabunga opic by dal jakékoli "herectví" daleko lépe. Love story hlavního páru je trapná, celá výplň mimo hry je vata jako prase a největším highlightem je sedmý díl, kdy si z nás tvůrci dělají doslova prdel, jestli si myslí, že takovýhle shitfest a godlike mód nesmrtelného pikového krále jim někdo sežere. V posledním díle mě pak už vlastně ani nezajímalo, jak to celé skončí. Neskutečně rozporuplné pocity, protože na jednu stranu jde o vysoce sofistikovaný nápad s fajn stylem, ale všechno okolo je bohužel tragická filmařina. Zde věřím, že kdyby se díla chopili ambiciozní amíci, bylo by o plnou pětkovou palbu postaráno. Booo! ()

Episode 7 (2022) (S02E07) odpad!

Tady si z nás někdo už dělá asi prdel a dělá z nás totální šašky, jestli si myslí, že z takového shitfestu budeme jásat. Výsměch inteligentnímu divákovi. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD