Imawa no kuni no Alice - Season 1 (2020) (séria)

Episode 2 (S01E02)

Scenár:

Jasuko Kuramicu

Hudba:

Jutaka Jamada

Arisu a Karube opouštějí zraněného Čótu a vyráží ven získat víc zkušeností. Dorazí do obrovského bytu, kde je čeká vražedná hra na babu. (Netflix)

kenkaku

V ději je příliš mnoho vaty a postavy (protože Japonsko) se občas chovají “zabržděně” (jako kdyby měli čas na všechno vrchovatě) a občas extrémně “přemachrovaně” (prostě vím víc než ostatní, jsem víc než ostatní). Ohledně konceptu, přišlo pár odpovědí, ale hned vzešlo několik dalších otázek. Jako level #2 dobrý, jako koncept stále čekám na pointu. ()

honajz2

Jestli tohle fakt má být nejlepší díl celého seriálu, tak se obávám, že s tím brzo seknu. Pozitivní je, že se to od minula trochu zlepšilo, ale stejně... Atmosféra mi pořád přijde slabá, tempo to taky pořád nemá, sympatie k postávám mám naprosto minimální, dojde zde i k pár vatovým scénám a celá hra na babu byla poměrně nudná a nenápaditá. Navíc se dalo už od začátku lehce odhadnout, kdo to přežije a kdo ne. Dějově se to už možná konečně někam pohne (viz. konec), tak snad z toho konečně vypadne něco zajímavého. Jinak s tím buď u příštího dílu seknu, nebo to dokoukám do konce jen proto, že guilty pleasure a pro mě atraktivní námět. Lepší 2* ()

samkko

Tohle bylo něco. Po prvním dílu se nám dál dobře rozvíjí a přibývají postavy, no a konečně se dočkáme pořádně zábavné a napínavé hry. Vlastně skoro celý druhý díl sázi na pár flashbacků, nejaké konverzace ohledně současné situace.. No ale hlavní je zde HRA, která jak už jsem říkal, se povedla a odhalila nám další věci ohledně her. Nechybí zde akce, napětí, krev a slušné fight scény. ()

Najt

Druhý díl přibývají postavy a začíná druhá hra tentokrát obtížnosti pět, hra na babu. Ale v trošku drsným podání. Napínavost nezná meze a pokud člověk není hnidopich a bere to tak jak to je, tak si to maximálně užije. Viděl jsem dva díly a už mám tenhle seriál rád a to se vidí dost málo. ()

muti

Určite je to pôvodnou skepsou z prvej časti že z tohto nie som paf. A rozumiem aj keď niekto iný tomu dá 5/5. Ale logikou mi to pripomína seriál Lost, kde neviem prečo niektoré postavy nehrajú ako o život a dávajú súperom stále nejaké nové šance na oživenie a protiútok. Koordinácia hráčov taktiež nikde. Nuž, tie postavy by sa aspoň mohli tváriť že je to pre nich aj o život... ()

swenyx

Okay takže 2. hra byla hra na babu, kde jsme zjistili, že i protivníci se účastní hry, takže když nevyhrajou, tak umřou stejně tak jako ostatní. Seznamujeme se i s Alice, která se nejspíše připojí ke skupině Arisa. Scéna s Čótům a tou borkou byla vyloženě cringe :D ()

Lilith03

Výborná podívaná! Postavy mi dost přirostli k srdci a baví mě ta jejich parta. Mělo to skvělou atmosféru, napínavou, mrazivou a příběh byl i místy nepředvídatelný. Myslela jsem, že ten pán s kloboukem bude nová postava, ale nakonec ne :⁠-⁠). No každopádně tohle byl opravdu úžasný díl a těžko říci, jestli bude nějaký lepší. ()