La abuela

• angličtina The Grandmother

Pařížská modelka se musí vrátit do Madridu, kde její babička, která ji vychovala, právě prodělala mrtvici. Ale strávit s touto příbuznou jen pár dní se změní v nečekanou noční můru. (JasonCZ)

Sludger

V horore dominuje pocit neustáleho znepokojenia a neistoty. Popritom španielsky tvorca vybudoval aj slušnú strašidelnú atmosféru. Do toho tu máme dočinenia s creepy babkou, aká tu už dlho nebola. Film ako celok fungoval a remeselne bol výborne zvládnutý. Lenže nejde o nič nové. Námet je vlastne len variácia na Lovecrafta a jeho Vec na prahu, resp. Prípad Charlesa Dextera Warda a dokonca je dej ľahko neprehliadnuteľný a záver nikoho neprekvapí. Remeslo zvládnuté dobre, ale horor neponúka nič navyše. Niekomu to stačí, inému nie. Vyber si. ()

borec999

Pomalé, strnulé a s jemným nádychom artu. Prvá polovica filmu slúži vyslovene len ako úvod na zoznámenie s postavami, prostredím a zápletkou, nič hororového sa nedeje. V polovici druhej sa dočkáme pár atmosferických výjavov s ústrednou divnou starenkou, no ani tie nezachránia celkový dojem z filmu a tak ako píše JASM- vo viacerých hororoch boli takéto scény spracované omnoho efektnejšie. Celkovo mám však z Abuely pocit, že čistý des a strašenie nebolo ani režisérovým cieľom a že príliš veľké sústredenie sa na psychlógiu postáv a veľmi pomalé prerozprávanie deja (ktorého nejednoznačný typ ukončenia ma klasicky príliš nepotešil) bolo zámerné. Nech je ako chce, od Paca Plazu ( režiséra REC a aj pred pár rokmi celkom obstojnej Veroniky) som skrátka čakal viac než len zdĺhavý, predvídateľný horor o vnučke starajúcej sa o creepy babičku... 40% ()

Warhorr

''Kozy tvý báby svěšený''. Pokud chcete zazdít 100 minut svého života sledováním podprůměrné rádoby duchařiny, pak je toto skvělá volba. Lesbickou babču trefí šlak a ze zahraničí tak musí přijet její vnučka aby ji poskytla neodkladnou péči. Stará geronta má samozřejmě své tajemství a není to tak nečinná svině, jak se může na první pohled zdát. Prvních cca 25 min. se tady neděje vůbec, ale vůbec nic. Ono vlastně krom jedné fajn scény, je drtivá většina filmu velkým utrpením a těžkotonážní nudou. Občas nějaká ta zaskočená hrachovka anebo posraná postel. Nemá to žádný spád, žádnou intenzitu, žádný napětí. Vlastne to hodně působí spíš jako reklama na pečovatelskou službu v domácím podání a vy jen čekáte, kdy babiččiny dávící reflexy poskvrní plochu TV obrazovky. Závěr filmu je krapet solidnější, ale pro mě nikterak překvapující. Za tohle a těch pár prdelek a cecek co se tady na několik mikrosekund mihne však víc jak 2* rozhodně nedám. Plazo Plazo, ty jsi ale Pako. ()

Flopik

Španieli to opäť trafili. Síce neprišli s ničím originálnym, na druhú stranu nám ale predstavili veľmi funkčný horor. Mladej modelke zavolajú, že jej starká mala nehodu, tá sa o ňu ide starať a postupne sa začne diať čosi divné. Snáď každému dôjde veľmi rýchlo o čo tu ide, to však vôbec nevadí, nakoľko má film výbornú atmosféru a skvelé hororové úseky. Hlavná hrdinka krásna a rozhodne jej budete fandiť. Snové sekvencie výborné a obrovská pochvala za intenzívne finále, ktoré teda celkom postrašilo. Samotné vyvrcholenie mohlo byť efektnejšie ale zimomriavky som mal takže som spokojný. Čo trocha vadilo je pomalšie tempo a celkovo pomenej strašidelných vecí. Inak ale rozhodne palec hore a silné 4*. ()

bozka10

No mierne som sklamaný teda.Čakal som lepšie tempo, lepšiu dynamiku,do 40 minúty sa prakticky nič podstatné nedeje okrem stručného manuálu ako sa postarať o imobilného pacienta.Atmosféra v byte s dosť nepríjemnou babkou bola fain a v druhej polovici gradovala,ale finále,aj ked silno predvídateľné bolo trošku odfláknuté.Čakal som predsa trochu viac. ()

Wancohoff

Zaujímavý dej a dobrá pointa, no to čo je na filme naj, je zvuk...Pokiaľ máte poriadny subwoofer bude Vás triasť od začiatku do konca. i keď nie od strachu z filmu. ()

Extrakritik

Pomalý horor. Děj se táhne,ale to není na škodu. Atmosféra pomalu houstne,když si vnučka uvědomí,že s její babičkou není něco úplně v pořádku. V dnešní době plné lekaček a démonů na každém rohu to byla celkem milá změna. ()

Bozvav

V podstatě předvídatelná nuda, sázející především na kontrat mezi stářím a mládím. Atmosféru to sice mělo, ale byla dosti prvoplánová a nepříliš pečlivě vybudovaná. Célé to působilo dosti povrchně a díky tomu spíše marně, než trašidelně. Vlastně jediný hororový prvek spočává v tom, jak strašlivé to musí být, když se octnete vězněm ve svém vlastním nehybném těle a jste si toho vědomi. Za mne slabší průměr. ()

Daiker

Atmosféra je luxusní, ale je to spíš nevyužitý potenciál..... Režisér opravdu umí a to téma mi na horor opravdu nestačí..... Mohla to být nějaká duchařina nebo posedlost démonem, entitou ...... Veronica a Malasana 32 byly lepší..... Ale těším se na další jeho horor ještě letos, Plaza je skvělý režisér..... ()

helraiser

Ta stará babka byla děsivá dost jen sama od sebe, ale tohle téma kdy straší nazí staroušové už je docela obranné a toto je ještě navíc dost předvídatelné, ale atmosféru to má opravdu slušnou. ()

John80

Slabý odvar hororu s minimálnym napätím a pár lakackami, celý dej sa točí okolo starostlivosti vnučky o jej starú mamu a nejakých prizrakoch. Miestami nudné 2* ()

Alouette

Hutná atmosféra, z babky šla fakt husina, holka si svou roli zahrála víc než dobře. Bohužel vše bylo tak předvídatelný a ani konec mě nerozsekl, takže jsem se vlastně dočkal toho, co jsem od začátku očekával. Ty tři hvězdy jsou ale dost silné. Chvílemi jsem si říkal, ať se do toho bytu holka už nevrací a o tom to je. Jsem spokojen na 75%. ()

J.Mayen

Paco Plaza Mě dokázal nasrat s jeho předchozí tvorbou Veronika. Musel jsem se zpětně podívat na svoje hodnocení a asi jsem hodnotil právem velmi nízko. Zde musím přiznat mě čekalo velké překvapení a ve filmu byly místy opravdu velmi nepříjemné scény, za které hodnotím velmi vysoko. Samozřejmě by se dalo osekat vše to zbytečné kolem, jako nudný dialogy se svojí babičkou nebo s modelingovou agenturou. ()

SpicyNugget

Susana je mladá modelka pracující v Paříži. Jednoho dne jí v telefonu lékař oznámí, že její babička dostala mrtvici a není schopna se o sebe starat. Susana okamžitě přijíždí a babičku přebaluje, koupe a krmí. Babička nemluví a ani nechodí, takže je to náročné. Jenže pak se kolem Susany začnou dít zvláštní věci a má pocit, že nerozumící babička rozumí až moc dobře… Horor to byl možná na konci, a to ještě nijak dobrý. Zbytek filmu bylo regulérní psychologické drama o tom, jak je náročné starat se o ležáka. S hlavní hrdinkou jsem soucítila a plně jsem jí fandila. A konec? Všichni tady píšou, jak pointu prokoukli hned na začátku. Je výhoda být blbý jak miska na granule, já do poslední chvíle netušila, o co tý babce jako jde. Já mám prostě dlouhé vedení, no. Ale i tak mě konec nesrazil ze židle, ta nuda ze sledování se mi přenesla i na konec, i když to byla zajímavá pointa. Tohle asi nebyl můj kousek zeleniny. ()

Emperor1

Dejte do záběru starou bábu s vytřeštěným pohledem a o strašení je vystaráno. To věděli už tvůrci takových skvostů, jako jsou např. The Visit nebo The Taking of Deborah Logan. Na stáří není většinou moc hezký pohled a když se spojí s demencí, tak znejistí i ten nejotrlejší divák, neboť podvědomě tuší, že to je realita, kterou může každý z nás očekávat. To je první nota, na kterou Babička hraje. Ta druhá nastiňuje jisté východisko a posouvá film do nadpřirozených výšin, tedy tam, kde se každý milovník hororu cítí dobře. V tomto ohledu snímek splňuje svůj účel, leč dělá to předvídatelným (a poněkud zdlouhavým) způsobem. Ale má to solidní atmosféru, Vera Valdez si za svůj strašidelný výkon zaslouží nějaký ten přivýdělek k důchodu a navíc se tam objeví i pár docela pěkných (mladých) holek nahoře bez. ()

hony23

Horor založený na tom, že ukazují starou bábu, které definitivně jeblo. Přijede o ni pečovat vnučka, které ale bábrle udělá ze života peklo. Některé scény jsou pro diváka nepříjemné, ale po většinu filmu to byla nuda. ()

Easykill

Od začátku celkem předvídatelný děj potažmo i koncák. Ale drží si to svoje atmo i když se to táhne a mohlo to být kratší. 3* za hnusnou creepy bábu a rychle zapomenout. ()