CheeseFigure

Potom, čo tak Ayer sprznil jednotku, tak najlepšou vecou, ktorá sa Suicde Squad mohla stať, bolo vykopnutie Jamesa Gunna od Disneyho. Warneri po ňom chňapli, dali mu zmienenú samovražednú jednotku a Gunn natočil skvelú komiksovku. Jeho Suicide Squad mal niekoľko skvelých a sympatických postáv. Teda až na Peacemakera, toho nemal nikto rád. Preto ma prekvapilo, keď sa oznámilo, že prvý seriál nadväzujúci na Dc Extanded Universe, bude práve o tejto neobľúbenej postave. Bolo jasné, že postava si prejde nejakým charakterovým vývojom, čoho som sa aj trochu bál, pretože som si nevedel predstaviť, ako chcú spraviť z vraždiaceho magora sympaťáka tak, aby to nepôsobilo blbo. Ale podarilo sa to. Peacemaker ostáva verný svojmu charakteru z filmu, ale pribúdajú ďalšie vrstvy a tak z neho vzniká celkom komplexná postava, ktorá si vaše sympatie získa. Čo sa týka ostatných postáv, tie si ma zo začiatku nezískali, postupne som si ich ale obľúbil. Je tu klasická šablóna, keď sa hlavní hrdinovia nemusia, ale nakoniec si nájdu cestu k sebe. A spolu s nimi si k ním nájde cestu aj divák. To sa mi páčilo. Je tu ale jedna postava, ktorá si ma získala hneď zo začiatku a tou je Vigilante - zábavný maniak, ktorý môže konkurovať Deadpoolovi. Čo by som možno seriálu vytkol, tak je nevýrazný záporák (SPOILER: Roj mimozemšťanov, ktorý nás chce ovládnuť ma natoľko nezaujal, i keď úplnou katastrofou na poli zloduchov by som to nenazval KONIEC SPOILER). Keď sme pri tých záporákoch, musím spomenúť Roberta Patricka a jeho rasistického Peacemakerovho otca, za ktorého dávam body. Nie, že by som s ním súhlasil, skôr sa jednalo o fajn antagonistickú postavu. Páčili sa mi taktiež rôzne narážky a vtipy na konšpiračné teórie, súčasnú politickú korektnosť a komiksy (fakt by som chcel vidieť ten boj Peacemaker proti Kite Manovi). Záverom vychválim ešte titulky, ktoré boli skvelé. Peacemaker je prekvapením. Gunn zobral jednu asi z najnesympatickejších postáv a natočil o nej seriál, ktorý sa radí medzi to najlepšie v rámci Dc Extanded Universe. Bravo Gunn, človek je aj rád, že ťa Disney vyrazil. U nich by si takúto R-kovú komiksovku natočiť nemohol. ()

DeJiF

Tak tenhle geniální seriál jsem odkládal až moc dlouho, i když je to ve finále možná dobře, protože teď do recenze můžu zapojit i kontrast mezi aktuálním DC a aktuálním MARVELEM. Věřím totiž, že když se DC bude držet takto promyšlených a osobitých počinů, začne být pro MARVEL značnou konkurencí a jsem neuvěřitelně překvapen, jak se ze svých přitroublých CGI ptákovin, jako obě Justice League, vyšplhali až sem. Když jsem onehdy objevil Suicide Squad od Jamese Gunna, bylo mi pak až líto, že jsem si na to nezašel do kina, protože z původního filmu udělal něco zcela odlišného a dost se v tom promítal Gunnův rukopis. Jsem tak rád, že ve spin-offu k filmu měl James Gunn ještě daleko větší možnosti, jak ztvárnit svoje nápady a hudební vkus. Od začátku do konce je Peacemaker jako jeden pěti hodinový film, celé mě to chytlo tak strašně moc, že bych nebyl schopen jmenovat, která epizoda byla nejlepší, sfouknul jsem je v podstatě zaráz, protože všechny fungovaly naprosto úžasně pospolu a posloužily tak jako víc než obstojné DLC k filmu. Přesto si nemyslím, že si pojem "DLC" zaslouží. James Gunn dokázal za osm epizod vybudovat fantastickou dějovou linku, která není standardním soubojem mezi nabušenými hrdiny a nabušenými záporáky. Je plná intrik, příběhových zvratů, humoru a ještě jednou humoru. Komedie z toho srší na každém rohu a bude vás bavit, přesto umí dějová linka občas zpomalit a budovat postavy. Naprosto upřímně jsem jen málokdy viděl lepší origin hrdiny než tady (snad jen u Spider-Mana nebo Batmana). No a už vůbec bych neřekl, že mě Peacemaker bude schopen rozbrečet hned několikrát i vzhledem k Johnu Cenovi, který mi přijde jako herec bez emocí, přesto všechno byl schopen vydat ze svého výkonu to nejlepší. Charaktery mají hloubku, vyvíjí se a pro mě je to tak nějak ten hlavní tahák celého seriálu a dějová linka se záporáky tu dle mého slouží jako kulisa pro všechny ty úžasné charaktery, od drsňácké blondýny, přes hláškujícího a nesmírně sympatického Vigilanta po orla Eaglyho. A abych neupozadil kvality záporáků, ti si časem taky přijdou na své a jsou z většiny zdrojem již zmíněných příběhových zvratů. K soundtracku můžu říct snad jen to, že podobně jako u filmu Guardians of the Galaxy, ze kterého jsem si sestříhal rovnou celý playlist, i zde James Gunn nasáčkoval svůj úžasný hudební vkus, který mně, jakožto člověku, který se s hudbou zasekl ve 20. století, sedl na maximum a dodává celému seriálu takovou třešničku na dortu. Co říct na závěr? DC mě překvapuje čím dál víc, předtím u rebootu Suicide Squadu a Batmana a nyní znovu u Peacemakera a režisér čistou komedii v Suicide Squadu povýšil na neskutečně osobitou záležitost. Já už tak jen doufám, že DC vidí, kde leží klíč k úspěchu a na rozdíl od MARVELU udělá od dětinských CGI blbostí krok dopředu. ()

Polux

9/10 | Gunnův zásah přímo do středu terče a imho jeho (prozatím) nejlepší dílo vůbec, plus oficiálně životní role pro Cenu, který tady vypadá, že se pro ni přímo narodil (a nebýt T2, podobně bych se možná odvážil onálepkovat i Patricka). Kdo by to byl čekal od diváky nevyžádaného streamingového "přídavku" k The Suicide Squad, navíc s vedlejší a ne-až-tak-sympatickou postavou v hlavní roli a k tomu ještě hranou hereckým dřevem. | Přiznám se, že já to tedy ani náhodou nečekal a o to více jsem byl velice příjemně překvapen. Všechny silné stránky, které Gunn předvedl ve filmu (skvělý casting, panoptikum vtipných/směšných/bizarních postav, všudypřítomný humor, přičemž mám pocit, že už tak dobrý poměr počet dobrých/špatných vtipů na metr čtvereční se zde oproti filmu ještě zvýšil, chemie a dialogy mezi postavami, vypointované scény, viditelné i skryté odkazy na kde co, nepostradatelný zvířecí prvek - po mývalovi, žralokovi, lasičce a hvězdici tentokráte "nejlepší kámoš" orel:-)), jsou zde zachovány v míře vrchovaté, plus k tomu Gunn přihazuje pár nových (hudební intro s vypalovačkou od Wig Wamu je vysloveně geniální), zatímco na slabších stránkách z filmu se značně zapracovalo (akce není tak samoúčelně extrémně gore od začátku do konce, ale pouze ve vybraných momentech (což má následně na diváka o to silnější dopad), příběh tady není jen do počtu, aby se na něco navázaly jednotlivé akční sekvence, ale je zajímavý svou detektivní linkou i sám o sobě a díky seriálovému formátu je mnohem více času prokreslit všechny postavy (včetně náhledu do jejich často temné minulosti) a stejně tak komplikované vztahy mezi nimi, na což pochopitelně na poli filmu není moc prostor. | Nezbývá, než doufat v urychlené schválení další sezóny a věřit, že Gunn vstoupí podruhé (resp. potřetí, počítaje v to i film) do téže řeky a podaří se mu dodat divákům stejnou pecku jako v tomto případě. Protože podobných zářezů, které by tahaly DC strmě nahoru, WB moc nemá. | PeZet ()

SirAduard

Svěží a dravá komiksová show, která má opravdu koule až do samotného konce. James Gunn tady fakticky zaválel a ukazuje, že dokáže zkombinovat naprosté šílenosti a zároveň dojemné osobní chvilky dohromady, a přitom to funguje na jedničku. Takhle dravý seriál jsem dlouho neviděl a modlím se, aby Jamesova odvaha a kreativní tvůrčí síla nevyprchala při jeho dalších projektech. Vskutku ho žeru a tento seriál jak by smet. ()

Holly_Molly

Vigilante, drž už kurva hubu! Ne vážně, tady se Gunn opravdu v dialogový retardaci urval ze řetězu a dobrá polovina veškerých rozhovorů je v tomhle seriálu absolutní bolest. Nemluvě o Cringe-lordovi Vigilantovi...Kromě fakt rapnýho humoru je to ale fakt dobrej seriál se skvělou akcí, příběhem, postavama (kromě Véčka!!!) a absolutně topovýma úvodníma titulkama! "!Tear your world apart, Once the magic starts!" <3 ()

vinducha

Výhoda oproti třeba The Boys je jednoznačně stopáž jednotlivých dílů . Dá se to skouknout  takřka na posezení. Nicméně oproti zmiňovanému mi nebyly postavy až tak sympatické. No ono bojovat s někým o kom vím , že ho porazit můžu , to zas až taková fuška není . Ničím neurážející průměr . Ale pár vtipných momentů tam taky bylo. ()

Gamora

Tohle je prostě super hovadina, nic jiného se taky od Gunna nešlo očekávat. Po druhém Suicide squadu mi přišlo že dělat seriál o Peacemakerovi je zbytečný ale přecejenom se to velmi povedlo. Rozjezd byl sice trochu pomalý ale potom už začnete hltat každou epizodu. Humor tu taky nechybí a to hlavně díky Peacemakerovi který tu každou druhou scénu řekne nějakou hovadinu. Nejlepší na seriálu je ale za mě ten soundtrack a intro. 7/10 ()

MatyRock

Mírotvůrce aka postavička, která se poprvé ukázala v Sebevražedném oddílu, a jeho sólový seriálový výstup, jenž mě nechával naprosto klidným. Tedy až do momentu, než jsem zjistil, že James Gunn uvařil šílenou, osobitou, nápaditou a především originální komiksovou omáčku s pěti knedlíky k tomu. Humorem kypřící epizody spolu s velmi dobře a přehledně natočenou akcí tvoří dokonalý výsledek. Ten je ještě podpořen Gunnovským soundtrackem, bláznivým, ale báječným příběhem a herci mezi nimiž překvapivě exceluje John Cena. Originální odlehčené, ale zároveň dosti osobní, komiksové zjevení. Svěží vítr do světa DC a celé fabriky komiksových filmů. 9/10 ()

jirikzaboj

Inu, budu se opakovat. Pilotní epizodu jsem komentoval zkratkou WTF?! A ta platí absolutně pro celou sérii, protože tohle byla taková jízda, že si to musím dát v nejbližší době celé ještě jednou. Gunnovi jsem pro jednou nevěřil a říkal jsem si, co ho sakra vedlo pracovat na nezajímavé postavě DC Universe a ještě k tomu spolupracovat s tak hereckým dřevem, jako je John Cena a hádejte co? Peacemaker popírá všechny tyto zákony a ukazuje mi a spoustu dalším velký fakáč a to platí i pro jiné komiksovky. Cena je tady naprosto úžasný a nestagnuje ani na jedné poloze. Přijdete si na své, pokud máte rádi trapnohumor, ale zároveň dokážete zhruba v polovině začít cítit s hlavní postavou empatie a ten způsob, jakým to celé podává, to je jedno velké WTF a potvrzuje ten známy fakt, že někteří herci se pro své role narodili. Peacemaker je Gunnův splněným sen. Je to splněným snem fanoušků tvorby Jamese Gunna a já se s hrdostí do této skupiny řadím. Tohle daleko překonalo Guardians a to především, protože má tentokrát James rozvázané ruce a může si dělat, co chce. Cenzuru tedy nehledat, protože máme sexuální scény, brutální vyvražďovačky a absolutně šťavnatý nekorektní humor, do kterého jsem se opravdu zamiloval a pokud jde o vtipy samotné, jejich zpracování a recyklaci napříč celé sérii (především highlight finální epizody Economose), tak to mi přijde jako naprosto geniální a důkazem je to, že u epizod jsem se jen nesmál, ale často jsem lapal po znovu nadechnutí, protože tento humor přesně já vyhledávání a v kinematografii je opravdu nevídaný. Další aspekt je samozřejmě výprava a především opisování hlavních, či vedlejších postav. To je další z důvodů, proč je Gunn tak výjimečný. Každá hlavní, vedlejší , či komparzová postava zde není navíc, nebo jako kulisa a režie všech využívá opravdu naplno a to beru jako lásku k filmu a respekt k hercům. To, co tady dokáže ve vás vyvolat nějaká random postava za pár sekund, tak tolikrát nedokáže za celý film, či seriál vytěžit support herec a to je další známka toho, proč je to sakra tak kvalitní. Bavil mě tam úplně každý a celá 11th Street kids group je naprosto awesome. Chci víc Vigilanteho a Harcourte. Těším se opravdu z každičkého detailu, reference, naprosto nekompromisně luxusního soundtracku a nakonec musím vzpomenout ještě INTRO, které je tak choreograficky šílené a geniální. Sledoval jsem ho poctivě každou epizodu a nepřestal mě bavit ani, když jsem ho viděl po osmé. Finální rozhřešení? Peacemaker je seriálovým překvapením, které snad nikdo nečekal a totálně mě odboural. Nebojím se říct, že se podle mého subjektivního pohledu jedná o jedno z největších překvapení a zjevení za posledních pár let a ta laťka nového antihrdiny přesáhla všechny dosavadní projekty, které jdou na omak všem komiksovkám. ()

Pudding

John Cena jako hlavní super (anti)hrdina seriálu? To je nějaká blbost ne? Jenomže vůbec! John Cena je zcela perfektní na roli Peacemakera jeho sexistický a rastistický joky jsou boží! Zbytek castu jsou takový nijaký ale jeho sidekick Keith je taky suprově napsaná postava. V jediné co doufám že v druhé sérii bude lepší záporák. ()