Nespavosť pani Liběchovej a jej pohľad z okna odhalí kasára a jeho spoločníka v predajni potravín v Černošiciach práve v tom najlepšom. Na rozdiel od Liběcha to jeho manželke nedá a dobehne do blízkeho pohostinstva pre pomoc. Kasár sa však svojráznym predstaviteľom zákona – krčmovým štamgastom – postaví na odpor, hoci jeho spoločník vzal nohy na plecia. Po údere do hlavy skončí kasár v nemocnici. Otázku, kto bol jeho komplicom, musí vyriešiť nadporučík Libor Krejcárek (Jiří Krampol). Kasár Josef Kořán (Rudolf Hrušínský) je trieda, skrátka stará škola. Pri prehliadke jeho oblečenia objaví Krejcárek lístok z čistiarne, s pomocou ktorého sa dostane na stopu istej Melicharovej. Tá údajne Kořána vyše roka „zamestnávala“ a keď sa náhodou dozvedela o jeho bohatej kasárskej minulosti, tak ho vysťahovala. Po svoje veci si vraj prišiel s akýmsi kumpánom, ktorého Krejcárkovi neurčite popíše. Kriminalisti sa znovu nemajú čoho chytiť. Krejcárkej tuší, že za všetkým bude nejaká „búda“, v ktorej Melicharová, vdova po finančnom úradníkovi, rozhodne nezohrala druhé husle. Preto sa rozhodne Kořána naoko prepustiť na slobodu. (TV JOJ)

quokam

Dil vystaveny na odobnem protikladu, jako Milenci nebo vlastne i Vedouci prodejny. Cest, rytirstvi laska kontra bezcitbost a vyuzivani. Skvelej Hrusinsky, takovej navrat ke Svejkovi. Dalsi dil co v dobrem slova smyslu smrdi clovecinou. 8/10. ()

evangelik

Hmmm, Hrušínský jako žoviální kasař - gentleman kryjící se zbraní v ruce svoji favoritku? Podle mě dost přitažené za vlasy. Snad to všechno mají být náměty na skutečné případy? Tohle se mi ale zdá naprosto vymyšlené... ()

MrEddie

Ve 13.díle, podobně jako v prvním, hýří Libor Krejcárek (Jiří Krampol) nápady. Tentokrát jak dopadnout spolupachatele loupeže v samoobsluze. Několika násobný recidivista Kořán, (jako vždy vynikající Rudolf Hrušínský) nechce prozradit identitu svého parťáka a lže jak když tiskne. Z toho, že byl zatčen si nic nedělá a svými kasařskými historkami baví zaměstnance nemocnice a policisty. Když je ale vyhnán z domu své družky (Věra Galatíková) situace se mění...Dobrá oddechovka z roku 1986. A zase ty reálie... Staré telefonní budky, vyblitě zelené telefony, budova Centrotexu na Pražského povstání, poprvé se objevuje Škoda 120 jako policejní vůz VB. Na ulicích jezdí opět samé embéčka, škodovky a východní značky. Většinou červené barvy. V celém díle uvidíte pouze jedno západní auto a sice starý Renault 16, který se objeví v díle dvakrát. ()

Kelinej

Výborný díl. Vtipný i smutný, hlavně ale svižně plynoucí od začátku do konce. Jiří Krampol pokorně přijal roli statisty po boku Rudolfa Hrušínského, a to se vyplatilo. Palec nahoru i za Věru Galatíkovou (škoda, že zde neměla žádnou společnou scénu se svým manželem Ladislavem Frejem). ()