V odlehlém norském městečku ležícím uprostřed nehostinné pustiny se zná každý s každým. Život v Utmarku je však divoký a cizincům se málokdy podaří přizpůsobit. Když je do školy přijata nová optimistická učitelka, doufá v nový začátek. Brzy si však uvědomí, že jedinou osobou, která se zde chová aspoň trochu dospěle, je 12letá dívka. Seriál vypráví prostřednictvím živořících a velmi neobvyklých postav příběh o hledání místa na světě - ať už jde o nalezení sebe sama po rozchodu s partnerem, neúnavnou snahu dospět, zoufalé úsilí překonat smrt milovaného člověka nebo jednoduše vyhnání duše zesnulého manžela z vašeho těla skrze exorcismus. Komediální drama pojednává o přijetí všech nepříjemných zkoušek osudu a dotýká se nejrůznějších aspektů lidské podstaty - lásky, smrti i transvestitismu. (HBO Europe)

Mackoun

Severský panoramata, severská mentalita, severská atmoška, divnej smysl pro humor, groteskně temný momenty, skvělá kamera, fajn obsazení… kéž by každej seroš splňoval alespoň půlku z toho. ()

zahadum

Veľmi vydarená nórska kvázi verzia Farga...treba to brať s rezervou keďže tento seriál je na veľmi tenkej hranici medzi absurdnom a vážnou nudnou realitou. Tá zvláštna atmosféra ktorá tu panuje je priam dych berúca ! Sever ešte nikdy nebol tak chladný a pritom to teplo a chémia medzi ľuďmi tak jednoznačne je.  Vážne témy sú tu s takou ľahkosťou prezentované inou formou až to nie je vôbec vtipné. Nedávam plný počet keďže koniec bol uťatý ako hlava úhora, necitlivo a predčasne. Čo nám zase na druhú stranu dáva malú nádej, že príde druhá séria. My ju rozhodne chceme ! 90 % bez debaty ... ()

Rockerman

Seriál v mých očích zrál jako víno. Zpočátku jsem se nudil, ale od třetího dílu jsem se začal bavit. Humoru tu moc není, ale když už je pak stojí za to. Je to spíš smutný až depresivní seriál, ale má hodně (skoro všechny) tragikomických postav. Především Nor, který se jmenuje Fin, strážník Wilman, pasák Stein nebo Blizi jsou postavy, na které můžete být naštvaní, ale zároveň je vám jich líto. No a když už je opravdu zle, vše vyřeší blízká všepohlcující blata! ()

Anusak

Jestli máte rádi "redneck" dramata a zároveň severské bizarnosti, je to sousto přesně pro Vás. Je v tom ten zvláštní severní humor míšený se smutkem, chlast, Laponci, střílení, albánské prostitutky i Crohnova choroba, která je hybatelem mimo střev i děje. ()

Sidenius

skvěle zachycená severská nátura, výborně vystiženo. Nemám co dodat. Místy až groteskní scény. Nemám co dodat. Slušela by i druhá série. ()

hanca.uh

Já si snad všechny postavy tak nějak i zamilovala, byť jsou někteří ne zrovna sympoši:-)). Stig Henrik jakožto "Sám" mě hodně baví:-)). Tento tak trochu absurdní, ale milý, syrově vtipný a drsný severský seriál si prostě musíte zamilovat, doporučuji všem artovým divákům! :-)) ()

Razz

Pecka! Ak milujete Fargo, toto bude pre vás. Vynikajúci casting a scenár, plný absurdných postavičiek, ktoré ale spolu fungujú dokonale. ()

NikiVai

Toto bylo skvělé! Ještě, že jsem nečetla nudný obsah (ten by mě spolehlivě odradil) a rovnou koukala. Malá norská vesnice ztracená v syrové přírodě. Ráj na zemi? Ale kdeže. Jen život v divočině. Drsný, jemný, dramatický, dojímavý, surový, něžný. Bavila mě ta barevnost všech postav. Jejich charaktery jsou tak skvěle popsány a ještě lépe zahrány, že mne ani moc nezajímala žádná dějová linie, ale ty postavy ano. To, jak se budou vyvíjet, jaká další nuance jejich charakteru se odhalí. Na jednotlivých postavách tohle celé stojí. A je to vynikající. Jen se bojím, kam se to bude ubírat dál, ty náznaky pokračovaní... aby to nezabředlo úplně jinam a vysoce nasazená laťka neklesala dolů. No, uvidíme. Každopádně prvních osm dílů má ode mne výbornou :) ()

stret

V tomto seriali maskerov nepotrebovali. Zaradenie Komedia a Drama je vystizne. Nenudilo, prijemne osviezenie oproti nacancanemu a falosnemu standardu. Zaver - hoci prvu seriu ukoncuje - je tiez jasnou predpripravou na dalsiu seriu. Odporucam. ()

lineker

Na nic si nehrající severský drama seroš u kterého nebudete mít problém vybudovat si vztah k jednotlivým postavám, což je zřejmě největší plus téhle série o jedné komunitě na odlehlém norském území. Ti lidé vám prostě nejsou lhostejní a já se jejich osudy probavil za jedno delší odpoledne. ()

McGuffin

Zní to jako pozvánka, Vítejte na konci světa, Velkommen til Utmark, ale nenechte se zmást, účinkující v tomto norském městečku nikoho nevítají. Všichni, které tvůrci Kim Fupz Aakeson a Dagur Kári sledují, by do jednoho měli z nej přinejmenším, a ze svého neúspěšného života ještě lépe, zmizet a už opravdu nikdy si a zejména publiku nezkřížit cestu. A to ne ani tak proto, že jsou hamižní, zlí, závistiví, bezradní, hloupí nebo vše v jednom, ale zejména proto, že jsou nudní. Inventuru postav a jejich událostí přeskočme, je bezcenná. A jsme zaplaťpánbůh na konci. Kde to s některými dopadne zle a hodně zle, s některými čert ví proč lépe a někomu zčista jasna svitne naděje, že napříště už možná takový pitomec nebude. Pokud to ještě někoho zajímá. www.macguffin.cz ()

Jarabara

Kdo má severskou seriálovou tvorbu spojenou hlavně s kriminálkami natočenými na základě drastických  Nesbøho příběhů, musí počítat s tím, že toto je jiná káva.  Ale jistá spojnice by tu byla – Nesbø má bizardní vrahy i vraždy,  v Utmarku je bizardní naprosto  všechno, ale tak nějak mile.  V 8 epizodách budete svědky života chovatele ovcí a chovatele sobů, kteří milují a bojují o jednu ženu, roztomile pitomého šerifa, který chce mít hlavně klid a prachy na hazard, naprosto netradičního pasáka – majitele 2 albánských prostitutek, funebráka vykonávajícího i lékařskou praxi  a také  finských pašeráků ruské vodky.  Ženské hrdinky jsou zde také: již zmíněná žena dvou mužů -  majitelka „úklidové firmy“, která ovšem sama drhne záchody,  nová učitelka s  lesbickou sexuální orientací, vikářka mající problém s exmanželem i s bohem  ….. Protipólem všech těchto exotů je pak 12- letá dcera chovatele ovcí - jediný normální člověk  „ na dědině“. Jak už titulek napovídá, dal by se seriál  Vítejte na konci světa přirovnat k seriálu Fargo, a to jak černým humorem, tak typem postaviček.  Víc už neprozradím, ale slibuji, že kdo má rád tento typ humoru, bude se královsky bavit. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD