V české filmové komedii z roku 1988 se můžete přesvědčit o tom, že vojna sice nebyla kojná, ale jinak to byla náramná legrace. Svobodník Kouba sloužící u výsadkářů má slabost na ženy. Jeho nadřízený ho nemá rád. V době vojenského cvičení na cestě do kasáren však Kouba ukáže opravdový charakter, když zachrání život malému chlapci, usvědčí zloděje a najde si partnerku na celý život sestru velitele. (oficiálny text distribútora)

Kosmik 1

Perfektní film, který neomrzí. Miluju tu scénu, kdy vojáky vysadí a následně je nahání veřejná bezpečnost. Vojna asi byla úplně o něčem jiném, ale-v tomhle případě-komu to vadí? V doprovodu skvělé hudby je to opravdu solidní akce, která na konci sice trochu poleví, ale film přeci potřebuje i trochu romantiky. :-) Skvělé výkony Rodena a Langmajera. Vlastně pro mě je tohle nejlepší film s Langmajerem v hl.roli. "Šlapetka, co tu šlapete vodu, vodplavte!" 90% ()

Autogram

Oproti porevolučným filmom o vojenčine je vyznenie filmu celkom iné, v podstate o pohodovom živote v kasárňach, a nebudem to filmu zazlievať. Výcvik paragánov je (vo filme) slušná zábava, samá akčná naháňačka, zážitky v teréne, s dievčatami, čo sa samé ponúkajú, a o chápavých veliteľoch. Taký film sa aj príjemne pozerá a, síce neviem osobne posúdiť, ale možno práve tak aj vznikajú zážitky, o ktorých muži radi rozprávajú pri pive alebo aj v rodine. Tak ospravedlním aj nepravdepodobné udalosti vo filme a ocením akčnú zábavu, dobré výkony Langmajera a Rodena a celkom nápaditý scenár. ()

KASUGI

Kouba je kult, stejně tak vojenská naháněčka s nezapomenutelnou hudbou Petra Hapky. Socialistická náborovka do kasáren po česku. Amíci mají Top Gun, my máme Vojáka. Roden + Jandák + sušenky Club = best. ()

silent cut

Seděli jste už někdy s přáteli v uzavřeném prostoru, když v tom si někdo z vás prdnul? Ba co dím, usral? Chvíli se spekuluje, kdo to byl...koutky se zvedají...pak někdo řekne, že dotyčný musí hnít zevnitř a to už jsou na podlaze všichni... Byla by to ještě větší sranda, kdyby to nebyla pravda. Navíc je tento film jen dalším smutným důkazem hlášky drž se ševče svého kopyta a to pro oba extrémy Langmajer(OK) X Jandák(KO) ()

slovan1

Jo, tak tenhle film žeru. Sice to vypadá jako náborové video do naši skvělé předrevoluční armády, ale i tak myslím, že zaujme snad každého kluka. Tak jak se to stalo i mi. Viděl jsem ho jako malý a teď se na něj kdykoliv znova podívám. Ve filmu je i trocha romantiky takže by mohl zaujmout kohokoliv. Skvělé hlášky dělaji z tohoto filmu navíc film nezapomenutelný. "... když von je s něma problém, vony se asi do toho lesa asi bojej... - Bojová slepice se nebojí ničeho, dejte ji patřičnej rozkaz a splní ho" :-D ()

lskala

Tohle jsem snad viděl víckrtá, než Mrazíka. :-) Roden je v roli uvědomělé "gumy" skvělej. Na svůj rok výroby to má překvapiě svižný tempo. 60% - 3*** ()

Kejdlo

První polovina mě vždycky bavila, což se o zbytku filmu říct nedá. Ještě že mám to štěstí a párkrát za rok podobnou hru hraju s táborníky. Je to vzrušující pocit, zažít to na vlastní kůži. Tohle je ukázkový příklad propagandy, která nezhnusí. 7/10 ()

klúčik

Tento film je televízny hit, hlavne v českých tv. staniciach. Videl som ho mnoho krát, ale neviem prečo vždy si ho s chuťou pozriem. Aj keď je to propaganda našej ľudovej armády, tak mi to dajako nevadí. Langmajer a Roden sú výborný. 65%. ()

Wally

Další komedie, která si na paškál bere naši socialistickou armádu, která nás chránila před potenciálními útoky ze strany kapitalistických států. Jde o trošku něco jiného než v případě Černých Baronů, ale i tento styl humoru je velice zábavný a pánové Langmajer a roden jsou zde skvělí. škoda jen, že jde tento film asi 4x do roka v TV...ubírá mu to na atraktivitě a pak víc prudí než baví. ()

Zagros

Jde o lehce rozporuplný snímek. Na jednu stranu je to taková milá propaganda, jak nám vlastně bylo dobře a jaká to v armádě byla za minulého režimu sranda. Na druhou stranu je to výborná komedie. Svobodník Kouba v podání Jiřího Langmajera je skvělý. Jeho nahánění při "bojovce" v první polovině filmu je akční, napínavé a vtipné. Za upozornění stojí také fajn výkon Karla Rodena. Bohužel druhá polovina filmu už spíše jen tápe, ale pořád jsou to hodně dobré tři (rudé) hvězdy. ()