Originálna snímka plná nečakaných situácií, emócií, dojemných chvíľ, ale aj zábavy odkrýva rodinné vzťahy u Skálov, kde „vládne“ známa herečka Skálová v podaní Jiřiny Bohdalovej. Jej syn stvárnený Karlom Rodenom rieši svoju prostorekosť a priateľku. U Pazderkov sa zase preberajú nepozvaní hostia a vzájomné vzťahy, ale pri sviatočnom stole sa nakoniec stretnú všetci tí, ktorí tam patria. Na horách sa sviatky rozhodne osláviť Viktorova rodina, ktorá rieši manželský ,,štvoruholník,, – on, ona, jej milenec a opatrovateľka v podaní Hynka Čermáka, Jany Plodkovej, Jana NedbalaSáry Sandeva. (Cinemart SK)

imaginer21

Variace na Lásku nebeskou po x-té, tentokrát ale v českých vodách a s českým (a opravdu vesměs laskavým a nešroubovaným) humorem. Hlavním tahounem je duo Kaiser-Lábus, které diváka znalého legendárních skečů fakt potěší, neboť ti dva, kdykoliv se potkali, zajistili výbuchy smíchu. Jednotlivé linky celkem předvídatelné, ale přesto velice mile zahrané, opravdu nejednou zahřejí u srdce. A scéna s Jiřinou Bohdalovou a Pierrem Richardem ve francoužtině je prostě une joie à voir. Viděno v Golden Class v kine Max v Prešově a v té komorní atmosféře to splnilo očekávání nadmíru. Víc takových srdcovek. ()

rigby

Další pokus přiživit se na úspěchu Lásky nebeské. A stále se nedaří. Spousta postav, které ani nedostanou prostor, jen tam zcela bez důvodu jsou. Na druhou stranu obrovský prostor pro dvojici Kaiser-Lábus, Bohdalová, Roden. Mimochodem, Kaiser je opravdu odpudivá postava. Nechápu tu nevyváženost. Na první pohled je vidět jen romantika a lovestory za každou cenu, ačkoli to ani nedává smysl. K tomu ještě spousta zkratek, nelogičností, a také vložené reklamy. Prostě česká splácanina. Takhle opravdu ne. ()

Karin00

Milý film na víkendové odpoledne. Ve vztazích postav se stále dalo vyznat, což se vždy nepodaří, dobré obsazení herců. Příjemné překvapení. ()

Robopes

To byla neskutečná scenáristická křeč, jak se marně snažili ten příběh poskládat, aby to do sebe JAKO zapadalo. Hroznej kočkopes, z tohohle česká Láska nebeská nebude. ()

Igy007

Poslední dobou záměrně vyhledávám filmy, po jejichž shlédnutí mi je líp než předtím. V tomto případě je splněno. Příjemně namíchané osazení a všichni moc krásně hrajou, dokonce i ta Závist je tam snesitelná a jenom na malé ploše. Pro vánoční romantiku zvolená krásná barevnost, záběry i hudba. Je to hodně milej a jemnej film s několika momenty absurdního humoru. Moc se mi líbí scéna v tramvaji třeba. Jestli se Pavlásková pustí do komedií a budou aspoň tak povedené jako tato, nebudu proti; těch pozérských samohan už vytvořila až dost. ()

DJMaroko

Hlavně obsazení filmu mne zaujalo na tolik, že jsem do toho šel. Začátek se vyvíjel slibně nicméně druhá polovina filmu je už jen galerie trapnosti a vůbec se divím co tam ti herci hráli. Takový Pierre Richard nebo Karel Roden to vůbec nemají zapotřebí a spíše to zahráli jen ze soucitu. Scéna se skákající žabkou a společná večeře to už jen završují. Sestříhal bych to na jednu 5min. scénku a byly by z toho možná i dobré hlášky. ()

fafejt001

Jednoznačně  zklamánííí . Herecky  výborné  obsazení  ,  ovšem   nemohlo  za  tak  ubohý   scénář . Místy  až  naivní  ,  jako  např:  ta  malá  kolize  s  autem  v  lesíku  a  pak  se  najednou  do  sebe  mladí  zahleděli . A  bylo  toho  více .  Proslov  v  kostelíku  mladého  faráře  k  bývalé  lásce  ,   bylo  takové  bez  emoce  a  spíše  na  efekt . Tedy  podle  mne .  Akorát   posezení  v  rodině  tramvajáka  Lábuse  ,  bylo  vtipné  .  Brýle  v  polívce  a  nebo  věta   schovej  zuby -  vtipné .  Ale  jak  říkám  ,  velmi  slabý  scénář  a  tak  dobří  herci ,  kteří   vlastně  neměli    co  pořádně  rozehrát .   VELIKÁÁÁÁÁ   Š K O D A !!!   Zatím   ,  asi   nejhorší   film  od  Pavláskové  . ()

hony23

Další pokus o Lásku nebeskou počesku. Příběh je tradičně pitomý, plný vánočního kýče a cukrkandlové lásky, ale vše zachraňují hvězdní herci. Oproti originálu je tu humoru poskrovnu. ()

obedovapauza

Vánoční zázrak, který se bohužel nekonal... Vánoce jsou svátky klidu a míru. Obzvláště na Štědrý večer by pak měl být každý obklopený svými nejbližšími. A přesně o to se snaží i aktéři tohoto filmu. Ať už se rozhodli slavit svátky na horách, kam propašovali i svého milence...s maminkou, která je čirou náhodou známou herečkou... nebo s nenapravitelným potížistou v podání Oldřicha Kaisera. Vánoční příběh je snímek skutečně nabitý českou hereckou smetánkou a já se tedy ptám, kde udělali soudruzi chybu...protože takhle špatný film už jsem neviděla, ani nepamatuju. Jedná se spíš o montáž dosti podivných až na sílu vykonstruovaných scén a jediný důvod, proč jsem jej dokoukala až do konce byla Jiřina Bohdalová. Ta byla totiž skvělá! Ale zbytek? Ten mne skutečně nezaujal a vzhledem k obsazení mne to neskutečně zklamalo. Nevyužitý potenciál a úplně ztracený čas. Ovšem pokud máte chuť se podívat na skutečně vynikající herce v neskutečně špatných rolích...směle do toho...třeba vás Vánoční příběh zaujme a se mnou souhlasit vůbec nebudete. (by Nikola) ()

Necrolock

Těsně před tímto filmem jsem si po letech pustil i Lásku nebeskou, která mě velmi překvapila tím, jak se mi opět líbila - a to si troufám říct, že jsem nezatížený nějakou nostalgií nebo každoroční projekcí. Nevěděl jsem že Vánoční příběh bude pokusem o českou Lásku nebeskou, ale vlastně jsem rád, že jsem viděl takhle v těsném závěsu. Dá to člověku fakt super perspektivu. Láska nebeská funguje i navzdory vysokému počtu postav nejen díky skvělému tempu, ale hlavně protože se scénáristům povedlo u takřka každé romantické linky udržet jak nějaký smysluplný build-up, tak i feel-good vyvrcholení. U Vánočního příběhu to bohužel hrozně kulhá. Některé příběhy jsou strašné navíc, jiné jsou divně uspěchané a místo feel-good se dostavuje takovéto "aha to je všechno". Film za mě nejlíp funguje v momentech, kdy se Lásku nebeskou napodobovat nesnaží. Lábus a Kaiser mě třeba fakt bavili, přestože to byla úplná s prominutím píčovina, co se do zbytku příběhu vůbec nehodila. 2 hvězdy za tyhle dvě hvězdy a za pár romantickejch linek, co mě chvíli bavily, než předčasně skončily. ()

Dawe2

Pohodově úplně klidně. Potěší spoustu herců a částečně i provázaný příběh. Je tam hodně dobrého a proto se přikláním k vyššímu hodnocení, byť to scénáristicky nic extra není. Plus přidávám doporučení pro nenáročné sledováni, občas s přimhouřeným okem. ()

Ironhead

Zjevný pokus o Lásku nebeskou po Česku. Jenže je tady skoro vše špatně. A přitom to mělo opravdu celkem slibný rozjezd a slušné herce, bohužel s přibývající minutáží rostla přímou úměrou i trapnost, nelogičnost a strašlivá kašírovanost děje. Jednotlivé linky propojené na sílu. Linka Lábus a Kaiser, trapná od samého začátku, ke konci přerostla v úplný bizár. Až líto mi bylo Piera Richarda, do čeho se to chudák namočil, i když jen na dálku a na chvilku. Vlastně nevím, jak jsem to byl schopný dokoukat do konce?! Ale to bylo asi tím, že jsem měl poslední cca třetinu filmu jen otevřenou pusu dokořán a opakoval si, že idiočtější to už být nemůže, ale ono mohlo, pořád... :) btw... paní režisérka ušla opravdu dlouhou cestu od skvělého Času sluhů, bohužel směrem strmě dolů ()

tchempi odpad!

Čistokrevné peklo. Scénář napsala nedokonalá AI nulté generace nebo autor po lobotomii mozku. Režie je odfláknutá a z každého roku vyskakuje placená propagace výrobců. Takže zbývá poslední filozofická otázka: Opravdu jsou dnešní herci takoví prostituti, že vezmou roli v jakékoli šmíře? ()

Horác

Hodnotím v rámci žánru a říkám, že jsem dostal, co jsem chtěl a že jsem spokojen. Zasmál jsem se, harmonizoval jsem se. Fialová a Sandeva jsou krásný, Plodkový to taky sluší. A nějakou velkou invenci, překvapení nebo umění já od tohodle nečekám. Ano, inspirace stylem Lásky nebeské tu přímo křičí. Ano, kdyby tenhle film neexistoval, tak se nic nestane. A ne, opravdu nechápu, proč by takový film měl dostávat milionové příspěvky z veřejných peněz. ()

Kozlowski8

Vánoční příběh (vlastně několik prolínajících se příběhů) s velkým množstvím postav, z nichž některé jsou vcelku zajímavé a vtipné, některé zase hloupé a trapné a stejně je to i s jednotlivými minipříběhy. Film, který úplně neurazí, ale rozhodně nenadchne. 50 %. ()