Originálna snímka plná nečakaných situácií, emócií, dojemných chvíľ, ale aj zábavy odkrýva rodinné vzťahy u Skálov, kde „vládne“ známa herečka Skálová v podaní Jiřiny Bohdalovej. Jej syn stvárnený Karlom Rodenom rieši svoju prostorekosť a priateľku. U Pazderkov sa zase preberajú nepozvaní hostia a vzájomné vzťahy, ale pri sviatočnom stole sa nakoniec stretnú všetci tí, ktorí tam patria. Na horách sa sviatky rozhodne osláviť Viktorova rodina, ktorá rieši manželský ,,štvoruholník,, – on, ona, jej milenec a opatrovateľka v podaní Hynka Čermáka, Jany Plodkovej, Jana NedbalaSáry Sandeva. (CinemArt SK)

oveckaoa

Podobně jako v případě Přání Ježíškovi je i tohle film co má několik dějových linek co se na konci spojí v jednu. Zde to hodně zachraňuje Lábus a Kaiser bez nich tak humor takřka není herci jsou kvalitní a člověk jim to věří a mají spolu dobru chemii překvapivě nevadí ani Bohdalová. Je možná i škoda, že jedna linka se nevyřeší šťastně , ale zaseta linka není ani moc načrtnutá tak to zase tak nevadí. Ve výsledky je to tak na 60 procent, ale 20 přihodím. 80 procent ()

Timak

To tohle mě hodně bavilo. Herecký koncert celé plejády herců, z které bych vyzdvihnul především Rodena, Kaisera a Čermáka. Fakt příjemný a povedený. ()

fabecc1222

Asi takhle...Námět výborný, potenciál na zařazení mezi vánoční klasiky obrovské, hvězdné obsazení zajištěno, ale ve výsledku jeden z největších průšvihů roku. Nelze rozjet několik navzájem propojených dějových linek, a skoro v každé mít nějaké naprosto nesnesitelné individuum (Kaiser, Plodková, Sedláčková), takže atmosféra vánoc je v cuku letu ta tam, a postavám přejete co nejhůř strávené svátky. Ze všech linek, které se tu odehrávají, je jediná jakž takž celou dobu snesitelná ta v podání dvojice Roden + Bohdalová. U některých herců mám taky pocit, že s tím, jak jim narůstá kolonka věk, tak se zmenšuje jejich herecká schopnost, v tomto případě dvojka Kaiser + Lábus, která si tu vybírá hodně slabou hereckou chvilku. Vyvrcholení většiny linek je pak dopředu extrémně snadno odhadnutelné, prvoplánové a veskrze kýčovité, což by u vánočně laděného snímku až tak nevadilo, kdyby ale nebylo špatné vše okolo. Tady se prostě ta pravá sváteční atmosféra jaksi vůbec nedostavila. Jediné, co mě tak během filmu napadlo, je udělat si případný průnik výskytu dvojice Merkner + Bernášková u filmů, kde on je v tvůrčím týmu... ()

Všivák

Pokus o českou Lásku Nebeskou mě díky obsazení naplňoval nadějí. Bohužel je to hrozné. Většina příběhu nedává smysl a celkové vyznění vyjde křečovitě a trapně. Korunu tomu dává kněz vzdávající se celibátu. I když jeho linka nebyla vůbec vyobrazená. Většina postav jsou ve filmu zbytečně. Většina herců přehrává a jediné, u čeho jsem se pobavil, bylo Rodenovo extempore v rádiu. ()

klukluka

Není mi sympatický, když nějakej zakomplexovanej chlap trousí o svých profesně úspěšnějších kolegyních, že jsou píče a šlápoty. To je chucpe. Už vůbec bych ho za to necpal na piedestal, což se v tomhle filmu dělo. Že by nějakej antifeminismus paní režisérky? Když ona je chudák celá nějaká popletená… Poslední pomazání vs. zpověď- žádnej rozdíl, obě ta slova zavánějí katechismem, to nám přece musí stačit. (Teď mám konkrétně na mysli pomýlenej dialog Plesla s Kaiserem na policejní stanici.) Přitom bych si přál, aby byla Irena Pavlásková o moc chytřejší než já. Aby byla taková, jak jsem si ji kdysi představoval, když natočila Čas sluhů. Od té doby ušla dlouhou cestu- střemhlav do prdele. Když jedou Bohdalka s Křížem taxíkem a za nimi se v každém záběru změní prostředí- město/les/krajina/město…pomyslel jsem si, že si snad byla pro lekce neumětelství u Evy Toulové. Co se vám to stalo, paní režisérko? Kam se to podělo, kam jste se poděla, že se to tak podělalo, že jste to tak posrala? To se mi jen rýmuje, jinak to sice bylo bídný, ale i celkem vlídný a moc se mi líbil pan Lábus, takže za 3 mínus (jako ve škole), tady za 2 (co v tomhle počtu nezazáří). ()

velkyvezir

No je to tak na 2* s výkyvy na 4, když se objeví a rozjedou to kluci Tlučhořovic, že i herci kolem na scéně se musí držet, aby nevyprskli. --- Po opakovaném shlédnutí měníme hodnocení. Je to vlastně prča. Bohdalka skvělá a když Pavel Kříž vekslácky řekne Mirýsek... :-D ()

Prochy38

Pokus o českou Lásku nebeskou nebyl až takový průser, jako jsem čekal. Zachraňuje to řada opravdu sympatických obličejů, no naopak to topí pro mě naprosto prázdný scénář. Nemělo duši, nebylo až tak vtipné ani vážné. Od každého trochu, ale od většiny nic. Příjemná kulisa, nic víc. ()

Foxhound#1

Shrnul bych to asi jako pokus o Lásku nebeskou po česku. Jako jo, pokud se dobře naladíte a budou to příště dávat opravdu během vánočních svátků, tak se na to klidně podívám znovu. Určitě bych to nehodnotil jako úplný propadák nebo kravinu, herecké obsazení je opravdu kvalitní, ale ta hravost Lásky nebeské tam chybí. ()

prezdivaka

Taky se dá někdy udělat film, že splácáte dohromady všechno hezké, vezmete nejpopulárnější herce a asi tak jako pejsek s kočičkou to zamícháte. K tomu přibalíte hromadu firem, které se formou product placementu zviditelní a máte poměrně nekoukatelný film. A je velmi objevné a zajímavé, jak se nakonec skoro všichni sejdou v jednom obýváku. ()

kebom

No takže. V CineMaxe prišlo dva dni pred Vianocami na film 6 ľudí, naozaj som nevynechal nulu. Ak by vo filme hrali len O. Kaiser a J. Lábus, tak by to snáď aj stačilo na nejaký ten sketch. Zmätený strih, tragická kamera, bezduché dialógy, nulový spád... Dej vyprchaný ako umiestňovaný produkt - Kofola, dokonca i Vinea a podobne (priblblá snaha otáčať etiketu nápojov na kameru je až neuveriteľná). Ďalšie som už ani radšej nevnímal. Väčšina hercov nemá čo hrať a keby podaktorí aj chceli, tak to nevedia či nechcú. Nerozumiem snahe nakrútiť "americkú" romantiku v Čechách. A áno, potlesk nakoniec bol. Chýbajú už len tanečky ako z Bollywoodu, sakra, aj tie tam boli a nie raz. Žiaľ šanca premrhaná to celé zrazila na priemerný TV film. Oceňujem len podarený odkaz režisérky na titulnú skladbu od skupiny ZOO k jej vydarenému filmu Čas sluhú (ide v taxi) a niekoľko tých parafráz na iné diela resp. vianočné klišé. Kvôli zopár vulgarizmom to asi v telke tiež nebudú dávať práve poobede na 1. sviatok Vianočný. ()

MajkHany

Překvapivě velice vtipný film. Asi mám slabost pro dvojici Kaiser-Lábus, ona taky moje generace aby ji neměla, prožil jsem s nimi všechny kouzelníky, ruskou ruletu, nebo třeba Tlučhořovi, kteří se vysílají již přes třicet let. Jejich scénky v tomto filmu jsou úžasné, už ten verbální střet v tramvaji mě prostě rozesmál. Rodena jsem měl rád, potom přišlo několik jeho filmů po takovém jeho jakoby návratu, kde jsem se s ním úplně rozcházel, ale tady v tomto filmu je výborný, ta role mu velice sedla, další vtipný člověk v tady tom dílku. Ten druh filmu, který když pustíte rodině u chlebíčků (tím nemyslím třicetiletí rodiče a fakan, ale babička, maminka, tatínek, třicetileté děti...), tak neprohloupíte ;-) ()

mira007

Česká vánoční komedie jako směska různých příběhů z 24.12. přičemž některé měly i potenciál pobavit - zajímavý Roden, nebo Plodková vs. Nedbal, jiné byly nudné klišé Polívka vs. Fialová a některé vyloženě trapné jako zamilovaný kněz Plesl. Jsou Vánoce, tak tomu nadělím dvě hvězdy za silné obsazení a asi dva povedené vtipné momenty. Vidět to v létě, dám jednu hvězdu ze slušnosti. ()

bobstock

Podivná splácanina jakési Lásky nebeské a Pelíšků. Hromada českých tváří se pomalu přibližuje celým dnem až se všichni potkají ve svých improvizačních pozicích u vánočního stolu s pocitem, že celý film mi jsou postavy jen představovány a já jako divák si mám vybrat, s kým bych radši seděl u salátu s řízkem. 40% ()

Thomas_xxxxx

Dovolím si tvrdiť, že asi najlepšia česká komédia za posledné roky. Plnohodnotný zážitok v kine, kde sa smejete od začiatku až do konca. Nechápem, prečo toto má len 64%. Snáď zážitok porovnateľný aj s Pelíškami, ale Pelíšky sú iná liga, tak to veľmi nechcem porovnávať. ()

petikacka

Trochu kýč, něco romantiky a hodně humoru. Vánoční příběh mě příjemně překvapil a hlavně to staré dobré jiskření mezi Kaiserem a Lábusem. Někdy mám pocit, že se tutok sepsuje apriori jakákoliv česká tvorba i když většinou je to spravedlivé. Toto se, ale dle mého povedlo, taková Láska nebeská po česku s pár přeslazenými scénami, ale to není nic co by se nedalo přežít a k vánocům to prostě patří. A herecký ansámbl byl výborný. Za mě vysmátých 80% ()